نقایص را رفع می كنیم؛

نبی: برای میزبانی جام ملت های آسیا ۱۲ ورزشگاه استاندارد داریم

نبی: برای میزبانی جام ملت های آسیا ۱۲ ورزشگاه استاندارد داریم

به گزارش اخبار ورزشی دبیركل فدراسیون فوتبال می گوید ۱۲ ورزشگاه استاندارد در ایران وجود دارد كه مجوزهای AFC را در گذشته كسب كرده اند و می توانند میزبان جام ملت ها شوند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال در گفت و گو با رادیو ایران درباره درخواست ایران برای میزبانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ اظهار داشت: هر بخشی از کشور باید چشم اندازی برای خود داشته باشد و میزبانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ چشم انداز ماست و نباید از این مسائل دور شویم چون الان امکانات لازم را نداریم، نباید از چشم انداز خودمان هم دور بمانیم.
* در گذشته استادیوم های مناسبی نداشتیم
دبیرکل فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه در صورت کسب میزبانی جام ملت ها، کشور از جهات مختلف در راه توسعه قرار می گیرد، اظهار داشت: هم اکنون از حیث حمل و نقل، هتل داری و یکسری از بخش های دیگر مشکلی نداریم. باید در یکسری از فاکتورها تقویت شویم. یک زمانی ما برای جام ملت های آسیا میزبان شده بودیم اما آن موقع استادیوم های مناسبی نداشتیم اما همان تقاضا سبب شد بخشی از نقصها خودمان را برطرف نماییم.
* علاقه مندان به فوتبال فاکتور برنده ما هستند
وی که در برنامه رادیویی ایران امروز صحبت می کرد خاطرنشان کرد: با عنایت به برگزاری جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ در کشور چین و شرق آسیا، قاعدتا غرب آسیا می تواند میزبان جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ باشد. باید بحث میزبانی ادامه داشته باشد و نگاه بدبینانه نداشته باشیم. باید در بخش توسعه هدف داشته باشیم و چارچوب این هدف هم مشخصا به تعامل، حمایت، هماهنگی و همکاری در بخش های مختلف کشور بازمی گردد. یکی از شاخص های برنده ما در این مورد جمعیتی است که می توانیم در کشورها داشته باشیم.
* ۱۲ استادیوم استاندارد در ایران داریم
نبی در واکنش به اینکه در سال ۱۳۹۳ هواداران فاکتور موفقیت آمیز ایران بودند اما امارات به خاطر تسهیلات بهتر، میزبان جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ شد، اذعان کرد: در آن مقطعی نواقصی داشتیم اما الان در کشورمان ۱۲ استادیوم استاندارد داریم.
* ۸ ورزشگاه مناسب برای میزبانی داریم
وی در واکنش به اظهارات هاشمی طبا، رئیس سابق سازمان تربیت بدنی در خصوص اینکه ورزشگاه های ایران استانداردهای لازم را ندارد، اظهار داشت: آقای هاشمی طبا سابقه استادیوم ها را در سنوات گذشته دارند و روی مسائل گذشته این مورد را مطرح نمودند. وقتی لیگ ما حرفه ای شد، استادیوم ها هم به روز شدند. نبایدزیر آفتاب بنشینیم و منتظر سایه باشیم. الان هشت ورزشگاه مناسب برای برگزاری جام ملت ها داریم.
* انگیزه جام ملت ها سبب حرکت ملی در کشور می شود
دبیرکل فدراسیون فوتبال تصریح کرد: انگیزه ما برای میزبانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۷، سبب شکل گیری یک حرکت ملی در کشور می شود. اگر بتوانیم پس از سال ها برای کشورمان میزبانی بگیریم، همه خرسند می شوند. ما باید در بحث سخت افزاری و امکانات زیرساختی کار نماییم.
* تا ۲۰۲۷ می توانیم نقصها را برطرف کنیم
نبی درباره اظهارات محمدرضا تابش در خصوص اینکه ایران نمی تواند تا هفت سال آینده میزبان جام ملت های آسیا شود و حتی نمی توان بلیت فروشی را همانند کشورهای اروپایی در ایران اجرا کرد اظهار نمود: ما تا ۲۰۲۷ زمان کافی خواهیم داشت و با عنایت به جلساتی که با نهادهای مختلف برگزار می نماییم، نقاط ضعف را برطرف می نماییم. باید این نقصها برپایه چشم اندازها برطرف شود. ما نرم افزار این بخش را برپایه نبوغ ایرانیان خواهیم داشت. در بخش سخت افزاری حدودا استادیوم های ما استاندارد است و باید به آن ظرفیت برسیم.
* اگر میزبان نشویم، چیزی از دست نمی دهیم
وی افزود: یکی از مباحث اصلی این است که باید تعامل لازم با وزارتخانه ها و مجلس شورای اسلامی ایجاد شود. ما فرصت لازم را با تعامل خواهیم داشت. نهایتا این است که ما در صورت نگرفتن میزبانی هم چیزی را از دست نمی دهیم و می توانیم به خاطره این مورد بخشی از نقصها را برطرف نماییم.
* باید با وزارتخانه ها هماهنگ شویم
دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا تابحال برنامه ایران برای دریافت میزبانی نوشته شده و آیا تعامل های لازم صورت گرفته است یا خیر اظهار داشت: ما باید در بخش های مختلف با وزارت خانه ها هماهنگ شویم. قاعدتا فدراسیون فوتبال این مسیر را با عنایت به تجربه ای که در گذشته داشته، سرعت خواهد بخشید. فدراسیون فوتبال با عنایت به تجربیات گذشته خود، درخواست میزبانی کرده و باید بتوانیم نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا را جلب نماییم.
نبی همینطور با اشاره به نقصها موجود در بعضی از کشورها در حین میزبانی جام ملت ها اظهار داشت: قاعدتا در شرایط کنونی از کشور عمان که شاید درخواست میزبانی بدهدف بهتر هستیم. به یاد دارم امارات در حین میزبانی جام ملت ها زمین تمرین مناسب نداشت. از طرفی نمی توان خودمان را با قطر مقایسه نماییم چون کشور کوچکی است و همین مبحث کار آنها را راحت کرده است. ما کشور پهناوری داریم و برای موفقیت باید دست به دست هم بدهیم.

1399/02/15
20:42:43
5.0 / 5
3194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی