آرای كمیته انضباطی والیبال؛

پیكان محكوم به پرداخت طلب پنج بازیكن شد

پیكان محكوم به پرداخت طلب پنج بازیكن شد

اخبار ورزشی: كمیته انضباطی فدراسیون والیبال، در نشست فوق العاده خود درخواست پنج بازیكن سال 97 تیم لیگ برتری پیكان را بررسی كرد و رای به پرداخت طلب آنها داد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، نشست فوق العاده كمیته انضباطی دوشنبه ۲۳ دی ماه جهت بررسی درخواست پنج بازیكن سال ۹۷ باشگاه پیكان (محمد فلاح، بابك امیری، حسین امیری، آرمین تشكری و امیرحسین اسفندیار) در خصوص مطالبه الباقی مبالغ قراردادشان از باشگاه مذكور در لیگ برتر سال ۱۳۹۷ تشكیل شد.
كمیته انضباطی فدراسیون والیبال بعد از بررسی اسناد و مدارك این پرونده و سخنان برخی بازیكنان شركت كننده در نشست، با بیان ختم رسیدگی، رای زیر را صادر كرد.
«پنج نفر از اعضاء تیم والیبال باشگاه پیكان تهران به اسامی محمد فلاح، بابك امیری، حسین امیری، آرمین تشكری و امیرحسین اسفندیار كه در لیگ برتر سال ۱۳۹۷ بعنوان بازیكن در مسابقات شركت داشته اند، ادعا نمودند الباقی مبالغ قرارداد خودرا دریافت نداشته اند. نماینده باشگاه پیكان، مطابق لایحه واصله نظر به توافق بین باشگاه با چهار نفر از بازیكنان و اینكه بازیكنان بعد از امضاء توافق نامه حق هرگونه ادعا را از خود سلب و ساقط نموده اند، كمیته انضباطی را صالح به رسیدگی ندانسته است.
نظر به اینكه در توافق نامه ادعایی، درج عبارت «و با دریافت مبلغ مذكور اعلام می دارم كه كلیه مطالبات خودرا از باشگاه مذكور دریافت نموده و باشگاه پیكان نسبت به اینجانب هیچگونه بدهی نداشته و ندارد و برائت ذمه باشگاه را اعلام می دارم …» و نظر به اینكه در صورتی باشگاه می تواند به این توافق نامه استناد نماید كه مبالغ مذكور در توافق نامه را كه در صدر آن آمده است، به بازیكن پرداخت نماید و بدون پرداخت مبلغ نمی تواند به برائت ذمه خود استناد نماید، برای اینكه دریافت مبلغ برای عدم ادعای بازیكن موضوعیت دارد و بدون آن نمی توان به مفاد توافق نامه در خصوص اعلام رضایت تاكید گردد و صرف نظر از این مساله در رسیدگی به اختلافات، اصل بر صلاحیت كمیته انضباطی است و باشگاه نمی تواند بصورت یكطرفه و با ستاندن توافق صلاحیت كمیته انضباطی را سلب نماید.
بنابراین باشگاه پیكان مطابق ماده ۸ بخشنامه سازمان لیگ كه مقرر می دارد باشگاه ها مكلفند درانتها مسابقات با بازیكنان تسویه حساب نمایند و سایر قوانین موضوعه درباب ضرورت انجام تعهدات، به پرداخت الباقی مبالغ قرارداد ۴ بازیكن همین طور امیرحسین اسفندیار كه توافق نامه نداشته است، با احتساب مبلغ دریافتی و بخشش ده درصد سهم فدراسیون به بازیكنان ملی پوش و كسر پنج درصد جریمه تعیینی از طرف باشگاه پیكان محكوم گردید. مقتضی است بعد از تسویه حساب با بازیكنان مورد اشاره رونوشت آنرا جهت درج در پرونده به فدراسیون ارسال گردد.
همچنین كمیته انضباطی فدراسیون والیبال، تیم كاله مازندران را به یك جلسه محرومیت از همراهی تماشاگران و پنج میلیون تومان جریمه نقدی محكوم نمود.


منبع:

1398/11/01
18:50:44
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: بازیكن , باشگاه , تیم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی