نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی:

قزوین نیازمند ایجاد پیست بین المللی موتورسواری و اتومبیلرانی است

قزوین نیازمند ایجاد پیست بین المللی موتورسواری و اتومبیلرانی است

به گزارش اخبار ورزشی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با ایجاد پیست بین المللی در یكی از مناطق استان می توانیم قزوین را به قطب ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی كشور تبدیل نماییم.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، لطف الله سیاهکلی روز پنجشنبه با حضور در اداره ورزش و جوانان استان قزوین با مدیرکل، رؤسای شهرستان ها و معاونان این اداره گفتگو نمود. لطف اله سیاهکلی بعد از شنیدن گزارش مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به توانمندی های ورزشی استان اظهار داشت: جای شادمانی دارد که مدال آوران زیادی در این استان وجود دارند که می توانند پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی را در اقصی نقاط جهان به اهتزاز درآورده و نام ایران را بلند آوازه کنند.
وی بیان نمود: قزوین در حوزه قهرمانی موفقیت های خوبی داشته ولی به نظر می آید در تیم داری در لیگ برتر و برند سازی در بعضی رشته ها نیازمند فعالیت بیشتری است تا این ظرفیت ها شکوفا شود و نام قزوین در ورزش هم در کشور و رسانه ها زبانزد باشد. نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در کنار توانمندی های ورزشی در رشته های تکواندو، سنگ نوردی، کشتی، تیراندازی و جودو به نظر می آید در بعضی رشته ها مانند موتورسواری و اتومبیل رانی حمایت لازم صورت نگرفته و هنوز پیست مناسبی برای این رشته ورزشی نداریم. سیاهکلی تصریح کرد: قزوین در مسابقات آفرود و موتورسواری ظرفیت های خوبی داریم و این ورزش با اقبال عمومی هم روبروست و می تواند بعنوان یک ورزش بانشاط برای مردم ساعات خوشی را فراهم آورد و ما در بوستان باراجین و مناطق دیگر زمین های مناسبی داریم که می توانیم با واگذاری آن استان قزوین را به قطب ورزش اتومبیلرانی که خانواده ها را هم جذب نماید تبدیل نماییم. وی افزود: نخستین خواسته ما برند شدن یک رشته ورزشی است و اگر در گذشته در کشتی، فوتبال و والیبال شاخص بودیم امروز هم می توانیم در چند رشته شاخص شویم وجوانان را به ورزشگاه ها بکشانیم و ساعات بانشاطی را برای مردم ایجاد نماییم.
سیاهکلی بیان نمود: فقط رویکرد مدال آوری نمی تواند جایگزین برندینگ شود و نام استان با وجود یک تیم لیگ برتری بیشتر مطرح می شود و ما هم در مجلس آمادگی داریم حمایت لازم را انجام دهیم.استفاده از سالن های ورزشی برای همه گروه ها مهیا شودنماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: واگذاری سالن های ورزشی به بخش خصوصی رویکرد خوبی است اما باید نظارت شود تا هزینه زیادی از ورزشکاران دریافت نشود و طبقات کم درآمد از ورزش کردن محروم نشوند. وی توجه به مشکلات هیئت های ورزشی را مهم دانست و اضافه کرد: در رجوع اعضای هیئت های ورزشی گلایه هایی مطرح می شود که نمی خواهیم بدون اطلاعات کامل قضاوت نماییم اما کاری کنید تا کمتر به دفتر نمایندگان رجوع شود و کارها در اداره سامان یابد. سیاهکلی خاطرنشان کرد: در انتخابات هیئت های ورزشی باید آزادی کامل باشد و مدیر اعمال نفوذ نکند و بگذارید همه کارها مردمی باشد و یک مدل دموکراتیک پیشه کنید.

وی افزود: مدال آوری بسیار پرارزش است و باید احترام به بزرگان و پیش کسوتان و قهرمانان ورزشی جدی گرفته شود و با هم فکری برای رفع نقاط ضعف تدبیر نماییم.
سرانه ورزشی استان پایین استسیاهکلی اظهار داشت: متأسفانه با همه اقدامات خوب انجام شده هنوز سرانه ورزشی استان خیلی پایین است و امیدواریم با عرضه طرح و برنامه از ظرفیت نمایندگان استفاده کنید تا این کمبود را در استان با تسریع در تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی جبران نماییم.حوزه جوانان مغفول ماده استنماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: گستردگی حوزه کار در مجموعه ورزش سبب شده از بخش مهم جوانان غفلت شود و برای گروه سنی ۱۸ تا ۲۲ سال هیچ متولی نداریم و این وضعیت نگران کننده است.
وی اظهار داشت: باید برای مسکن، ازدواج، اشتغال و سایر نیازهای جوانان سنین ۱۸ تا ۲۲ سال که معمولاً صدمه ها در همین سنین هست فکری نماییم اما به نظر می آید در این بخش خیلی ضعیف عمل کرده ایم و این گروه متولی خاصی ندارد. وی توسعه خانه های ورزش روستایی را از اقدامات خوب برای ترویج ورزش در نقاط محروم و کم برخوردار دانست و تداوم آنرا خواهان شد. در ادامه مدیران و معاونان اداره کل ورزش استان قزوین دیدگاه های خویش را مطرح نمودند.


منبع:

1399/03/29
21:56:26
5.0 / 5
2393
تگهای خبر: تیم , فوتبال , گل , لیگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی