مهر در گزارشی بررسی كرد؛

تغییر سرمربیان سه تیم ملی در یك سال

تغییر سرمربیان سه تیم ملی در یك سال

به گزارش اخبار ورزشی فدراسیون فوتبال شرایط تیم های مختلف ملی را بگونه ای رقم زده است كه طی یك سال گذشته از چهار سرمربی ملی، فقط یك نفر هم اكنون به كار خود ادامه می دهد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، برگزاری جلسه مشترک مارک ویلموتس سرمربی وقت تیم ملی فوتبال ایران با فرهاد مجیدی، سیروس پورموسوی و حسین عبدی سرمربیان پایه فوتبال کشورمان در تیرماه ۹۸ این امید را بوجود آورده بود که فوتبال ایران مقرر است به یک ثبات قابل توجه برسد و با هماهنگی سرمربیان، در یک مسیر مشخص گام بردارد.
فدراسیون فوتبال با برگزاری این جلسه وانمود کرد که مشکلات دوران کارلوس کی روش و چالش هایی که گاه و بی گاه با تیم های پایه داشت، تمام شده است اما دیری نگذشت که رؤیای فدراسیون نقش بر آب شد.
از آن جلسه مشترک، فقط حسین عبدی سرمربی تیم نوجوانان در سمت خود باقی مانده است و سرنوشت متفاوتی برای سه سرمربی دیگر رقم خورد.

حمید استیلی، فرهاد مجیدی و سیروس پورموسوی در نشست هم اندیشی مربیان ملی با مارک ویلموتس
هدایت تیم امید آن روزها با فرهاد مجیدی بود. مجیدی خرداد ۹۸ سرمربی امیدها شد اما به دنبال اختلافاتی که بین او و کمیته فنی به وجود آمد، از هدایت این تیم استعفا کرد.
مجیدی به صراحت عنوان نمود که کمیته فنی قصد دخالت در برنامه های فنی اش را داشته که این مساله با واکنش تند اکبر محمدی عضو کمیته فنی مواجه گردید.
محمدی، مجیدی را متهم کرد که قصد داشته برادرش را به کادر فنی اضافه کند. پس از مجیدی، استیلی سرمربی تیم امید شد که او هم پس از ناکامی در مسابقات انتخابی المپیک، از این سمت کنار رفت.
مارک ویلموتس که خودش اردیبهشت ۹۸ سرمربی تیم ملی شده و قرار بود مربی «نجیب» فوتبال ایران باشد، حتی برف زمستان کشورمان را ندید و پس از فسخ قراردادش به دنبال باخت به تیم های بحرین و عراق، کار ایران را با شکایت به فیفا کشاند.

حضور ویلموتس در تمرین تیم فوتبال جوانان در ایام نخست کارش در ایران
اما سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران هم سرنوشت نه چندان متفاوتی با همتایان خود در تیم های ملی و امید داشت. سیروس پورموسوی دیماه ۹۷ هدایت تیم جوانان را بر عهده گرفت و به قول خودش برای ساختن این تیم، بیشتر از هزار بازیکن را در سرتاسر ایران زیر نظر گرفت.
وی با تیم جوانان مجوز حضور در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی آسیا را گرفت که مقرر است مهرماه سال جاری در کشور ازبکستان برگزار گردد ولی در فاصله کمتر از چهار ماه تا شروع مسابقات، با استعفای خود به فدراسیون فوتبال ایران «شوک» داد.
گفته می شود علل استعفای پورموسوی، عدم دریافت بخشی از قراردادش و همینطور برخی از نظراتی است که کمیته فنی به وی عرضه می داده است.
کشتی فوتبال ایران قرار بود با لنگر فدراسیون نشین ها در اقیانوس بی ثباتی ها آرام بگیرد و مسیر پیشرفت را حداقل در بخش تیم های ملی بپیماید اما شرایط طوری رقم خورد که حتی رئیس فدراسیون فوتبال هم در بین امواج بی تدبیری ها غرق شد و فوتبال ملی را در شرایط خاصی قرار داد.


منبع:

1399/03/25
14:03:52
5.0 / 5
2476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی