لیگ قهرمانان آسیا - قطر

بهتان بزرگ رئیس سابق باشگاه الهلال به AFC و مطرح كردن نام ایران

بهتان بزرگ رئیس سابق باشگاه الهلال به AFC و مطرح كردن نام ایران

به گزارش اخبار ورزشی رئیس سابق باشگاه الهلال عربستان ضمن مطرح كردن نام ایران برای لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: كنفدراسیون فوتبال آسیا را دو كشور در غرب و سه كشور در شرق این قاره تحت كنترل خود دارند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، حذف الهلال قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۰ این رقابت ها به خاطر ابتلای زیاد بازیکنان و اعضای این تیم به ویروس کرونا، اعتراض عربستانی ها را به دنبال داشته است. در یکی از جنجالی ترین اظهارنظرها، «نواف بن سعد» رئیس سابق باشگاه الهلال اصرار کرد که تیم الهلال بیشترین لطمه را در مقابل بی عدالتی کنفدراسیون فوتبال آسیا متحمل شده است.
به گزارش روزنامه «الریاضیه» عربستان، بن سعد اظهار داشت: کاری که کنفدراسیون آسیا در قبال فوتبال عربستان انجام می دهد مشکوک است برای اینکه مسابقات را به خاطر حضور قطر و ژاپن در مسابقات کوپا آمه ریکا به تعویق می اندازد ولی باوجود ابتلای بازیکنان به ویروس کرونا، حاضر نیست بازی های الهلال را به تعویق اندازد.
وی اشاره کرد: فکر نمی کنم تابحال تیمی از عربستان به اندازه الهلال مورد بی عدالتی و ظلم قرار گرفته باشد. به نظرم الهلال باید با حمایت کامل فدراسیون فوتبال عربستان به فیفا شکایت کند. امیدوارم فدراسیون عربستان با تشکیلات فعلی، متفاوت از فدراسیون های قبل باشد. به یاد می آورم زمانی را که فدراسیون عربستان در زمان حضور تیم در جام ملت های آسیا، از به تعویق انداختن لیگ داخلی خودداری کرد.

رئیس سابق باشگاه الهلال عربستان سپس کنفدراسیون آسیا را متهم کرد که مورد نفوذ پنج کشور قرار دارد. وی اظهار داشت: سه کشور در شرق و دو کشور در غرب آسیا وجود دارند که AFC را کنترل می کنند. مسئولیت اتفاقی که برای باشگاه الهلال افتاده، بر عهده رئیس کنفدراسیون است که قادر به تصمیم گیری نیست و حضورش در این سمت صوری و ساختگی است.
بن سعد تصریح کرد: مشکلات برای تیم های عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا در حال افزایش می باشد. همه به خاطر می آورند تیم ها هنگام سفر به ایران برای برگزاری مسابقات در این کشور در سکوت AFC، با چه چیزی مواجه بودند.
رئیس سابق باشگاه الهلال در آخر اظهار داشت: الهلال به خاطر مشکلات سیاسی، از قبل درخواست داده بود تا مسابقات خودرا (به جای قطر) در یک کشور بی طرف برگزار کند اما این پیشنهاد رد شد. زمانی هم که تیم ما وارد این کشور شد، برای تحریک، تصویر حاکم کشور را روی اتوبوس ها حک کرده بودند.
به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، مسئولان فوتبال عربستان در حالی نسبت به نفوذ قطر و ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض دارند که بیشتر به نظر می آید به دنبال تحت فشار قرار دادن AFC هستند. عربستانی ها در شکایت خود به دادگاه عالی ورزش هم این نکته را قید کرده اند که کنفدراسیون آسیا از نمایندگان ایران و قطر در لیگ قهرمانان حمایت می کند.
این در حالی است که ادعای عربستانی ها به دنبال حذف تیم الهلال، با پاسخ قاطع و روشن «عبدالخالق مسعود» رئیس فدراسیون عراق و نایب رییس کمیته مسابقات کنفدراسیون آسیا روبه رو شده بود. مسعود اظهار داشته بود: «امیدوار بودیم که این اتفاق برای الهلال رخ ندهد و این نتیجه برایش اعمال نشود چونکه این تیم، قهرمان فصل گذشته آسیا بود اما چه کار می توانستیم انجام بدهیم؟ ماده چهار قوانین تایید کرده در صورتیکه یک تیم چه در زمان کرونا و چه در شرایط عادی ۱۳ بازیکن در فهرست نداشته باشد، از مسابقه کنار گذاشته می شود. این قانون را همه می دانند. این همان اتفاقی است که رخ داده چونکه الهلال برای بازی با تیم شباب الاهلی دبی فقط با ۱۱ بازیکن در مسابقه حاضر شد.»


منبع:

1399/07/04
13:11:47
5.0 / 5
1476
تگهای خبر: بازیكن , باشگاه , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی