پژوهشگران آلمانی مطرح كردند

انقراض 60 درصد گونه های ماهی تا سال 2100!

انقراض 60 درصد گونه های ماهی تا سال 2100!

بررسی جدید پژوهشگران آلمانی نشان داده است كه تغییرات اقلیمی می توانند به انقراض ۶۰ درصد گونه های ماهی تا سال ۲۱۰۰ منجر شوند.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، پژوهش جدیدی نشان داده است که تغییرات اقلیمی می توانند گونه های بیشتری از ماهی ها را تهدید کنند که این تعداد، بسیار بیشتر از حد تصور پیشین ما است.
برپایه این پژوهش، اگر میانگین دمای جهان تا پنج درصد سلسیوس افزایش یابد، یک کابوس جهانی در زمینه گرما پیش خواهد آمد و شاید ۶۰ درصد همه گونه های ماهی تا سال ۲۱۰۰ منقرض شوند.
پژوهش دیگری که تأثیر افزایش دمای آب را در جمعیت ماهی ها مورد بررسی قرار می دهد، بر نحوه توانایی سازگاری ماهی های بالغ متمرکز شده است. دانشمندان با عنایت به نتایج این پژوهش انتظار داشتند که تنها پنج درصد ماهی ها به خاطر تغییر شرایط از بین بروند اما پژوهشگران در این پروژه جدید، لارو، جنین و سایر مراحل چرخه عمر ماهی را در نظر گرفته اند. ماهی در این مراحل، نسب به دمای بالا بسیار صدمه پذیرتر می شود.
"هانس اوتو پورتنر"(Hans-Otto Pörtner)، پژوهشگر موسسه "آلفرد وگنر"(Alfred Wegener) آلمان اظهار داشت: این پژوهش، به روشن شدن مرحله ای از زندگی می انجامد که تا حدود زیادی نادیده گرفته شده است.
نکته مثبت اینجاست که هنوز فاصله بسیاری تا سال ۲۱۰۰ داریم و امکان دارد تلاشهای صورت گرفته در حوزه اقلیمی بتوانند خیلی از گونه های ماهی را نجات دهند.
پورتنر اضافه کرد: مبحث این است که تغییراتی وجود خواهد داشت اما اگر ما به مدیریت تغییرات اقلیمی بپردازیم، می توانیم این تغییرات را محدود نماییم. ماهی ها برای تغذیه انسان بسیار مهم هستند؛ در نتیجه این پژوهش می تواند تأثیر مهمی بر اکوسیستم و محیط زیست طبیعی ما بگذارد.
منبع:

1399/04/14
16:46:55
5.0 / 5
2736
تگهای خبر: پورت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی