علیرضا جهانبخش:

پس از توافق با پرسپولیس ناپدید شدم

پس از توافق با پرسپولیس ناپدید شدم

به گزارش اخبار ورزشی بازیكن ایرانی تیم فوتبال برایتون با اشاره به اینكه از تركیه و فرانسه پیشنهاد داشت اما سرانجام راهی لیگ هلند شد، اظهار داشت: پیش از عقد قرارداد با نایمخن، چند روز خودم را ناپدید كردم.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، علیرضا جهانبخش که در جولای ۲۰۱۸ از لیگ هلند راهی برایتون انگلیس شد، درباره تجربیاتش از حضور در فوتبال هلند و همینطور شرایطش در تیم برایتون صحبت کرد.
وی درباره علل انتخاب لیگ هلند برای ادامه فوتبالش اظهار داشت: وقتی در سال ۲۰۱۳ به تیم ان. ای. سی (نایمخن) پیوستم، چند پیشنهاد دیگر هم داشتم. من در تیم زیر ۱۹ سال ایران بازی می کردم و پس از یک تورنمنت در دبی، مورد توجه باشگاه هایی از ترکیه و فرانسه قرار گرفتم.
بازیکن تیم ملی فوتبال ایران افزود: با دوستان و کسانی که به آنها اعتماد داشتم، صحبت کردم تا در راه درستی برای آینده قرار بگیرم. بیشتر آنها فوتبال هلند را انتخاب کردند به خاطر آکادمی ان. ای. سی و روشی که آنها به شما بعنوان یک فوتبالیست و یک فرد برای پیشرفت کمک می کنند.
جهانبخش تصریح کرد: در همان زمان، پیشنهادی از یکی از بزرگترین باشگاه های ایران داشتم (پرسپولیس). آنها ۳۵ میلیون هوادار دارند و من نزدیک به حضور در این تیم بودم. آنها تمام کارها را انجام داده بودند و زمانی که پیشنهاد هلند رسید، نزدیک به امضای قرارداد بودم.
این بازیکن ملی پوش فوتبال ایران خاطرنشان کرد: برای چند روز ناپدید شدم تا از انتقال به هلند مطمئن شوم. آنها به ایران آمدند تا با باشگاهم صحبت کنند و توافق انجام شد. به باشگاه ایرانی (پرسپولیس) دلایلم را توضیح دادم که می خواهم خارج از ایران بازی کنم. آنها درک کردند. می خواستم یاد بگیرم و به فوتبال اروپا بروم.
جهانبخش درباره خاطرات نخستین فصل حضورش در فوتبال اروپا خاطرنشان کرد: صادقانه بگویم سخت بود. این کاملاً یک محیط و فرهنگ جدید با انتظارات متفاوت بود. البته روش بازی فوتبال آنها هم متفاوت بود. در ایران بازیکنان خوبی از نظر تکنیک فردی داریم. در هلند من باید یاد می گرفتم که چطور بیشتر بعنوان بخشی از یک تیم با جزئیات تاکتیکی بازی کنم.
وی اظهار داشت: من باید برای برقراری ارتباط با همبازیانم، زبان را یاد می گرفتم اما دوستانی داشتم که به من برای هماهنگی کمک کردند. هر روز تلاش کردم تا زبان یاد بگیرم. در فصل اول، سقوط کردیم اما من چیزهای زیادی یاد گرفتم. بازی های زیادی در فصل دوم حضورم در هلند انجام دادم و می خواستم چیزهای بیشتری به باشگاه بدهم. در آنجا احساس راحتی داشتم و باردیگر به لیگ دسته اول بازگشتیم.

ملی پوش فوتبال ایران که با سایت باشگاه برایتون گفتگو کرده است، درباره حضورش در این باشگاه تصریح کرد: همه چیز به خوبی پیش رفتم. من به برایتون آمدم و چند روز را در انگلستان گذراندم و شهر را گشتم. همه چیز اعجاب انگیز بود. در آن زمان ۲۱ سال داشتم. لیگ انگلیس بسیار فیزیکی با تعداد مسابقات زیاد است و در آن زمان احساس کردم برای پیشرفت بیشتر، باید بیشتر یاد بگیرم. همیشه به دوستانم گفته ام که برایتون به من احساس شگفت انگیزی داده است و من آنرا در ذهنم نگه داشته ام.
جهانبخش در پاسخ به سوالی درباره انتقالش از تیم نایمخن به آلکمار اظهار داشت: فصل اول زیاد مصدوم می شدم و در بهترین فرمم نبودم. در فصل دوم به این باشگاه و افراد شگفت انگیزش عادت کردم و چیزهای زیادی یاد گرفتم. احساس در خانه بودن داشتم و بهترین نمایش هایم را عرضه کردم. فصل سوم بهترین فصل بود.
وی در مورد آقای گلی اش در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ در هلند که برای نخستین بار یک بازیکن آسیایی در لیگ های اروپا موفق به کسب آن شده بود، اظهار نمود: در طول دوران فوتبالم این احساس مسئولیت را داشته ام که الگویی برای فوتبالیست های جوان در ایران باشم. می خواستم نشان بدهم می توان قدم برداشت، پیشرفت کرد و آن را در بالاترین سطح در اروپا انجام داد. می خواستم نشان بدهم مهم نیست بازیکن از کجا آمده است. اگر سخت کار کنید و جاه طلب باشید می توانید اتفاقات بزرگی را رقم بزنید.
ملی پوش فوتبال ایران در انتها اظهار داشت: باید صبور باشید. من از یک خانواده معمولی آمده ام و با دوستانم در خیابان بازی می کردم اما می خواستم رویاهایم را به تحقق برسانم و این را با کار سخت انجام دادم. ما چند بازیکن جوان فوق العاده داشتیم که الان در اروپا هستند و احساس می کنم در این کار نقش داشته ام؛ این خلی برایم معنادار است.

1399/03/19
23:17:22
5.0 / 5
2361
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی