یك مقام بلندپایه اتحادیه اروپا:

واكسن كووید-19 احیانا تا آخر 2020 آماده می شود

واكسن كووید-19 احیانا تا آخر 2020 آماده می شود

به قول یكی از اعضای عالی رتبه بهداشت ˮاتحادیه اروپاˮ، واكسن ˮكرونا ویروسˮ احیانا تا آخر سال جاری میلادی آماده می شود.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از بیزینس اینسایدر، "استلا کریاکیدس"( Stella Kyriakides) کمیسر بهداشت و ایمنی غذایی در اتحادیه اروپا اظهار کرد، باآنکه که در این مرحله، پیشبینی کار خطرناکی است، ولی ما نشانه های خوبی داریم که نخستین واکسن "کووید-۱۹" تا انتهای امسال(میلادی) یا شروع سال آینده در دسترس خواهد بود.
این مصاحبه در حالی صورت گرفت که ده ها تیم تحقیقاتی در سرتاسر جهان برای تولید واکسنی موثر برای کووید-۱۹، به شکلی در میدان رقابت قرار دارند.
"تدروس ادهانوم"(Tedros Adhanom) دبیرکل سازمان بهداشت جهانی پیش از این اظهار داشته بود: ما هر روز راجع به این ویروس چیزهای جدیدی یاد میگیریم و من خوشحالم که دنیا در شناسایی روش های درمانی پیشرفت کرده است که می تواند به مردم در درمان "کووید-۱۹" کمک نماید.
وی ادامه داد، برخی از واکسن های کرونا که در حال توسعه هستند، در مرحله سوم آزمایش بالینی قرار دارند و همه ما امیدواریم که تعدادی واکسن موثر در مقابل کروناویروس داشته باشیم.
این در شرایطی است که دکتر "آنتونی فائوچی"(Anthony Fauci) مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا چند روز پیش اخطار داد که "رویکرد بهداشت عمومی هیچگاه نباید از بین برود" چونکه احتمال اینکه واکسنی تولید شود که تا ۹۸ درصد موثر باشد، کم است.
در این میان، سازمان غذا و داروی آمریکا هم اعلام نمود که هر واکسن بی خطری که حداقل ۵۰ درصد موثر باشد را مجاز می داند.
منبع:

1399/05/21
14:18:46
5.0 / 5
2143
تگهای خبر: بیماری , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی