ویلموتس در فیفا افترا سنگینی به ایران زد

ویلموتس در فیفا افترا سنگینی به ایران زد

به گزارش اخبار ورزشی خبرورزشی نوشت: خبرهای تكمیلی تری در پرونده مارك ویلموتس به دست مان رسیده كه حكایت از یك دعوای بزرگ دارد.


ماجرای ویلموتس و ایران به جاهای باریک کشیده خواهد شد. از همان ابتدا مشخص بود این قرارداد به خاطر عدم شفاف سازی، می تواند برای ایران نتایج سنگینی داشته باشد. فدراسیون از روز اول ویلموتس را از نگاه ها پنهان کرد. از طرفی مهدی تاج، رئیس وقت فدراسیون بارها و بارها در مصاحبه هایش گفت بهترین قرارداد تاریخ تیم ملی را بسته ایم و تلویحاً اشاره نمود قراردادی نبسته اند که مثل دوران کی روش، مربی سوارشان باشد. همین حرف ها بیشتر مردم را نگران کرد چونکه هر زمان مسؤلان و مدیران از این حرف ها زدند، آخرش به جایی ختم شد که عواقب زیادی برای فوتبال داشت. ماحصل قرارداد ویلموتس و کادرش این بود که دو میلیون یورو از ایران گرفتند و پس از آن شکایت کردند تا ۶ میلیون یورو دیگر بگیرند!
در چند ماه گذشته جزئیات زیادی از اتفاقات پس از این شکایت نوشتیم. از دعوای همسر ویلموتس که وکیل وی در پرونده است، با تاج تا ادعای طرفین و اینکه ایران در تلاش است تا یک میلیون یورو از دو میلیون یورو پول پرداختی را از این مربی و کادرش بگیرد. حالا، اما خبرهای تکمیلی تری در این پرونده به دست مان رسیده که حکایت از یک دعوای بزرگ دارد. قبلاً هم اشاره کرده بودیم ویلموتس ادعا داشته فدراسیون مخفیانه بند سه ماه دستمزد برای فسخ را در قرارداد گنجانده است. اطلاعات تازه هم حکایت از آن دارد که وی در فیفا افترا سنگینی به ایران زده و اعلام نموده فدراسیون فوتبال از او کلاهبرداری کرده است. ویلموتس در شکوائیه خود از ایران تاکید کرده فدراسیون فوتبال سر او کلاه گذاشته و در قرارداد دست برده است.
این مربی همینطور در علل افترا سنگینی که به ایران زده، آورده قرارداد امضا شده در تهران چیزی نبوده که طرفین در بروکسل با هم توافق کرده باشند. ماجرا از این مقرر است که تاج پس از ملاقات با ویلموتس و همسرش در سفارت ایران در بروکسل، به دلایلی نامشخص همراه او سفارت را ترک می کند و در محلی دیگر سر کلیات و جزئیات به توافق می رسند. ویلموتس ادعا کرده در قرارداد مورد توافق در بروکسل به هیچ عنوان بند سه ماه حقوق برای فسخ نبوده و ایران با علم به اینکه او به زبان انگلیسی تسلط ندارد و قرارداد را در تهران نخواهد خواند، این بند را گنجانده اند. ویلموتس تاکید کرده به علت اعتماد به ایران چنین اقدامی کرد ولی فدراسیون فوتبال سر او کلاه گذاشت. از نظر این مربی اقدام فدراسیون ایران یک اقدام غیراخلاقی و خلاف مقررات بین المللی بوده است، بنابراین باید غرامت کامل قرارداد را پرداخت کند. نکته اینجاست که فدراسیون فوتبال هم می گوید بند سه ماه حقوق برای فسخ را در تهران و در قرارداد گنجانده اند! این چیزی است که اسلامیان نایب رییس اول فدراسیون چندی پیش به آن اشاره نمود و اظهار داشت: «درست است ما در تهران این بند را در قرارداد گذاشتیم ولی آنرا به مارک ویلموتس دادیم تا خودش و وکلایش مطالعه کنند. ۲۴ ساعت بعد این مربی قرارداد را امضا کرد و اصلاً چیزی درباره آن بند نگفت. ازاین رو حق با ماست.» روز گذشته هم وقتی از همین عضو هیئت رئیسه در اینباره سؤال کردیم، اظهار داشت: «ادعاهای ویلموتس به جایی نخواهد رسید. شکایت او هم بی نتیجه خواهد ماند. فیفا به قرارداد توجه می کند. نمی گوید توافق شفاهی چه بوده. می گوید قرارداد امضا شده چه بندهایی دارد. ایشان هر اتهامی هم بزند به نتیجه نخواهد رسید.»
البته مارک ویلموتس در حالی به ایران افترا زده که خودش نشان داد در قرارداد با تیم ملی تنها به دنبال کاسبی و پول بوده است. در صورتیکه فدراسیون این بند را در قرارداد نمی گنجاند و ویلموتس و کادرش تمام ۶ میلیون یورو غرامت را می گرفتند، در آن صورت افکار عمومی چه چیز درباره این مربی می گفتند؟ درباره او که فقط ۶ ماه با ایران همکاری کرد و کمتر از ۳۰ روز در تهران بود و دو میلیون یورو هم گرفت! 256 43

1399/02/24
15:51:11
5.0 / 5
2919
تگهای خبر: تیم , حقوق , سفارت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی