براساس آمار اسكوپوس؛

ایران در رتبه پانزدهم جهانی تولید مقالات علمی قرار گرفت

ایران در رتبه پانزدهم جهانی تولید مقالات علمی قرار گرفت

اخبار ورزشی: برمبنای آخرین آمار پایگاه اطلاع رسانی اسكوپوس ایران در رتبه پانزدهم جهانی تولید مقالات علمی قرار گرفت.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از معاونت علمی و فناوری، برمبنای آخرین داده های پایگاه استنادی اسکوپوس در سال ۲۰۱۹ رتبه ایران در تعداد مقالات انتشار یافته علمی یک پله صعود کرد. ایران در رتبه پانزدهم جهانی قرار گرفت. این بالاترین رتبه کشور تا امروز است. فعالان علمی کشور ۶۷ هزار و ۷۴۴ مقاله در سال ۲۰۱۹ تولید کردند که ۱۳ درصد رشد را نسبت به سال ۲۰۱۸ تجربه نمود.
این خود نشان دهنده مسیر درستی است که فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور پیش گرفته اند. چند سالی از شکل گیری این زیست بوم در کشور می گذرد و نقش آفرینان آن با تکیه به نیروی انسانی نوآور و خلاق قدرتمند به میدان آمدند.
آخرین داده های این پایگاه استنادی حرف های دیگری نیز برای گفتن دارد. چین برای اولین بار با گذر از آمریکا در رتبه نخست جهان قرار گرفت. اتفاقی مهم که معادلات علمی و ساختار قدرت جهانی را در هم ریخت. با این اتفاق جهش بزرگ چین به رتبه نخست تولید مقالات علمی دنیا را شاهد می باشیم.
چین با انتشار ۶۸۴ هزار مقاله علمی سال ۲۰۱۹ در جایگاه نخست جهان قرار گرفت و از آمریکا با ۶۷۸ هزار مقاله پیشی گرفت. در سال ۲۰۱۸ آمریکا ۶۹۹ هزار مقاله علمی منتشر نمود که در سال ۲۰۱۹ با کاهش ۲۱ هزار عددی همراه شد.
اسکوپوس بزرگ ترین پایگاه داده چکیده و استنادی برای تجزیه و تحلیل پژوهش های گوناگون است. یکی از خاصیت های این پایگاه دارا بودن اطلاعات علم سنجی نویسندگان و دانشگاه ها است که امکان جستجوی کلیدواژه در فیلدهای مختلف جستجو بوسیله نام نویسنده، جستجو بوسیله وابستگی سازمانی و جستجوی پیشرفته را فراهم می آورد.


منبع:

1399/04/10
13:30:11
5.0 / 5
2751
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی