پیشنهاد كمیسیون زنان فیده؛

نامگذاری سال ۲۰۲۲ میلادی بعنوان سال شطرنج زنان

نامگذاری سال ۲۰۲۲ میلادی بعنوان سال شطرنج زنان

اخبار ورزشی: كمیسیون زنان فدراسیون جهانی شطرنج(فیده) در نشست اخیر خود نامگذاری دو سال آینده میلادی بعنوان سال ویژه شطرنج بانوان را پیشنهاد كرد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، نشست اعضای کمیسیون زنان فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) هفته گذشته به صورت آنلاین اجرا شد. در این جلسه و در امتداد حمایت گسترده تر از شطرنج بانوان و توسعه بیشتر آن در کشورهای مختلف، پیشنهادهایی عنوان شد که نام گذاری یک سال میلادی بعنوان سال ویژه شطرنج بانوان یکی از آنها بود.
شادی پریدر نایب رییس فدراسیون شطرنج که از سال ۲۰۱۷ میلادی عضو کمیسیون زنان فیده است، در گفتگو با خبرنگار مهر دراین زمینه اظهار داشت: کمیسیون زنان فیده به دنبال نامگذاری یک سال بعنوان سال شطرنج بانوان است تا بهانه ای باشد برای توجه بیشتر به این رشته و فعالیت بانوان در آن؛ پیشنهاد شده که این نامگذاری برای سال ۲۰۲۲ صورت گیرد اما موضوع باید در هیات رئیسه بررسی و تصویب شود.
وی اشاره کرد: انتشار مجله الکتریکی ویژه شطرنج بانوان از دیگر موضوعات مطرح در این جلسه بود. مقرر است این مجله معرفِ افرادی باشد که در شطرنج بعنوان بازیکن، داور یا مربی جزو موفق ترین ها بوده اند.
پریدر که از سال قبل بعنوان عضو ارشد به همکاری با کمیسیون زنان فیده ادامه می دهد، تصریح کرد: فراهم شدن شرایطی برای افزایش تعداد بانوان در ساختار مدیریتی و اجرایی شطرنج جهان دیگر موضوع مطرح و مورد بررسی در این جلسه بود. همه این موضوعات به صورت پیشنهاد مطرح شدند تا در سطوح بالاتر بررسی و به تصویب برسند.


منبع:

1399/03/05
13:32:35
5.0 / 5
2583
تگهای خبر: آنلاین , بازیكن , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی