رئیس كمیته تعیین وضعیت:

اگر استراماچونی برگردد قانون باید برای همه باشگاه ها عوض شود

اگر استراماچونی برگردد قانون باید برای همه باشگاه ها عوض شود

به گزارش اخبار ورزشی رئیس كمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اظهار داشت: اگر باشگاه استقلال اصرار به بازگرداندن استراماچونی دارد، باید قانون منع استفاده از خارجی ها برای همه باشگاه ها از درجه اعتبار ساقط شود.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، جمشید نورشرق در واکنش به اظهارات افشین پیروانی درباره منع جذب بازیکنان خارجی در لیگ برتر فوتبال و ضرورت داشتن نگاه تخصصی به تصمیم گیری ها اظهار داشت: اگر در هر موضوعی نگاه تخصصی باشد، عواقب کمتری دارد. هر تصمیمی بگیریم شاید تبعاتی داشته باشد که خوشایند نباشد. منع مربی و بازیکن خارجی لابد برای هیات رئیسه سازمان لیگ یکسری مبانی داشته که به این جمعبندی رسیده اند. این تصمیمات قبلا هم در فوتبالمان سابقه داشته است.
وی که با رادیو تهران گفتگو می کرد، اضافه کرد: اگر استفاده از بازیکن و مربی خارجی را ممنوع نماییم و سبب شود قیمت بازیکن و مربی داخلی افزایش یابد حتما امر نامعقولی است و باید جلوی آن تصمیم گرفته شود. حتما فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید تمام امکان خویش را به کار بگیرند که تصمیمشان چنین نتیجه ای به دنبال نداشته باشد چون فشار زیادی به باشگاه ها می آید و بازار نقل و انتقالات را گرفتار تلاطم می کند.
رئیس کمیته تعیین وضعیت درباره اصرار باشگاه استقلال برای بازگرداندن آندره استراماچونی باوجود وضع قانون منع استفاده از مربی و بازینک خارجی، اظهار نمود: مبحث خیلی ساده است. یک زمانی می خواهیم افکار عمومی را جهت بدهیم و موج رسانه ای ایجاد نماییم و یک زمانی به حقیقت توجه می نماییم. حقیقت این است پیش از اینکه بحث بازگشت استراماچونی و اختلاف مدیر با سرمربی استقلال رسانه ای شود، این تصمیم در سازمان لیگ گرفته شده است. شاید آن موقع این خبر جذابیت رسانه ای نداشته است. این تصمیم بعدا مصوبه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال شد.
نورشرق خاطرنشان کرد: در این فاصله اتفاقاتی رخ داد. هدفگذاری از وضع این قانون نه استقلال و نه پرسپولیس بلکه برای فوتبال کشور بوده است. از قضا این قانون همزمان شد با ادعای به کارگیری استراماچونی. خواهشم از مدیران استقلال این است خودشان باتوجه به علم و آگاهی که به شرایط باشگاه دارند باید به مرجع بالا دست خود یعنی وزارت ورزش نگاه کنند. اینها مدیران منصوب وزیر ورزش هستند.
وی تصریح کرد: روز گذشته معاون وزیر ورزش اظهار داشت که از نظر ما این تصمیم (منع به کارگیری بازیکن و مربی خارجی) پابرجا می باشد. مالک یا صاحب امتیاز تیم بر این عقیده است. آیا مدیران منصوب این مرجع می توانند تصمیم دیگری بگیرند و به هواداران القا کنند کعبه آمال به بازگرداندن استراماچونی است و بقیه نمی گذارند؟ این کار صحیحی نیست. اگر اصرار دارند از استراماچونی استفاده کنند باید تقاضا بدهند و مرجعی که مصوبه را گرفته آن را برای تمام باشگاه ها از درجه اعتبار ساقط کند نه یک باشگاه. باید بگویم فدراسیون فوتبال به صورت پرفشار دنبال این نیست که استراماچونی نیاید.


منبع:

1399/06/17
12:29:36
5.0 / 5
1796
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی