آزمایشات واكسن كرونای دانشگاه آكسفورد از سر گرفته شد

آزمایشات واكسن كرونای دانشگاه آكسفورد از سر گرفته شد

دانشگاه آكسفورد و شركت آسترازنكا(AstraZeneca) اعلام نمودند كه آزمایشات واكسن بالقوه كووید-19 خودرا كه متوقف شده بود، با مجوز مسئولان از سر گرفته اند.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، محققان دانشگاه آکسفورد و شرکت داروسازی "آسترازنکا" اعلام نمودند که بعد از یک توقف ناشی از بیمار شدن یکی از داوطلبان انگلیسی که واکسن آزمایشی آنها را دریافت کرده بود، آزمایشات واکسن بالقوه خودرا بعد از دریافت چراغ سبز از مسئولان نظارتی انگلیس از سر گرفته اند.
در بیانیه این شرکت آمده است: آزمایشات بالینی واکسن کروناویروس در انگلیس بعد از تأیید مقامات نظارت بر سلامت داروها(MHRA) در خصوص بی خطر بودن این آزمایشات در انگلیس از سر گرفته شده است.
شرکت "آسترازنکا" روز چهارشنبه اعلام نمود پس از آن که یک داوطلب به بیماری غیرقابل توضیحی مبتلا شد، آزمایش واکسن را همراه با دانشگاه آکسفورد به شکل داوطلبانه متوقف کرده است.
بعد از این اتفاق، طی آنچه شرکت "آسترازنکا" و سازمان بهداشت جهانی بعنوان یک گام معمول توصیف کردند، کمیته مستقلی جهت بررسی ایمنی این واکسن تشکیل شد.
حالا این شرکت اعلام نمود که این کمیته تحقیقات خودرا به انتها رسانده و به "MHRA" پیشنهاد کرده است که از سرگیری آزمایشات در انگلیس، ایمن است.
دانشگاه آکسفورد نیز این از سرگیری را تأیید کرده است و اظهار داشت: در آزمایش های بزرگ از این دست، انتظار می رود که بعضی از شرکت کنندگان بیمار شوند و برای اطمینان از ارزیابی دقیق ایمنی واکسن، هر مورد باید با دقت ارزیابی شود.
شرکت "آسترازنکا" بعد از توقف آزمایشات گفته بود که هنوز امیدوار است که این واکسن تا آخر سال جاری میلادی یا حداکثر اوایل سال آینده در دسترس قرار گیرد.
اما شرکت های داروسازی همچون "آسترازنکا" و دانشمندان نگرانی خودرا در مورد فشارهای سیاسی برای آماده کردن واکسن، همچون فشارهای "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا اعلام نموده اند.
"شارلوت سامرز" مدرس مراقبت های ویژه در دانشگاه کمبریج از آغاز مجدد آزمایش آکسفورد استقبال کرد و اظهار داشت که پژوهشگران تعهد خودرا برای ارزیابی دقیق ایمنی واکسن در برنامه خود نشان داده اند.
وی اظهار داشت: ما برای مقابله با بیماری همه گیر کووید-۱۹ نیاز به تولید واکسن ها و روش های درمانی داریم که مردم با استفاده از آنها احساس راحتی کنند. بدین سبب برای حفظ اعتماد عمومی بسیار مهمست که ما به شواهد پایبند بوده و پیش از اطمینان از توانایی در دسترس قرار گرفتن آنها، نتیجه گیری نکنیم.
واکسن آکسفورد یکی از ۹ واکسن در سراسر جهان است که هم اکنون در مراحل پایانی آزمایشات انسانی قرار دارند.
این شرکت در ایالات متحده ثبت نام ۳۰ هزار داوطلب را از ۳۱ اوت در ده ها مکان مختلف شروع کرد و آزمایش ها بر روی گروه های کوچکتر در انگلیس، برزیل و آفریقای جنوبی نیز در حال انجام می باشد. همین طور انجام آزمایشات در ژاپن و روسیه برنامه ریزی شده است.
این واکسن موسوم به "AZD۱۲۲۲" از یک نسخه تضعیف شده از "آدنو ویروس" ایجادکننده سرماخوردگی برای کد گذاری پروتئین شاخک های کروناویروس جدید که از آنها برای حمله به سلول ها استفاده می نماید، استفاده شده است.
بعد از واکسیناسیون، این پروتئین داخل بدن انسان تولید می شود که در صورت ابتلای فرد به کروناویروس، سیستم ایمنی بدن به آن حمله می کند.
در بیانیه شرکت "آسترازنکا" آمده است: "آسترازنکا" به ایمنی شرکت کنندگان در آزمایش و بالاترین استانداردهای رفتاری در آزمایشات بالینی متعهد است. این شرکت به همکاری با مقامات بهداشتی در سراسر جهان ادامه می دهد و از زمان انجام تمام آزمایشات بالینی برای تهیه واکسن بطور گسترده، عادلانه و بدون جهت گیری از آنها راهنمایی گرفته است.
بر طبق آخرین آمارها، این بیماری از اواخر سال قبل در چین تابحال بیش از ۹۰۰ هزار نفر را در سراسر جهان کشته است و بیش از ۲۸.۵ میلیون نفر را مبتلا کرده است. ایالات متحده با بیش از ۱۹۳ هزار قربانی، بیشترین آمار مرگ و میر را در جهان دارد.
در انگلیس نیز روند افزایشی مبتلاشدن به کووید-۱۹ که در بقیه اروپا نیز مشاهده می شود، ادامه دارد و دولت این کشور را مجبور کرده است که محدودیت های عمومی را تشدید کند و قرنطینه محلی را اعمال نماید.1399/06/23
21:52:53
5.0 / 5
2009
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی