مهر در گزارشی بررسی كرد؛

معادلات پیچیده نمایندگان ایران با AFC

معادلات پیچیده نمایندگان ایران با AFC

اخبار ورزشی: معادله حضور چهار تیم ایرانی حاضر در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا و تصمیم مغرضانه و غیرفوتبالی كنفدراسیون آسیا درحالی پیچیده شده كه بنظر می رسد جلسه روز پنجشنبه تكلیف را مشخص خواهدنمود.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، پرونده ۴ تیم ایرانی حاضر در آسیا هنوز بطور كامل و قطعی بسته نشده و تلاش ها برای بازگرداندن استقلال، شهر خودرو، پرسپولیس و سپاهان به این تورنمنت بزرگ ادامه دارد.
روز سه شنبه هم برخی از مدیران و مسئولان این ۴ باشگاه و بعضی از تصمیم سازان فوتبال در امتداد بیانیه مشترك قبلی مصاحبه هایی انجام دادند كه عدم حضور ایرانیها در آسیا به سبب سلب امتیاز میزبانی از این مسابقات را تایید می كرد.
در این بین كارشناسان داخلی هم اتفاق نظر ندارند، بعضی از احتمال محرومیت دو ساله ایران در صورت انصراف از حضور در آسیا سخن می گویند و برخی دیگر معتقدند این انصراف به یك جریمه نقدی ختم می شود.
در حالی كه سطح رایزنی ها و تصمیم گیری در ایران از سیستم ورزش عبور كرده، در كنفدراسیون فوتبال آسیا هم در این خصوص اتفاق نظر وجود ندارد. از یك سو غیبت تیم های ایرانی در مرحله گروهی شانس دیگر تیم ها را برای موفقیت بالا می برد و طبیعی است كه این تیم ها و نماینده های آن كشورها در AFC از انصراف تیم های ایرانی استقبال كنند.
شیخ سلمان رئیس AFC شخصا بی میل به بازگشت تیم های ایرانی به این مسابقات نیست. حضور ایران در لیگ قهرمانان آسیا نه تنها سطح كیفی آنرا بالا می برد، بلكه به سبب پر هوادار بودن تیم های ایرانی گردش مالی فوتبال آسیا نیز بالا خواهد رفت كه همه این ها به سود فوتبال آسیا و كنفدراسیون آن می باشد.
در كمیته های مختلف AFC كه تصمیمات آنها تعیین كننده است، در این رابطه اتفاق نظر وجود ندارد و اعضای این كمیته ها نیز گاهی مخالف و گاهی موافق بازگشت تیم های ایرانی می باشند.
AFC در تازه ترین اقدامش، بازیهای استقلال و شهر خودرو با حریفان كویتی و بحرینی اش را بار دیگر در تقویم مسابقات قرار داد و این دفعه محل برگزاری این بازیها را تغییر داد و كشور امارات را برای میزبانی دو تیم ایرانی برگزید.
فردا (پنجشنبه) روز مهمی برای فوتبال ایران و آسیا می باشد. امروز نمایندگان چهار تیم ایرانی حاضر در این مسابقات راهی كوالالامپور می شوند تا فردا نشستی حضوری و مستقیم با رئیس كنفدراسیون آسیا داشته باشند و تصمیم نهایی در این خصوص با حضور خود شیخ سلمان گرفته شود.
گفته می شود در وهله اول ۴ تیم ایرانی تصمیمی واحد در این راستا می گیرند و برمبنای سیاست های اعمال شده یا هر ۴ تیم با هم به مسابقات باز می گردند یا هر ۴ تیم با هم از حضور در این مسابقات انصراف خواهند داد. در وهله بعدی نیز تنها راه بازگشت ایرانیها به این مسابقات ضمانت رسمی كنفدراسیون و شخص شیخ سلمان برای بازگرداندن حق میزبانی در مرحله گروهی مسابقات است.
در این صورت این امكان وجود دارد كه استقلال و شهر خودرو از حق میزبانی خود در مرحله پلی آف مسابقات گذشته و نخستین دیدارهای خودرا در كشوری ثالث (امارات) انجام دهند تا در صورت صعود به مرحله گروهی، همراه با سپاهان و پرسپولیس بازیهای خانگی را در ایران برگزار نمایند.
بر اساس اعلام كنفدراسیون فوتبال آسیا، دیدار استقلال مقابل الكویت و شهر خودرو مقابل الرفاع روز شنبه ۵ بهمن در كشور امارات انجام می شود. هنوز نماینده های فوتبال ایران درباب آخرین تصمیم گیری AFC موضع رسمی خودرا اعلام نكرده اند.


منبع:

1398/11/02
14:31:35
5.0 / 5
4503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی