تكرار لیگ در جام حذفی؛

آماری كه استقلال را نگران می كند

آماری كه استقلال را نگران می كند

اخبار ورزشی: استقلال و سپاهان 4 بار در جام های حذفی با هم برخورد كرده اند كه ثمره آن انجام هفت بازی بوده و آبی ها تنها در یك دیدار به برتری رسیده اند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، برخورد استقلال و سپاهان در جام حذفی یكی از جذابیت های جام شگفتی هاست. جامی كه در آن نخستین شكست، آخرین شكست است و در انتهای این جام تیمی جام را بالای سر می برد كه هیچ گاه طعم شكست را نچشد.
این نخستین بار نیست كه استقلال و سپاهان در جام حذفی مقابل هم قرار می گیرند. این اتفاق در گذشته ۴ بار تكرار شده و دو تیم برای پنجمین بار در تاریخ این دیدارها حریف یكدیگر می شوند كه این هشتمین بازی آنها می باشد.(چند بازی رفت و برگشت برگزار شد)
اولین تقابل؛ تنها پیروزی استقلال
نخستین بازی دو تیم در جام حذفی به سال ۸۱ باز می گردد. دو تیم در مرحله نیمه نهایی به مصاف هم رفتند و در دیدار رفت كه در ورزشگاه ۲۲ بهمن اصفهان برگزار شد، سپاهان با نتیجه ۴ بر ۲ استقلال را شكست داد. در آن بازی احمد مومن زاده و فراز فاطمی برای استقلال گلزنی كردند و گلهای سپاهان توسط محمود كریمی و لئون استپانیان (۳ گل) به ثمر رسید.
در این بازی پر برخورد و پر حاشیه كه در تاریخ ۸۱/۳/۱۷ برگزار شد، یك بازیكن سپاهان و ۲ بازیكن تیم استقلال از زمین اخراج شدند. محمد بصیرت در دقیقه ۴۵، محمد خرمگاه در دقیقه ۴۹ و سهراب بختیاری زاده در دقیقه ۸۵ كارت قرمز گرفتند تا ۳ بازیكن اخراجی این میدان باشند.
بازی برگشت دو تیم ۴ روز بعد در ورزشگاه تختی تهران انجام شد كه در آن بازی استقلال با نتیجه ۳ بر یك میهمانش را شكست داد تا بازی در مجموع ۵-۵ مساوی شود و آبیها به لطف گل زده بیشتر در خانه حریف به مرحله بعدی صعود كنند. یدالله اكبری از روی نقطه پنالتی، احمد مومن زاده و فراز فاطمی برای استقلال گلزنی كردند. تك گل سپاهان نیز توسط ادموند بزیك به ثمر رسید.
دومین تقابل؛ دبل سپاهان
دومین تقابل دو تیم در جام های حذفی درست یك فصل بعد و در مرحله یك هشتم نهایی بود. استقلال و سپاهان در تاریخ ۸۱/۱۱/۲۷ در ورزشگاه نقش جهان و در بازی رفت با هم دیدار كردند كه آن بازی با ۲ گل ناصر فرشباف و یك گل مهدی سید صالحی با نتیجه ۳ بر صفر به سود تیم سپاهان به انتها رسید.
در دیدار برگشت كه در تاریخ ۸۲/۲/۲۵ برگزار شد، باز هم سپاهان پیروز شد. طلایی پوشان در ورزشگاه تختی توانستند با تك گل مهدی سید صالحی میزبان شان را شكست داده تا در مجموع ۴ بر صفر به پیروزی رسیده و به مرحله بعدی راه یابند. این بازی نیز دو اخراجی داشت و در دقیقه ۸۷ سیروس دین محمدی از استقلال و سهیل كرمی از سپاهان از داور كارت قرمز گرفتند.
سومین تقابل؛ دبل سپاهان در فینال
سومین تقابل دو تیم در فینال جام حذفی فصل ۸۳-۸۲ بود كه سپاهان در هر دو بازی رفت و برگشت با نتایج ۳ بر ۲ و ۲ بر صفر استقلال را شكست داد تا به مقام قهرمانی برسد.
بازی رفت دو تیم در تاریخ ۸۳/۴/۱۲ در ورزشگاه نقش جهان انجام شد كه سپاهان با ۳ گل لئون استپانیان، مرتضی هاشم زاده و محمد خرمگاه (گل به خودی) برابر دو گل یدالله اكبری و رضا عنایتی به پیروزی رسید.
در بازی برگشت نیز این سپاهان بود كه در ۸۳/۴/۱۷ در ورزشگاه آزادی با دو گل مهدی سید صالحی آبی پوشان را شكست داد تا در مجموع با نتیجه ۵ بر ۲ پیروز شده و قهرمان شود.
چهارمین تقابل؛ ضربات پنالتی
چهارمین تقابل دو تیم در جام های حذفی به سال ۹۲ باز می گردد. دو تیم در تك بازی مرحله نیمه نهایی در تاریخ ۹۲/۱۰/۱ در ورزشگاه آزادی با هم دیدار كردند كه این بازی با گلهای فرزاد حاتمی برای استقلال و محمدرضا خلعتبری برای سپاهان با نتیجه مساوی یك - یك به انتها رسید و در ضربات پنالتی سپاهان با نتیجه ۵ بر ۴ استقلال را شكست داد.
در این بازی هم از هر تیم یك بازیكن اخراج شد. فرشید طالبی در دقیقه ۲۵ از سپاهان و خسرو حیدری در دقیقه ۶۳ از استقلال از تیم های خود اخراج شدند تا بازی با ۲۰ بازیكن به اتمام برسد.
۷ بازی و یك برد برای استقلال
از مجموع ۷ دیدار گذشته دو تیم، استقلال تنها یكبار مقابل حریفش پیروز شده كه آن هم به دومین بازی در نخستین تقابل شان باز می گردد. آبی پوشان با همان تك پیروزی به مرحله بعدی راه یافتند و در نهایت نیز قهرمان شدند.
یكبار دیدار دو تیم در وقت های معمول و اضافه مساوی شده تا ضربات پنالتی تكلیف تیم پیروز را مشخص نماید كه در آن بازی هم سپاهان به پیروزی رسیده است. در ۵ بازی دیگر این تیم سپاهان بوده كه در زمین استقلال را شكست داده تا آمار بازیهای دو تیم در جام های حذفی با اختلاف زیاد به سود سپاهان باشد.
آمارهای خطی:
پیروزی های استقلال؛ یك
پیروزی های سپاهان؛ ۶
گل های زده استقلال؛ ۸
گل های زده سپاها؛ ۱۵
بهترین گلزن استقلال؛ فراز فاطمی و احمد مومن زاده (۲ گل)
بهترین گلزن سپاهان؛ مهدی سید صالحی و لئون استپانیان (۴ گل)


منبع:

1398/09/13
23:35:18
5.0 / 5
4311
تگهای خبر: استقلال , بازیكن , پیروزی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی