هیچ اقدام جدیدی انجام نشده؛

میزبانی ایران از اجلاس شورای المپیك آسیا تحت تاثیر كرونا

میزبانی ایران از اجلاس شورای المپیك آسیا تحت تاثیر كرونا

اخبار ورزشی: اعضای هیات رئیسه شورای المپیك آسیا در حالی برگزاری اجلاس آتی خود در ایران را مصوب كرده اند كه این میزبانی باردیگر تحت تاثیر مسائل حاشیه‎ای به اما و اگرهایی كشیده شده است.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، « هفتاد و چهارمین اجلاس هیات اجرایی شورای المپیك آسیا (OCA) با حضور كامل اعضا در ایران برگزار خواهد شد»؛ این یكی از مصوبات نشست مهرماه گذشته اعضای هیات رئیسه OCA است كه با اكثریت آرا همراه بود با این وجود امروز و در فاصله حدود یك ماه مانده به برگزاری اجلاس در زمان پیشنهادی، هیچ قطعیتی در مورد انجام شدن یا نشدن آن وجود ندارد.
كمیته ملی المپیك ایران پس از نهایی كردن برگزاری نشست موردنظر در تهران، ۳۰ فروردین ماه را بعنوان تاریخ پیشنهادی به مسئولان شورای المپیك آسیا اعلام نمود. این زمان پیشنهادی آذرماه به مدیران OCA اعلام گردید و آنها هم به صورت شفاهی با آن موافقت كردند اما قطعی كردن این تاریخ منوط به موافقت كتبی و رسمی از طرف شورای المپیك آسیا بود كه تا به امروز انجام نشده است.
در این فاصله اتفاقات رخ داده پیرامون لیگ قهرمانان فوتبال آسیا و سلب میزبانی تیم های ایرانی در این رقابت ها و پس از آن سانحه هوایی ابهاماتی را در مورد میزبانی ایران برای اجلاس OCA ایجاد كرد. حالا كرونا و بحرانی كه به خاطر آن ایران را فرا گرفته این ابهامات را بیشتر كرده است.
اصغر رحیمی رئیس ستاد برگزاری اجلاس شورای المپیك آسیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: وقتی سه ماه پیش تاریخ پیشنهادی خودرا به OCA و مدیرانش اعلام كردیم با موافقت شفاهی آنها مواجه شدیم اما برنامه ریزی برای برگزاری قطعی اجلاس در این تاریخ به موافقت رسمی نیاز دارد كه تا به امروز به دستمان نرسیده است.
وی افزود: طی این مدت البته مسائلی در ارتباط با ایران مطرح بود كه ورزش را هم تحت تاثیر خود قرار داد. این مسئله در دریافت نكردن پاسخ قطعی برای نهایی كردن زمان اجلاس بی خود نبود. حالا هم كه با معضل كرونا روبه رو شده ایم و دردسرهایی كه به وجود آورده است.
«ممكن است میزبانی اجلاس OCA از ایران گرفته شود؟»، مشاور رئیس كمیته ملی المپیك در پاسخ به این پرسش اشاره كرد: در ارتباط با این اجلاس و میزبانی آن، هم شورای المپیك آسیا و هم كمیته ملی المپیك ایران در سكوت به سر می برند اما بعید است كه این سكوت در نهایت منجر به لغو میزبانی تهران شود. به هر حال برگزاری اجلاس آتی در ایران مصوبه هیات رئیسه OCA را دارد و به این راحتی تغییر نخواهد كرد.
رحیمی اشاره كرد: كرونا یك معضل جهانی است كه علاوه بر ایران كشورهای زیاد دیگری را در قاره آسیا و دیگر قاره ها درگیر كرده است. با این شرایط شورای المپیك آسیا اگر قصدِ تغییر میزبانی را داشته باشد، كدام كشور را می تواند بعنوان میزبان جدید معرفی كند؟ تمام كشورهای آسیایی كه قابلیت برگزاری اجلاس های اینچنین را دارند مانند ایران درگیر كرونا هستند. در شرق آسیا چین، ژاپن و كره جنوبی با این بحران مواجه اند. كشورهای غرب قاره و حوزه خلیج فارس هم همین شرایط را دارند.
رئیس ستاد برگزاری اجلاس شورای المپیك آسیا اظهار داشت: احتمالاً اینكه زمان برگزاری اجلاس به تعویق بیفتد، وجود دارد. باتوجه به فرآیند ای كه برای اختتام دوره بحران ویروس كرونا تعریف شده احتمال دارد كه اجلاس شورای المپیك آسیا پس از ماه رمضان اجرا شود. در كل اینكه به خاطر كرونا میزبانی ایران از این اجلاس منتفی شود، بعید است مگر اینكه موارد دیگر موجب آن شود.
به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، پیشنهاد اولیه برای میزبانی ایران از اجلاس هیات اجرایی شورای المپیك آسیا سال قبل توسط سیدرضا صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك و در دیدار با شیخ احمد الفهد الصباح رئیس OCA عنوان شد. پس از چند مرحله پیگیری این مساله مهرماه گذشته در هیات رئیسه OCA عنوان شد و با اكثریت آرا میزبانی ایران به تایید رسید.


منبع:

1398/12/18
13:58:37
5.0 / 5
3588
تگهای خبر: المپیك , تیم , رقابت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی