آناتومی یكی از درمان های بی نظیر آكنه مشخص شد

آناتومی یكی از درمان های بی نظیر آكنه مشخص شد

اخبار ورزشی: سارسایكلین(Sarecycline) دارویی كه جهت استفاده در ایالات متحده در سال 2018 تأیید شده است، نخستین آنتی بیوتیك جدید است كه بیش از 40 سال است برای درمان آكنه تأیید و مورد استفاده قرار می گیرد. حالا پژوهشگران ˮدانشگاه ییلˮ و ˮدانشگاه ایلی نوی در شیكاگوˮ در مطالعه اخیرشان كشف كرده اند كه چگونه ساختار شیمیایی بی نظیر این دارو آنرا تا این حد موثر ساخته اند.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، پژوهشگران در مطالعه جدید خود دقیق ترین تجزیه و تحلیل بیولوژیکی را درباره سارسایکلین انجام داده اند. سارسایکلین یکی از چند آنتی بیوتیک دسته تتراسایکلین ها مانند داکسی سایکلین و مینوسایکلین است که برای درمان آکنه استفاده می شود.
پژوهشگران طی این مطالعه که روز گذشته در مجله "National Academy of Sciences" انتشار یافت، دریافتند که بر خلاف سایر داروهای تتراسایکلین، سارسایکلین به آران ای پیام رسان، مولکول های موجود در سلول وصل می شود و کد ساخت پروتئین ها را در ریبوزوم های باکتریایی فراهم می آورد. ریبوزوم ها که در تمام سلول های زنده یافت می شوند، اسیدهای آمینه را به هم پیوند می دهند. سارسایکلین و سایر تتراسایکلین ها با مهار سنتز پروتئین باکتریایی، آکنه را درمان می کنند. آنها عملکرد ریبوزوم را در باکتری بیماری زای موجود در آکنه به نام "Cutibacterium acnes"مسدود می کنند.
دکتر "کریستوفر بونیک"(Christopher Bunick) استادیار پوست و مو دانشگاه ییل و نویسنده این مطالعه اظهار داشت: ما طی این مطالعه نشان دادیم که ساختار سارسایکلین بسیار اهمیت دارد. این روش قبلاً در این دسته از آنتی بیوتیک ها دیده نشده است و این نشان میدهد که سارسایکلین دارای خواص بی نظیری در میان تتراسایکلین ها است. نکته مهم این است که پژوهشگران همین طور دریافتند که چرا سارسایکلین دارای چنین مشخصات مقاومت دارویی(drug-resistance profile) کم است چونکه این مساله موجب افزایش اثربخشی آنها می شود.
سارسایکلین "TetM" را خنثی می کند و "TetM "پروتئین نگهبان ریبوزومی است که از باکتری ها در مقابل عوامل خارجی محافظت می کند.
بونیک و تیم وی گفتند که نتایج گسترده تر این مطالعه این است که می توان از دانش ساختاری ترکیبات تتراسایکلین برای مهندسی بهتر آنتی بیوتیک ها بهره برد.
بونیک اظهار داشت: این می تواند به درمانی با اثر بهتر یا ماندگاری بالاتر، عوارض جانبی کمتر و مقاومت دارویی کمتری منجر شود.
از داروهایی که پژوهشگران در آینده توسعه خواهند داد می توان نه فقط در درمان آکنه بلکه در سایر اختلالات پوستی و عفونت ها نیز استفاده نمود.
منبع:

1399/05/14
14:07:05
5.0 / 5
2441
تگهای خبر: بیماری , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی