نشانه ای از حیات روی سیارات؛

ستاره های جدید با حجم زیادی از فسفر كشف شد

ستاره های جدید با حجم زیادی از فسفر كشف شد

محققان اسپانیایی موفق به كشف ستاره هایی جدید با حجم زیادی فسفر شده اند كه می تواند نشانه ای از وقوع حیات در سیارات بیگانه نزدیك به این ستاره باشد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از نیواطلس، فسفر همچون موادی است که وجود آن در کنار پنج ماده شیمیایی دیگر شامل کربن، هیدروژن، نیتروژن، اکسیژن و سولفور برای شکل گیری زندگی در نقاط مختلف جهان ضروری می باشد.
فسفر ماده ای مهم برای شکل دادن به دی ان ای و آر ان ای انسان هم هست و به هدایت انرژی در درون سلول های بدن موجودات کمک کرده و برخی فرایندهای حیاتی دیگر را هم تنظیم می کند.
نکته کلیدی کمبود نسبی فسفر در مقایسه با دیگر مواد ضروری در جهان هستی است. تا پیش از این تصور می شد فسفر بیشتر در نواخترها و ابرنواخترها وجود دارد. از همین رو نحوه انتقال فسفر به کره زمین هم به درستی برای محققان مشخص نشده بود. اما کشف این ماده در چند ستاره جدید ابهام ها در این حوزه را کاهش داده است.
بررسی مورد اشاره منجر به شناسایی ۱۵ ستاره دارای منابع غنی فسفر شده وپژوهشگران می گویند این ستاره ها دارای مقادیری منیزیم، سیلیکون، اکسیژن، آلومینیوم و سریم هم هستند و بنابراین می توانند الهام بخش شکل گیری حیات در سیاره های مجاور خود باشند.
محققان الان در حال بررسی این مورد هستند که این عناصر مهم شیمیایی از راه این سیاره ها به نقاط دیگری در جهان منتقل شده یا خیر و این امر چگونه رخ داده است.


منبع:

1399/05/20
22:22:34
5.0 / 5
2185
تگهای خبر: بدن , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی