كلانی :

نقشی در انتخاب ویلموتس نداشتم

نقشی در انتخاب ویلموتس نداشتم

به گزارش اخبار ورزشی پیشكسوت فوتبال ایران با اشاره به عدم نقش آفرینی در انتخاب سرمربی تیم ملی تصریح كرد: وقتی در آمریكا بودم آقای ویلموتس را انتخاب كردند كه بطور قطع مخالفش بودم.حسین کلانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره نقش خود در انتخاب مارک ویلموتس بعد از حضور در بعضی نشست های کمیته فنی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: من هیچگاه عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال نبودم. تنها در چند جلسه از من دعوت شد که بروم. در همان چند نشستی هم که شرکت کردم اعتقاد راسخ خودم به مربیان ایرانی را اعلام کردم. توانایی مربیان داخلی به مراتب بیشتر از خارجی ها بوده و هست. وقتی در آمریکا بودم فهمیدم مسؤلان فدراسیون، ویلموتس را انتخاب کردند. همیشه می گویم مربی خارجی رده ای پایین تر از مربی داخلی دارد. من مخالف قطعی حضور ویلموتس بودم.
کارشناس فوتبال ایران اضافه کرد: فکر می کنم خیلی واضح است که چندین بار بابت جذب مربی خارجی ضربه خوردیم اما باز هم اشتباهات خودمان را تکرار کردیم. ما نباید از مربی خارجی استفاده نماییم. تمام این مربیان سبب دردسر و گرفتاری شدند.
پیشکسوت تیم ملی فوتبال ایران اضافه کرد: حتی کارلوس کی روش و برانکو ایوانکوویچ برای ما دردسر داشتند. رفتار آقای کی روش در تیم ملی که کاملا مشخص بود و گاهی اوقات عزتمندی مان را جور دیگری می کرد.
کلانی درباره عملکرد برانکو با هفت قهرمانی در پرسپولیس هم صحبت های جالبی کرد و اظهار داشت: وی در دوره ای خاص به پرسپولیس آمد و توانست با شناخت اولیه ای که از فوتبال ایران داشت بالا بیاید و نتیجه بگیرد. عملکرد قهرمانی برانکو در پرسپولیس فوق العاده بوده است اما وی در قامت یک مربی پرورش دهنده چه سودی داشته است.
وی افزود: برانکو کمترین توجه را به فوتبال پایه پرسپولیس کرد و همین سبب شد تا مدام از باشگاه های دیگر بازیکن گرفته شود.
کلانی درباره تصمیم سازمان لیگ فوتبال در خصوص برگزاری ادامه بازی های رقابت های لیگ برتر بعد از تعطیلی بوحود آمده بابت شیوع کرونا اضافه کرد: ما نمی توانیم خودمان را با لیگ های معتبر اروپایی برای اجرای پروتکل های دقیق بهداشتی مقایسه نماییم. اینکه ورزشی همچون فوتبال که می تواند مردم را از مشکلات اجتماعی کمی دور کند آغاز شود اتفاق بسیار خوشایندی است. من فکر می کنم این روند می تواند حفظ شده تا تمام باشگاه ها به حق واقعی خود در فصل جاری مسابقات برسند.


منبع:

1399/03/20
14:36:32
5.0 / 5
2779
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی