ابزاری برای تشخیص سریع و كم هزینه كروناویروس

ابزاری برای تشخیص سریع و كم هزینه كروناویروس

اخبار ورزشی: پژوهشگران انگلیسی، روشی برای تشخیص كووید-19 ابداع نموده اند كه كم هزینه است و عملكرد سریعی دارد.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، پژوهشگران "دانشگاه وارویک"(University of Warwick) انگلستان در بررسی جدیدی نشان داده اند که یک ابزار تشخیصی جدید می تواند با بررسی ترکیبات قندی بدن، به شناسایی کووید-۱۹ بپردازد. ابداع این ابزار، گام قابل توجهی در تشخیص کووید-۱۹ بشمار می رود و امکان آزمایش قابل اطمینان را در آینده فراهم می آورد.
تشخیص کووید-۱۹ هم اکنون به تجهیزات گوناگون و ابزاری مانند سواب بینی نیاز دارد و آماده شدن نتایج آزمایش ها نیز زمان می برد. شاید ابزاری که پژوهشگران دانشگاه "وارویک" ابداع نموده اند، بتواند امکان تشخیص عفونت ناشی از کروناویروس را بدون نیاز به تجهیزات متداول فراهم آورد.
این ابزار تشخیصی، از قندهای موسوم به "گلیکان"(glycan)، برای شناسایی ویروس استفاده می نماید. کاربرد این ابزار، به ابزار خانگی بررسی حاملگی شباهت دارد.
در شرایط کنونی همه گیری کروناویروس، نیاز فوری به ابزار تشخیصی جدید به خصوص ابزاری که نتایج آزمایش را به سرعت آماده می کنند، احساس می شود.
پروفسور "متیو گیبسون"(Matthew Gibson)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: گروه ما، کارآیی این روش تشخیصی را با آزمایش آن روی یک ویروس مشابه کروناویروس که جایگزین ایمن تری جهت بررسی است، نشان داده اند. بررسی ها نشان می دهند که این قالب تشخیصی می تواند نه فقط پروتئین های جدا شده از سطح ویروس، بلکه ویروس های واقعی را نیز تشخیص دهد.
وی ادامه داد: نتایج به دست آمده، به ما امکان می دهند تا این سیستم را بهتر تنظیم نماییم و بیشتر یاد بگیریم که چگونه محدودیت های تشخیص را بهبود ببخشیم و چگونه نمونه ها را به ابزار ارائه دهیم. گام بعدی ما، بررسی نمونه های به دست آمده از بیماران و درک میزان حساسیت این ابزار است.
گیبسون افزود: شناسایی سریع ویروس، هم برای مراقبت از سلامت و هم برای بازگرداندن جامعه به شرایط عادی، مهم است. فناوری ما که خیلی کم هزینه است، می تواند با بهره گیری از گلیکان ها به تشخیص کروناویروس بپردازد.
دکتر "جیمز لپورث"(James Lapworth)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ابداع یک ابزار تشخیصی که ظرفیت شناسایی کووید-۱۹ را داشته باشد، یک نیاز فوری و جهانی است. این روش، مزایای قابل توجهی دارد برای اینکه می تواند نتایج را به سرعت آماده کند و به تجهیزات یا آموزش های خاصی نیاز ندارد.
این پژوهش، در مجله "ACS Central Science" به چاپ رسید.
منبع:

1399/07/06
13:14:02
5.0 / 5
1998
تگهای خبر: آموزش , بدن , سرعت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی