بزرگترین انجمن كامپیوتری دنیا خواهان تعلیق فناوری تشخیص چهره شد

بزرگترین انجمن كامپیوتری دنیا خواهان تعلیق فناوری تشخیص چهره شد

اخبار ورزشی: بزرگترین انجمن كامپیوتری دنیا كه بیش از صد هزار دانشجو و متخصص علوم مختلف كامپیوتر در آن عضویت دارند، خواهان عدم استفاده دولت ها و بخش خصوصی از فناوری تشخیص چهره شد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ان بی سی نیوز، انجمن ماشین های حسابگر که قدیمی ترین انجمن علمی و فنی و آموزشی در رشته کامپیوتر در جهان بوده و در سال ۱۹۴۷ تأسیس شده هر سال جایزه علمی معتبر تورینگ را نیز اعطا می کند.
این انجمن رشد حرفه ای تعداد اعضایش را با فراهم کردن فرصت ها برای یادگیری مادام العمر، توسعه حرفه ای و شبکه ارتباطی حرفه ای پشتیبانی می کند. مقر این انجمن آموزشی بین المللی در نیویورک بوده و دارای ۱۷۰ شعبه محلی نیز هست.
انجمن مذکور در بیانیه روز سه شنبه خود تصریح کرده که فناوری های کنترل و نظارت اغلب به شکلی غرض ورزانه مورد استفاده قرار می گیرند و پس استفاده از آنها سبب لطمه دیدن برخی گروه های لطمه پذیر و محروم در جامعه می شود. همچون این گروه ها می توان به اقلیت های قومی، نژادی و جنسیتی اشاره نمود.
در بخش دیگری از بیانیه مورد اشاره که در کمیته سیاست گذاری فناوری انجمن مذکور تهیه شده، آمده است: فناوری مورد اشاره بسته به نحوه استفاده می تواند مفید یا مضر باشد. ولی سواستفاده از آن موجب به خطرافتادن حقوق بشر و حقوق قانونی افراد و نقض حریم شخصی آنها و زیر سوال رفتن عدالت و آزادی های شخصی خواهد شد. از همین رو سیاست گذاران باید از تعلیق استفاده از این فنآوری تا زمان تعیین استانداردهای دقیق، عادلانه و مسئولانه حمایت کنند.


منبع:

1399/04/12
13:53:52
5.0 / 5
2750
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی