جوادی :

مردم ایران از این آزمون هم عبور خواهند كرد

مردم ایران از این آزمون هم عبور خواهند كرد

به گزارش اخبار ورزشی یكی از پیشكسوتان پرافتخار كشتی ایران و جهان اعتقاد دارد قهرمانان ورزشی می توانند همچون گذشته با افتخارآفرینی های خود موجی از امید و نشاط را در جامعه ایجاد كنند.ابراهیم جوادی دارنده مدال برنز المپیك ۱۹۷۲ مونیخ و دارنده چهار مدال طلای قهرمانی كشتی جهان با عنایت به فرارسیدن سال جدید به خبرنگار مهر اظهار داشت: سالی كه پشت سر گذاشتیم سالی سخت و ناگوار بخصوص در ماههای پایانی بود كه به واقع بعضی از هموطنان ما را داغدار و عزادار كرد. اما به هر حال امید و انگیزه همواره وجود دارد و باید این دفعه هم به تلاش و تلاش از این برهه حساس گذر نماییم. خیلی ناراحتم كه این روزهای سخت و ناگوار با نوروز همراه شد كه مردم كشورمان در این ایام با اخبار بد و ناراحت كننده همراه شدند.
وی خاطرنشان كرد: بعنوان عضو كوچكی از جامعه بزرگ كشتی و بعنوان یك قهرمان ملی سالها برای ورزش ایران افتخارآفرینی كردم از خداوند سالی سراسر صلح و صفا و سلامتی را خواستارم. ملت ایران روزهای سخت و فراموش نشدنی را در طول تاریخ تجربه كرده اند و این دفعه هم مطمئن هستم می توانیم از این برهه گذر نماییم اما امیدوارم این گذر با حداقل خسارات جانی و مالی صورت گیرد.
قهرمان كشتی جهان در مورد نقش قهرمانان و ورزشكاران ملی در ایجان روحیه و انگیزه در جامعه اظهار داشت: مطمئنا هر موفقیت ورزشی در سطوح ملی می تواند موجی از امید و انگیزه را در جامعه ایجاد كند. بنابراین امیدوارم هر چه سریعتر زمینه فعالیتهای ورزشی در كشور و سطح ملی فراهم گردد و باردیگر شاهد موجی از شور و هیجان باشیم. چونكه در این مقطع حساس به تنها چیزی كه بیشتر از هر چیز نیاز داریم سلامتی روحی و جسمی و دوری از اخبار ناگوار است.
عضو پیشین شورای فنی فدراسیون كشتی در مورد تعویق در برنامه های ملی پوشان هم اظهار داشت: لغو اردوها اتفاقی ناگزیر بود كه به علت شیوع كرونا و محافظت از سلامتی كشتی گیران صورت گرفت. به هر حال این اتفاق در همه جای قاره آسیا و حتی جهان رخ داد و فقط به ورزشكاران ایرانی منتهی نشد. به هر حال اوضاع جهان طوری رقم خورد كه در آستانه المپیك با چنین وضعیتی روبرو شدیم و حالا باید منتظر تصمیمات كلان مجامع ورزشی جهان در مورد المپیك باشیم كه فعلا به تعویق افتاده است.
جوادی از كشتی بعنوان طلایه دار كاروان ورزشی ایران در میادین جهانی و المپیك یاد كرد و اظهار داشت: حساب كشتی و چند رشته مدال آور ایران در المپیك با تمامی رشته های دیگر جداست چونكه مردم همواره از این چند رشته توقع موفقیت و كسب مدال در المپیك را دارند. بنابراین امیدوارم این دفعه هم پرچم كشتی مثل دوره های قبلی المپیك بالا باشد و گوش شكسته های كشورمان بتوانند از این میدان بزرگ سربلند بیرون بروند.
پیشكسوت كشتی كشورمان در انتها تصریح كرد: امیدوارم در سال جدید شاهد اتفاقات خوبی باشیم و ورزش ایران بتواند در راه موفقیت حركت نماید. هر چند كه این مورد مستلزم حمایت همه جانبه متولیان ورزش ایران است چونكه ورزشكاران كشورمان برای موفقیت احتیاج به حمایت و دلگرمی دارند.

1399/01/06
12:27:21
5.0 / 5
3769
تگهای خبر: المپیك , پیشكسوت , تیم , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی