محققان دانشگاه راتگرز :

گوشی هوشمند مقصر كسب نمرات پایین دانشجویان در امتحانات است

گوشی هوشمند مقصر كسب نمرات پایین دانشجویان در امتحانات است

به گزارش اخبار ورزشی نتایج یك مطالعه در ˮدانشگاه راتگرزˮ آمریكا نشان می دهد، سهولت یافتن اطلاعات در اینترنت به تمركز و حافظه دانشجویان/دانش اموزان صدمه می زند و سبب می شود تا آنها نمرات پایینی در امتحانها كسب كنند.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، یافته های این مطالعه که در مجله "Educational Psychology" انتشار یافت، نشان داد که گوشیهای هوشمند مقصر این امر هستند. طی این مطالعه محقان دو هزار و ۴۳۳ نفر را طی ۱۱ دوره مختلف مورد بررسی قرار دادند. آنها با بررسی دانشجویانی که تکالیف زیادی داشتند اما در امتحان نمرات پایین تری کسب کرده بودند دریافتند که به احتمال زیاد این افراد به جای اینکه خودشان تکالیف را حل کنند و به سوالات با دانش خود پاسخ دهند، پاسخ تکالیف را از راه اینترنت یا منبع دیگری دریافت می کردند.
"آرنولد گلس"(Arnold Glass) نویسنده اصلی این مطالعه و استاد روانشناسی دانشگاه راتگرز اظهار داشت: هنگامی که دانش آموز با رفتن به اینترنت تکالیف خویش را انجام دهد معمولاً جواب صحیح را می یابند و نمره بالایی در بخش تکالیف کسب می کنند اما آنها خیلی سریع سوال و جواب را فراموش می کنند و ازاین رو نمی توانند در امتحانات به آن سوالات پاسخ دهند.
این تحقیقات همینطور نشان داد که در حالیکه در سال ۲۰۰۸، ۱۴ درصد دانش آموزان در امتحانات نسبت به تکالیف خانه نمرات کمتری کسب کرده بودند، این تعداد در سال ۲۰۱۷ به ۵۵ درصد افزایش یافته بود چونکه استفاده از تلفن های هوشمند برای انجام تکالیف افزایش یافته است.
گلس اظهار داشت: وقتی دانش آموزان سوال تکالیفشان را بخوانند و درباره آنها فکر کنند و بدون اینترنت به آن سوالات پاسخ دهند این مشکل در امتحانات رخ نخواهد داد.
منبع:

1399/05/30
11:04:58
5.0 / 5
2052
تگهای خبر: اینترنت , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی