خسارت مالی كرونا به دانشگاه های استرالیا به ۱۱ میلیارد دلار خواهد رسید

خسارت مالی كرونا به دانشگاه های استرالیا به ۱۱ میلیارد دلار خواهد رسید

اخبار ورزشی: نتایج به دست آمده از یك مدلسازی جدید نشان میدهد كه دانشگاه های استرالیا تا سال 2023 میلادی، به سبب كاهش درآمد حاصل از جذب دانشجویان بین المللی، 11 میلیارد دلار از دست خواهد داد.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از یودبلیونیوز، نتایج مدل سازی انجام شده توسط سازمان ملی دانشگاه های استرالیا نشان میدهد که دانشگاه های این کشور از الان تا سال ۲۰۲۳ میلادی، ۱۱ میلیارد دلار(معادل ۱۶ میلیارد دلار استرالیا) خسارت مالی خواهند دید.
این مرکز همین طور اعلام نموده که دانشگاه های استرالیا می توانند در ادامه سال جاری ۳.۱ تا ۴.۸ میلیارد دلار استرالیایی از دست دهند.
کاتریونا جکسون(Catriona Jackson) رئیس مرکز دانشگاه های استرالیا اعلام نمود که پاندمی "کووید-۱۹" می تواند تا چندین سال شرایط مالی دانشگاه ها را تحت تاثیر قرار دهد.
این صحبت بعد از زمانی به میان آمد که دانشگاه ملی استرالیا اعلام نمود به سبب کاهش درآمد و هزینه های غیرمترقبه ناشی از پاندمی کووید-۱۹، ۲۲۵ میلیون دلار استرالیا ضرر مالی دیده است.
جکسون ادامه داد، ما نمی توانیم وانمود نماییم که این بیماری تاثیر بزرگی بر دانشگاه ها نخواهد گذاشت.
وی افزود، نیمی از دانشجویان خارجی تحصیل را از نیمه دوم سال آغاز می کنند و هنوز معین نیست که به سبب شرایط به وجود آمده از کروناویروس، توانایی بازگشت به کشور را خواهند داشت یا خیر؟
سازمان ملی دانشگاه های استرالیا قبل از این اعلام نموده بود که در نتیجه این خسارت ها و در عرض ۶ ماه، ۲۱ هزار شغل در فضای آموزش عالی و ۱۴.۵ میلیارد دلار از بین خواهد رفت.
البته چند وقت پیش دولت استرالیا از اعطای کمک ۱۰۰ میلیون(دلار استرالیایی) بین دانشگاه ها آگاهی داده بود.
منبع:

1399/03/18
13:51:23
5.0 / 5
2695
تگهای خبر: آموزش , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی