پیش گیری از كووید-۱۹ با تركیب چند پادتن

پیش گیری از كووید-۱۹ با تركیب چند پادتن

پژوهشگران آمریكایی دریافتند كه شاید تركیب چند پادتن به دست آمده از بیماران مبتلا به كووید-19 بتواند از ورود كروناویروس به سلول ها پیشگیری كند.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران "مرکز پزشکی دانشگاه واشنگتن"(UWMC) در بررسی جدیدی نشان داده اند که تلفیقی از پادتن های به دست آمده از بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ می تواند به شناسایی و مسدود کردن دستگاه عفونت کروناویروس کمک نماید و جلوی ورود آنرا به سلول های بدن بگیرد. هر یک از انواع پادتن، این کار را به صورت متفاوتی انجام می دهند.
پژوهشگران در بررسی خود نشان دادند که دوزهای کمی از این پادتن ها می توانند با پیش گیری از تکثیر کروناویروس در ریه ها، از همسترهایی که در معرض کروناویروس قرار می گیرند، در مقابل عفونت محافظت کنند.
مزیت چنین ترکیبی این است که شاید بتواند از جهش های طبیعی کروناویروس که طی دوره همه گیری آن برای فرار از درمان رخ می دهد، پیشگیری کند. از آنجائیکه طی دوره همه گیری کروناویروس، تفاوت هایی در دستگاه عفونت آن کشف شده است، شاید استفاده از ترکیب پادتن ها بتواند به خنثی سازی طیف وسیعی از این تنوع ویروسی منجر شود.
بنظر می رسد که حضور پادتن ها علاوه بر پیش گیری از ورود ویروس به سلول های میزبان بتواند کارهایی برای مقابله با عفونت سلول های ایمنی انجام دهد که کار پاکسازی ویروس را انجام می دهند. پژوهشگران در مقاله این بررسی نوشتند: ما باور داریم که شاید استفاده از چندین مکانیسم متمایز و مکمل بتواند مزایای بیشتری را برای کاربردهای بالینی فراهم آورد.
پژوهشگران توانستند نحوه عملکرد پادتن ها در سطح مولکولی را بواسطه بررسی های میکروسکوپی تغییرات صورت گرفته در دستگاه عفونت ویروس تعیین کنند. آنها در این پروژه، ساختار مولکولی و مکانیسم عفونت انواع کروناویروس و ویروس های دیگر را مورد بررسی قرار دادند.
یکی از دو پادتن کشف شده می تواند علاوه بر پیشگیری مستقیم از تعامل ویروس با گیرنده میزبان، دستگاه عفونت را در یک ساختار غیرفعال قفل کند؛ بین ترتیب کروناویروس نمی تواند با غشای سلول میزبان ترکیب شود. اگر کروناویروس نتواند با غشای سلول میزبان ترکیب شود، توانایی تجزیه شدن و رساندن آران ای خود به سلول را نیز نخواهد داشت.
یافته های این پژوهش، در مجله "Science" به چاپ رسید.1399/07/06
20:03:20
5.0 / 5
1878
تگهای خبر: بدن , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی