توسعه سیستم پوشیدنی برای پیشبینی تشنج

توسعه سیستم پوشیدنی برای پیشبینی تشنج

به گزارش اخبار ورزشی دانشمندان به تازگی موفق به طراحی و توسعه سیستم پوشیدنی برای پیشبینی تشنج شده اند.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، باآنکه دارو به کنترل تشنج در بعضی از بیماران مبتلا به صرع کمک می نماید اما این داروها بر روی برخی افراد مبتلا تأثیر چندانی ندارد. حال محققان سیستم جدیدی برای کمک به این گروه از افراد طراحی نموده اند و این سیستم حداقل به آنها زمان وقوع تشنج را اطلاع می دهد.
سیستم مذکور که "Epiness" نام دارد از دو قسمت تشکیل شده است: مجموعه ای از الکترودهای نوار مغزی(الکتروانسفالوگرافی) نصب شده روی پوست که فعالیت الکتریکی مغز افراد را کنترل می کند و یک ریزپردازنده متصل به آن که مبتنی بر الگوریتم های یادگیری ماشین است. این الگوریتم ها بر روی داده های نوار مغزی نظارت دارند و داده هایی را درباره حالات این افراد چه در هنگام تشنج و چه در هنگامیکه این تجربه را نداشتند جمع آوری می کنند.
با یادگیری اینکه کدام الگوها به صورت مداوم در فعالیت الکتریکی که بلافاصله پیش از تشنج اتفاق می افتد، رخ می دهد، این الگوریتم ها در نهایت قادر به پیشبینی شروع تشنج افراد با دقت ۹۷ درصد بودند. این الگوریتم ها همینطور می توانند بین سیگنال های الکتریکی مغز و سر و صدای زمینه ای منحرف کننده تفاوت قائل شوند.
دکتر "اورن شریکی"(Oren Shriki) دانشمند ارشد این مطالعه از دانشگاه بن گوریون اظهار داشت: حملات صرعی، بیماران مبتلا به صرع را در معرض خطرات مختلف قابل جلوگیری از جمله سقوط، سوختگی و سایر صدمه ها قرار می دهد. ازاین رو ما بسیار هیجان زده هستیم که الگوریتم های یادگیری ماشین که ما توسعه داده ایم پیشبینی دقیق حملات قریب الوقوع را حداکثر تا یک ساعت پیش از وقوع آنها فراهم می کنند.
یک کنسرسیوم آلمانی هم همینطور در حال کار بر روی یک گوشی پیشبینی کننده تشنج است که می تواند افزایش میزان نبض کاربر را تشخیص دهد.1399/07/09
21:29:23
5.0 / 5
1794
تگهای خبر: تیم , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی