رصدخانه آرسیبو صدمه دید

رصدخانه آرسیبو صدمه دید

به گزارش اخبار ورزشی رصدخانه بزرگ ˮآرسیبوˮ(Arecibo) در پورتوریكو پس از آسیب، به حالت تعلیق درآمد.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از نیواطلس، به نظر می رسد یک کابل کمکی که از یک قسمت بلندی در رصدخانه آرسیبو پشتیبانی می کرد، سقوط کرده و به بشقاب این رصدخانه صدمه رسانده است.
گزارش ها از آن حکایت می کند که کابل پاره شده و سپس روی بشقاب بازتابنده افتاده است. بدین سان یک بریدگی به طول ۳۰ متر بوجود آورده و به هشت پانل در گنبد رصدخانه صدمه رسانده و همینطور سکوی پشتیبان هم غیرقابل دسترس شده است.
هنوز دقیقا معلوم نیست که این کابل به چه دلیلی پاره شده است که سبب شده عملیات های تحقیقاتی در رصدخانه تا بعد از تعمیر متوقف شود.


"فرانسیسکو کوردووا"(Francisco Cordova)، مدیر رصدخانه آرسیبو اظهار داشت: ما تیمی از متخصصان را برای تحقیقات تعیین کرده ایم. تمرکز اصلی ما اطمینان از ایمنی کارکنان، محافظت از امکانات و تجهیزات و احیای مجدد تأسیسات برای انجام عملیات های کامل در اسرع وقت است. ازاین رو رصدخانه می تواند باردیگر به دانشمندان سراسر جهان کمک نماید.
این برای نخستین بار نیست که این تلسکوپ گرفتار مشکلات این چنینی می شود. پیش از این در سال ۲۰۱۷ میلادی بود که آرسیبو در جریان یک طوفان صدمه دید.
رصدخانه آرسیبو به صورت مرتب به ردیابی سیارک های نزدیک زمین، تحقیق در مورد منابع رادیویی و گهگاه بررسی پیام های پرتویی که شاید از بیگانگان به گوش برسد، می پردازد.1399/05/22
22:06:09
5.0 / 5
2330
تگهای خبر: پورت , تیم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی