مهدی علی نژاد مطرح كرد؛

هندبال در ایران ریشه دار است

هندبال در ایران ریشه دار است

به گزارش اخبار ورزشی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش اظهار داشت: هندبال در ایران بسیار ریشه دار است و پاكدل نیز از زمانی كه به فدراسیون آمده قدم های خوبی برداشته است.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علینژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در آخر مجمع عمومی سالیانه فدراسیون هندبال گفت: هندبال در این سال های اخیر شرایط چندان خوبی نداشته است. این رشته نسبت به رشته های توپی دیگر عقب مانده و نتوانسته انتظارات را برآورده کند و ارزیابی ما نیز این مساله را نشان میدهد. این شرایط پیش آمده دلیلهای مختلفی دارد که یکی از آنها عدم ثبات مدیریتی است.

ایشان سپس اضافه کرد: هندبال در ایران بسیار ریشه دار است و پاکدل نیز از زمانی که به فدراسیون آمده قدم های خوبی برداشته هرچند که فدراسیون را در شرایط مناسبی تحویل نگرفت. اگر بخواهیم مدیریت پاکدل را ارزیابی نماییم باید ۴ سال به او وقت بدهیم به خصوص اینکه شرایط کرونا نیز در چند ماه اخیر گریبانگیر ورزش بوده و عملا همه مسابقات را به تعطیلی کشانده است. مسیر هندبال مسیر خوبی است ولی تا اینکه به ثمر برسد زمان نیاز دارد. ما باید یاد بگیریم با شرایط کرونا کنار بیاییم و از کارها عقب نمانیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه ورزش قهرمانی سه رکن دارد اظهار داشت: نخستین رکن ورزشکار است و ما باید اهتمام نماییم که ورزشکار خوب تربیت نماییم که این مساله با استعدادیابی همیشگی و پایش آنها صورت می گیرد. در حوزه ملی نیز باید عدالت را در انتخاب ورزشکاران داشته باشیم. رکن دیگر داشتن مربی خوب است. اگر ورزشکار خوب داشته باشیم و نتوانیم به آنها آموزش درست بدهیم نمی توانیم این انتظار را داشته باشیم ورزشکاران ما پیشرفت نماییم. رکن سوم پشتیبانی و تدارکات است که باید در کنار دو رکن دیگر وجود داشته باشد و این مثلث در صورتی کارساز خواهد بود که به هر سه مورد توجه کافی شود.

علینژاد در ادامه اشاره کرد: ما یک مکانیزم را برای فدراسیون ها درنظر گرفتیم که آنرا عملی می نماییم. مبنای پرداخت بودجه به فدراسیون ها ارزیابی عملکرد آنها خواهد بود و هر فدراسیونی که عملکرد بهتری داشته باشد در حوزه قهرمانی اساسا بودجه بیشتری نیز دریافت می کند. عملکرد فدراسیون ها امتیازبندی می شود و بر طبق امتیازی که دریافت می کنند می توانند بودجه از وزارت ورزش و جوانان بگیرند. قصد ما این است کسانی که در قالب حرکت می کنند مورد توجه قرار بگیرند.

وی افزود: مجموعه کادر جدید فدراسیون هندبال در راه درستی حرکت می کند و تبریک می گویم به خانواده هندبال که پاکدل را انتخاب کردند. او یک مدیر جوان و دارای ظرفیت کاری بالایی است. امیدوارم با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هندبال بتواند روزهای بهتری را در آینده داشته باشد و زودتر به شرایط عادی برگردد. باید به شکلی کار پیش برود که همه برنامه های فدراسیون عملی شود. اساسا مجموعه ورزش در ایام پساکرونا کار سخت تری در پیش دارند.


منبع:

1399/05/13
22:03:05
5.0 / 5
2401
تگهای خبر: آموزش , المپیك , تیم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی