رییس كمیته تعیین وضعیت فوتبال:

اعتراض به صلاحیت رسیدگی بعد از صدور حكم قابل پذیرش نمی باشد

اعتراض به صلاحیت رسیدگی بعد از صدور حكم قابل پذیرش نمی باشد

به گزارش اخبار ورزشی ‎رییس كمیته وضعیت بازیكنان بر تلاش این كمیته به منظور رسیدگی بی طرفانه به كلیه پرونده های مطروحه تاكید نمود.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، جمشید نورشرق اظهار داشت: متاسفانه به تازگی موارد و مسائلی از جانب برخی مسؤلان یکی از باشگاه های بدهکار اعلام شده که مغایر با قواعد رسیدگی به دعاوی است. اگر باشگاه یا طرفی از دعوا به صلاحیت کمیته وضعیت در رسیدگی به پرونده ای تردید دارد، می تواند مراتب اعتراض و ادله خودش را در مراحل بدوی یا حتی بعد از صدور حکم رسما و از لحاظ قانونی اعلام نماید. کمیته وضعیت بعد از وصول درخواست رسیدگی، تصویر آنرا به همراه مستندات برای طرف مقابل ارسال و برابر مقررات مهلت ۱۰ روزه ای برای عرضه پاسخ به طرف مقابل می دهد.
رییس کمیته تعیین وضعیت افزود: در مورد مبحث مورد بحث هم اخطاریه مزبور در تاریخ ۹ آذر ۹۸ از راه سامانه فدراسیون فوتبال برای باشگاه ذیربط ارسال و تقاضا شده اگر پاسخی در قبال مبحث دارند ظرف مهلت مقرر عرضه کنند، ولی متاسفانه هیچ توجهی به این مورد نشده و هیچ واکنشی چه نسبت به امر صلاحیت و چه نسبت به ماهیت مبحث نشان نداده اند.
نورشرق اضافه کرد: جالب توجه است که بعد از صدور حکم بدوی هم باوجود اینکه تصویر دادنامه در تاریخ ۵ بهمن ۹۸ برای آن باشگاه ارسال شده است و باشگاه می توانسته ظرف مهلت مقرر در ماده ۱۴ آئین نامه، به این رأی اعتراض نماید، از فرصت اعتراض هیچ استفاده ای نکرده و حال که حکم قطعی در مورد لزوم پرداخت مبلغ به مرحله اجرا رسیده می گویند کمیته وضعیت صلاحیت رسیدگی نداشته در صورتیکه دیگر با گذشت زمان قانونی حق اعتراضی ندارند.
رییس کمیته وضعیت بازیکنان اعلام نمود: البته مبحث صلاحیت رسیدگی در کمیته وضعیت بازیکنان یا هر مرجع دیگری، به مانند خیلی از موضوعات حقوقی، امکان دارد مورد اختلاف نظر حقوق خوانان قرار گیرد و آرای و نظریات متفاوتی را در این حوزه شاهد باشیم، کمااینکه در مورد صلاحیت ارکان فدراسیون در مقابل محاکم دادگستری هم تابحال آرای متفاوتی صادر گردیده است و حتی امکان دارد در خود کمیته وضعیت هم شاهد آرای متفاوت در موضوعات به ظاهر شبیه به یکدیگر باشیم ولی فراموش نکنیم که مبحث تا حدود زیادی به واکنش طرف مقابل به دعوی مطروحه بر می گردد. در پرونده مورد بحث هم می توان گفت طرف ذینفع با تقدیم درخواست، صلاحیت کمیته وضعیت بازیکنان را پذیرفته و طرف مقابل هم چه در فرایند دادرسی و چه بعد از صدور حکم، هیچ اعتراضی به این مورد نداشته است.
نورشرق خاطرنشان کرد: از طرفی توجه دوستان را به این مورد هم جلب می نمایم که صرفنظر از تحلیل حقوقی امر صلاحیت، باشگاه یا هر فرد بدهکار در فوتبال باید خوشحال باشند که پرونده های مربوطه در خانواده فوتبال مطرح شده و ذینفع با پذیرش صلاحیت ارکان فدراسیون، از این طریق استیفای حقوق خودش را دنبال می کند در حالیکه رسیدگی قضایی طبیعتا برخوردهای متفاوتی همچون تأمین خواسته یا صدور دستور موقت ر ابه دنبال دارد و گویا عدم اطلاع دوستان از تبعات و نتایج قانونی این مورد سبب اعتراض به رسیدگی کمیته وضعیت شده است.
رییس کمیته وضعیت بازیکنان اظهار داشت: متاسفانه گاهی اوقات مدیران محترم باشگاه ها فراموش می کنند که انباشت دیونی نظیر بدهی مورد بحث چه آثار نامطلوبی بر عرضه خدمات به باشگاه های فوتبال گذارده و چگونه بی توجهی به پرداخت این بدهی ها، اعتبار مدیریت فوتبال کشور را مخدوش می سازد، ازاین رو ضمن دعوت دوستان به بیان دفاعیات در فرصت های مقرر قانونی، تقاضا می نماییم که از این منظر و با حساسیت ویژه ای به مبحث توجه کنند.
نورشرق در انتها اظهار داشت: البته در این پرونده هم به مانند سایر موارد اهتمام کمیته وضعیت بر این بوده و هست که چه در جریان رسیدگی و چه بعد از صدور حکم، با دعوت طرفین به صلح و سازش، تلاش خویش را برای حل و فصل اختلافات مبذول می نماید.


1399/02/14
20:41:36
5.0 / 5
3055
تگهای خبر: بازیكن , باشگاه , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی