معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم:

مقالات پژوهشگران كشور ۲ درصد مقالات جهان را شامل می شود

مقالات پژوهشگران كشور ۲ درصد مقالات جهان را شامل می شود

به گزارش اخبار ورزشی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم اظهار داشت: مقالات پژوهشگران كشور 2 درصد مقالات جهان را شامل می شود.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از وزارت علوم، دکتر رحیمی در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری بین معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم و معاونت صدا با یاداوری اینکه بعد از پیروزی انقلاب حدود ۲۰۰ هزار دانشجو داشتیم، اما از سال ۱۳۶۸ و دو دهه بعد این جمعیت به ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر رسید، اظهار داشت: دنیا یک باره متوجه شد که ایران چه پیشرفتی کرده است. پیش از انقلاب در دانشگاه ها بسیار کمبود داشتیم. از سال ۱۳۷۴ نظام علمی کشور به پژوهش اهتمام بیشتری کرد. مقالات بین المللی ما پیش از انقلاب زیر ۵۰۰ عدد بود؛ در کم تر از دو دهه تولید مقالات علمی ما تا به امروز دو درصد مقالات جهان را شامل می شود.
وی با تاکید بر اینکه در سال های اخیر سومین کشوری هستیم که نرخ رشد کیفی مقالات را داریم اظهار داشت: در سال ۸۲ و ۸۳ برای نخستین بار مفهوم مرکز رشد و پارک علم و فناوری وارد برنامه سوم توسعه کشور شد و امروز به مرحله ای رسیده ایم که ۴۳ پارک علم و فناوری وابسته به وزارت علوم در کشور داریم.
رحیمی اضافه کرد: به نظر اینجانب افتخار آمیزترین حوزه نظام جمهوری اسلامی همان پژوهش و فناوری آن است. طبق آمارهای بین المللی در زمینه مقالات پژوهشی در رده پنجم قرار داریم که برای همه جهان تعجب برانگیز است.
وی در آخر تصریح کرد باید همه برای شناساندن این توفیقات به مردم کمک نماییم تا در جریان این فرهنگ علمی قرار بگیرند. همین طور باید برای تربیت خبرنگاران تخصصی پژوهشی و فناوری تلاش نماییم تا افرادی تربیت نماییم که روی موضوع سوار باشند.


منبع:

1399/07/11
20:56:18
5.0 / 5
1892
تگهای خبر: پیروزی , تخصصی , تیم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی