در راستای حفظ آمادگی جسمانی ورزشكاران اعزامی به المپیك صورت گرفت؛

نشست بررسی جهت برگزاری كمپ تمرینی و آموزشی مجازی

نشست بررسی جهت برگزاری كمپ تمرینی و آموزشی مجازی

به گزارش اخبار ورزشی مسئولین كمیته ملی المپیك در نظر دارند به منظور حفظ آمادگی جسمانی ورزشكاران اعزامی به بازیهای المپیك مبادرت به برگزاری كمپ های تمرینی مجازی و همینطور كلاس های آموزشی به صورت آنلاین كنند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ پس از شیوع گستره بیماری کروناو تعطیلی باشگاه ها و اردوی تیم های ملی، تمرینات اردونشینان رشته های المپیکی برای حضوری قدرتمند در بازی های المپیک ۲۰۲۰ تحت الشعاع قرار گرفت و کار تا جایی پیش رفت که کمیته بین المللی المپیک تصمیم به تعویق یکساله بازی ها گرفت تا فرایند مسابقات کسب سهمیه مورد بررسی دوباره قرار گیرد.
در همین زمینه و بمنظور حفظ آمادگی ۵۲ ورزشکاری که تابحال موفق به کسب سهمیه المپیک شده اند و همینطور ورزشکارانی که می بایست در رویدادهای کسب سهمیه شرکت کنند پیشنهاد برگزاری کمپ تمرینی مجازی از جانب پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی به دکتر نصراله سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک توکیو مطرح و مقرر شد این پیشنهاد در نشستی با مسئولین کمیته و آکادمی ملی المپیک، کارشناسان و برخی مدیران کمیته و آکادمی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
این نشست عصر روز گذشته و با حضور دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته، طاهره طاهریان نایب رییس کمیته، دکتر کیکاوس سعیدی دبیرکل، دکتر نصراله سجادی سرپرست کاروان، دکتر رضا قراخانلو رئیس آکادمی، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی، دکتر خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی، دکتر تقوی رئیس مرکز پزشکی آکادمی، دکتر واعظ موسوی رئیس مرکز روانشناسی، دکتر بهرامی نژاد رئیس مرکز سنجش و اندازه گیری، محمود عبدالهی مدیر روابط عمومی، فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل کمیته، دکتر میر مشاور رئیس، دکتر علینژاد مشاور آکادمی، دکتر عطارد مسئول بخش تغذیه آکادمی برگزار گردید.
در ابتدای این نشست دکتر سجادی گزارشی از روند فعالیتهای کادر سرپرستی و ارتباط مستقیم و مستمر کمیته ملی المپیک با فدراسیون های المپیکی، کادر فنی و ورزشکاران خبرداد و گزارشی از فعالیتهای انجام شده برای کاروان اعزامی عرضه داد.
وی سپس به تشریح طرح پیشنهادی پیمان فخری پرداخت و هدف از اجرای این طرح را تقویت روحیه، ایجاد انسجام هر چه بیشتر بین کاروان اعزامی و حفظ شرایط موجود و پیشگیری از افت بدنی ورزشکاران عنوان نمود.
پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی هم با تاکید برنتیجه بخش بودن طرح پیشنهادی عنوان داشت: همه به خوبی می دانیم که شرایط موجود که به علت شیوع بیماری کرونا بوجود آمده نه تنها برنامه های تمرینی ورزشکاران بلکه نوع و سبک زندگی آنان را هم تحت تاثیر قرار داده است.
ورزشکاران مانند قبل زمان و برنامه مشخص و منظمی برای تمرین و استراحت ندارند و همین مبحث نگرانیهایی را برای ما، کادر فنی و خود ورزشکاران بوجود آورده که بدین منظور تصمیم بر این گرفتیم تا طرحی تحت عنوان کمپ تمرینی مجازی را ایجاد و با تمرینات آنلاین در ساعات مشخص ضمن ایجاد تحرک و نشاط در ورزشکاران از افت آمادگی بدنی و روحی آنها جلوگیری نماییم.
برای این طرح از چندین متخصص و مربی دارای علم روز مشاوره گرفته ایم و در صورت تأیید می توانیم کمک حال خوبی برای کادر فنی تیم های ملی بوده و تا حدودی از دغدغه آنان بکاهیم.
دکتر صالحی امیری با تاکید به بررسی همه جانبه طرح پیشنهادی اظهار نمود: با کلیات طرح موافقم و در صورت تأیید دوستان حمایت خواهیم کرد. ضمن اینکه پیشنهاد می کنم کلاسهای آموزشی آنلاین و مستمردر زمینه های مختلف همچون روانشناسی، تغذیه، دوپینگ و غیره را هم هم برای کادر فنی و هم ورزشکاران ایجاد نمائید.
وی افزود: آکادمی ملی المپیک بعد از بازسازی در تمامی زمینه ها امکان این را هم دارد که در صورت تأیید ستاد مقابله با بیماری کرونا و جمع بندی این گروه با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت برنامه ریزی شده و دوره ای میزبان تمرینات رشته های اعزامی به المپیک باشد.
هدف ما کاهش دغدغه مسئولین فدراسیون، کادر فنی و ورزشکاران اعزامی به المپیک و مسابقات کسب سهمیه است که در این حوزه از هیچ تلاشی فروگذارنمی نماییم.
همچنین طاهره طاهریان نایب رییس کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه برنامه مطرح شده خیلی خوب و مفید می باشد اضافه کرد: پیشنهاد می شود تا برای هرچه بهتر شدن این طرح جلساتی با رؤسای فدراسیون های المپیکی برگزار کنید تا برپایه نیاز ورزشکاران در هر رشته برنامه کامل تری عرضه شود.
وی افزود: همینطور برای تکمیل شدن برنامه بعد از برگزاری چند جلسه حتما از ورزشکاران نظرسنجی شود و این ارزشیابی مدام پیگیری شود تا کمبودها و نیازهای ورزشکاران در ادامه جلسات برآورده شود.
دکتر کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ضمن تشکر از پیگیری ها و تلاشهای دکتر سجادی و همینطور طرح کمپ تمرین مجازی برای حفظ آمادگی جسمانی و ارتقا شرایط روانی برای ورزشکاران اظهار نمود: پیشنهاد می کنم که با در نظر گرفتن شرایط و مقرراتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام نموده اند دوره های تمرینی مقدماتی بدون حضور حریف تمرینی و با حفظ فاصله و رعایت موارد ایمنی برای ورزشکاران را با شیب ملایم آغاز نماییم تا زمانیکه به مرور به اوج آمادگی برای المپیک ۲۰۲۰ برسند. بویژه اینکه در این شرایط حفظ آمادگی فعلی ورزشکاران بسیار اهمیت دارد.
دکتر قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک در ادامه نشست اظهار نمود: آکادمی ملی المپیک به صورت کامل آماده عرضه خدمات مشاوره ای در زمینه روان شناسی، تغذیه، پزشکی و حتی تمرینات فیزیکی به ورزشکاران المپیکی و در انتظار کسب سهمیه المپیک بر مبنای خواسته سرپرست کاروان اعزامی به المپیک و مرکز نظارت بر تیم های ملی است.
در خاتمه مقرر شد تا یکشنبه آینده با برگزاری جلسه ای جمع بندی نهایی در این حوزه صورت پذیرد.

1399/02/10
19:59:16
5.0 / 5
2946
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی