انتقادات تند مالك تراكتور:

برای پرسپولیس داوران خاص می گذارند

برای پرسپولیس داوران خاص می گذارند

به گزارش اخبار ورزشی مالك باشگاه تراكتور با انتقاد از اتفاقاتی كه در دیدار این تیم با پرسپولیس رخ داده است اظهار داشت: برای این فوتبال متاسفم كه عدالت در آن رعایت نمی گردد و برای تیم حریف داوران خاص می گذارند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و تراكتور در هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر روز یكشنبه در ورزشگاه آزادی تهران انجام شد و با برتری ۲ بر صفر سرخپوشان تهرانی به انتها رسید. این دیدار حواشی و اتفاقات تلخی داشت كه هر دو تیم نسبت به عملكرد داور اعتراض داشتند.
محمدرضا زنوزی مالك باشگاه تراكتور با اشاره به اتفاقاتی كه در این دیدار رخ داده است اظهار داشت: در مورد بازی فقط می توانم بگویم شرم آور بود. بازی هر چیزی داشت به جز فوتبال كه دلیل اصلی آن به فدراسیون بر می گردد و داوری كه انتخاب نموده بودند و اینكه اتفاقاتی افتاد كه برای هر انسانی شرم آور بود. نمی دانم چه بگویم. فیلم هایی از اتفاقات بازی انتشار یافته كه برای من یك سوال از مسئولین ورزش كشور به وجود می آورد.
وی افزود: وقتی مقرر است در تبریز یك بازی برگزار شود، بخصوص با این دردانه ها نظارت شدیدی حتی یك الی دو هفته قبل بازی در تبریز دیده می شود، پس چرا این نظارت در تهران و استادیوم آزادی وجود ندارد؟ چرا نمی بینند هواداران این تیم ها چه شعارهای قومیتی، چه فحش هایی به بازیكنان، قومیت ها و مسئولین می دهند؟ فحش هایی كه مستحق خودشان است و نثار خودشان باید بكنند.
زنوزی در پاسخ به این پرسش كه چه كسی باید به این مسائل و مشكلات رسیدگی كند؟ اظهار داشت: همان كسانی كه در تبریز به این مسائل نظارت می كنند. در نیم فصل اول دو بازی با این تیم ها در تبریز برگزار كردیم، هم با پرسپولیس هم با استقلال. در بازی با استقلال با وجود باخت ۴ بر ۲ هوادارن شعار عیبی یوخ داده و تیم خودرا تشویق كردند. اگر در تبریز اتفاق خاصی می افتاد می توانستیم بگوییم اتفاقات ورزشگاه آزادی در تلافی اتفاقات تبریز در آزادی رخ داده. همیشه گفته ام این اتفاقات از استادیوم آزادی آغاز می شود.

مالك باشگاه تراكتور افزود: دژاگه، شجاعی و حاج صفی كاپیتان های تیم ملی چه گناهی داشتند كه فحش خوردند؟ این بازیكنان جز خدمت به تیم ملی كار دیگری برای فوتبال این كشور كرده اند؟ چرا خدمات این بازیكنان از ذهن این هواداران كه نمی دانم قسمتی از هواداران بودند یا همه هواداران پاك شده؟ واقعا برای این فوتبال و خودم متاسف شدم.
محمدرضا زنوزی با اشاره به حضور هواداران تراكتور در ورزشگاه آزادی اظهار داشت: از همه هواداران تقدیر و تشكر می كنم. بزرگی كردند و من شرمنده آنها هستم. مشكلاتی بوجود آمده من متاسف شدم. از همین تریبون بهره برده و به وزیر ورزش و سرپرست فدراسیون فوتبال می گویم به كجا می رویم؟ شكایت مان را به فیفا ببریم؟
وی در مورد انتظار هواداران از باشگاه برای پیگیری این اتفاقات اظهار داشت: حتما این اتفاق خواهد افتاد. اگر تا بازی روز جمعه در مورد این اتفاقات ترتیب اثری داده نشود و اقداماتی شروع نشود اقدام خواهم كرد. فوتبال بالاتر از حیثیت ما نیست.
زنوزی خطاب به مسئولان فدراسیون فوتبال اظهار داشت: سه قهرمانی پرسپولیس برای شما كافی نبود؟ چقدر باید بازی ها را برای پرسپولیس در بیاورند؟ بروند مرا محروم كنند ولی تا كی؟ بازی این تیم مقابل نساجی را ببینید كه در چه زمانی به گل رسیده اند؟ بروید ببینید كدام داورهای خاص را برای بازی های این تیم انتخاب می كنند. چرا باید اینها كاری كنند تا داورهای ما از این تیم ها و هواداران این تیم ها بترسند. وقتی شماره شخصی داور را در رسانه های این باشگاه منتشر می كنند و هواداران این تیم مطالبی را كه مستحق خودشان است را به داوران نسب می دهند، داور حق دارد بترسد. به كجا می رویم اقای وزیر ورزش؟ ضد من نیز مصاحبه یا شكایت كنند مشكلی ندارم. ما در آذربایجان شخصیت های بزرگی مثل شهید باكری و ستارخان داشته ایم ولی هواداران این تیم ها حتی به مقدسات نیز توهین می كنند.
وی در مورد اینكه دوای درد این فوتبال با چنین شرایطی چیست اظهار داشت: تا وقتی یك سری از عوامل این تیم ها موجب می شوند سرمربی تیم ملی برود و فوتبال ما مستقل نشود مشكل پابرجا خواهد بود. ما راضی هستیم كه بصورت علنی اعلام كنند كه جایگاه اول و دوم لیگ را به دردانه ها اختصاص داده اند و ما برای جایگاه سومی بجنگیم. شرم آور است. منتظریم ببینیم با وجود اتفاقات بازی آیا فدراسیون، كمیته انضباتی و كمیته اخلاق باز هم تراكتور را محكوم خواهند كرد؟

محمدرضا زنوزی افزود: از آقای ممبینی درباب بازی پرسیدم كه چرا در بازی آن اتفاقات افتاد؟ ایشان به من گفتند مگر در بازی با پرسپولیس اتفاقی افتاده و مشكلی بود؟ بنده هم گفتم ببخشید اتفاقی نیفتاده و ما اشتباه كردیم. هیچ مشكلی نبود. داور اشتباه كرد كه به بازیكنان تراكتور كارت قرمز نشان نداد. داور اشتباه كرد كه به بازیكنان پرسپولیس كارت نشان داد. من تماس گرفتم كه این اشتباه داوری را یادآور بشوم. چه می توانم بگویم وقتی رئیس كمیته داوران از وضعیت بازی خبر ندارد؟ یا خبر دارد و به من اینگونه می گوید. داور مثل لودر از روی ما رد شد.
مالك باشگاه تراكتور افزود: اعتراض اصلی ما سر داوری نیست، ما بیشتر به هواداران پرسپولیس معترض هستیم بابت فیلم های توهین آمیزی كه منتشر نموده اند. آیا كمیته اخلاق باز هم تراكتور را محروم خواهد كرد؟ دو روز از بازی گذشته شما هنوز نمی دانید چه اتفاقی در بازی افتاده؟ بروید ببینید در بازی هایی كه این داور برای تراكتور قضاوت كرده چه اتفاقاتی افتاده؟ همیشه مقابل تراكتور قضاوت كرده است.
زنوزی اشاره كرد: البته قانون فیفا می گوید اگر هواداران یك تیم شعارهای قومیتی سر دادند داور باید بازی را تعطیل كند. چرا ایشان بازی را تعطیل نكرد؟ چرا موجب بوجود آمدن این مشكلات شد؟ چرا اجازه داد به هواداران پرسپولیس كه به بازیكنان و هواداران ما فحش دهند؟ تا كی باید صبر كنیم؟ از فحش دادن به مادر شهید گرفته تا منتشر كردن فیلم های آنچنانی. چه زمانی می خواهند این تیم دردانه را محروم كنند؟ چرا باید بقیه تیم ها تاوان این تیم را بدهند؟ اقای وزیر كجا هستی؟ بیا و به حواشی این فوتبال برس.
محمدرضا زنوزی درانتها اظهار داشت: از كمیته انضباتی این سوال را دارم. آقای خانزاده چرا محروم شده؟ آقای شجاع خلیل زاده مثل لودر از روی خانزاده رد شده و خانزاده را دیده اند؟ چرا بقیه را نمی بیند؟ از ناظرین محترم هم گلایه دارم. چرا مشكلات را یكطرفه می نویسند؟ چرا واقعیت ها را نمی نویسند؟ من با آقای ممبینی در مورد بازی صحبت می كنم و ایشان می گوید ناظر به من گزارش نكرده است. مگر می شود آنجا شعار و فحش بدهند و ناظر نشود. این شدنی نیست.
تا زمانی كه نفوذ این دردانه ها خنثی نشود، این فوتبال مریض بهبود پیدا نخواهد كرد.


منبع:

1398/11/08
09:01:18
5.0 / 5
4782
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی