پیشكسوت والیبال ایران:

نقطه ضعف كولاكوویچ عدم مدیریتش بود

نقطه ضعف كولاكوویچ عدم مدیریتش بود

به گزارش اخبار ورزشی ملی پوش پیشین تیم ملی والیبال درباره گزینه هدایت تیم ملی اظهار داشت: مربی بعدی تیم والیبال ایران باید كار بلد باشد و جوانان را برای تیم ملی بزرگسالان پرورش دهد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، بعد از فسخ قرارداد ایگور كولاكوویچ فدراسیون والیبال برای هدایت تیم ملی در المپیك ۲۰۲۰ بدنبال جذب مربی است.
محمد محمدكاظم در گفتگو با خبرنگار مهر درباره داخلی یا خارجی بودن سرمربی بعدی تیم ملی ایران اظهار داشت: هم اكنون سپردن هدایت تیم ملی والیبال به مربی ایرانی زود است چونكه سال مهمی در پیش داریم و در المپیك توكیو باید با تمام قوا شركت نماییم و تیم ملی از دور مقدماتی صعود كند. همین طور تیم ملی والیبال ایران در رده سنی قرار دارد كه ممكنست بعد از المپیك برخی از بازیكنان خداحافظی كنند و یا بنا به دلایلی كنار بروند. باید مربی كاربلدی هدایت تیم ملی و بازیكنان را در اختیار بگیرد تا بتواند جوانان را پرورش و برای حضور در تیم ملی بزرگسالان مهیا كند.
ملی پوش پیشین تیم ملی والیبال ایران افزود: پشتوانه خوبی در والیبال داریم ولی باید مربی ای در رأس قرار بگیرد كه به جوانترها فرصت بدهد و به آنها آموزش خوب در سطح اول والیبال دنیا بدهد. بهترین فرصت است تا از یك مربی تراز اول دنیا برای تیم ملی استفاده نمائیم و مربیان ایرانی را نیز در كنار آنها قرار دهیم.
وی در ادامه اشاره كرد: مربیان ایرانی تجربه و بار فنی لازم تیم ملی بزرگسالان را ندارند چونكه در فضای بسته سرمربیگری را آموزش دیده اند. مربیان ایرانی به كلاس های بین المللی خارجی از ایران نرفته اند. من با بیشتر آنها كار كرده ام و می دانم. البته انتقادی هم نمی توان به آنها وارد كرد چونكه باید هزینه ها را از جیبشان پرداخت كنند و همین كار را سخت كرده است. مربیان ایرانی باید به كشورهای مختلف بروند و با تمرین های روز دنیا و شیوه های «كوچینگ» سطح اول دنیا آشنا گردند.
محمدكاظم اضافه كرد: در دو، سه سال آینده كه كمی تجربه مربیان ایرانی در كنار مربیان تراز اول دنیا بیشتر شود فدراسیون می تواند اعتماد كند و از آنها برای تیم بزرگسالان استفاده نماید. هم اكنون استفاده از مربی ایرانی زود است.
ملی پوش اسبق تیم ملی والیبال در پاسخ به این پرسش كه خاصیت مربیان خارجی برای هدایت تیم ملی چگونه باید باشد؟ اظهار داشت: اولین خاصیت كه مربی خارجی برای كمك به تیم ملی والیبال ایران باید داشته باشد مدیریت است. ولاسكو اگر در والیبال ایران موفق بود به سبب مدیریت قوی اش بود. او تیم ملی را از نظر انضباطی و تمرینی سر و سامان داد. ولاسكو در تورنمنت های مختلف تغییر و تحول بسیاری در تیم ایجاد می كرد. تمام بازیكنان را مدیریت و استفاده می كرد و در هر تورنمنت ۳ یا ۴ بازیكن را تغییر می داد. اینها به خاطر مدیریت خوب ولاسكو بود. او تمام بازیكنان را به صورت چرخشی در بدنه تیم ملی استفاده می كرد و هیچ بازیكنی نمی دانست كه در تورنمنت بعدی صد درصد در تیم فیكس خواهد بود یا نه. وی در واقع همه را در «آب نمك» نگه می داشت. ولاسكو از نظر مدیریتی طوری بود كه بازیكنان حرفش را می خواندند و از او اطاعت می كردند اما این نقطه ضعف بزرگی برای كولاكوویچ بود.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا بازیكن سالاری در تیم ملی صحت دارد یا خیر؟ اظهار داشت: صد درصد این گونه نیست كه یك مربی حرف بازیكن را گوش دهد. نه فقط در ایران بلكه در هیچ كجای دنیا این طور نیست اما مربیان همیشه با چند بازیكن با تجربه در بدنه تیم ملی مشورت می كنند حتی در لیگ داخلی نیز این گونه است. به هر حال یك سری اصرار و مشكلات در تیم وجود دارد كه فقط بازیكنان از آن اطلاع دارند. مربیان می كوشند با چند بازیكن با تجربه تر مشورت كنند اما این گونه نیست كه به صورت صد درصد تصمیمات آنها را اجرایی كند.

1399/01/22
13:12:02
5.0 / 5
3032
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازیكن , بدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی