جهرمی خبر داد؛

پوشش صددرصدی شبكه تلفن همراه در سطح روستاها

پوشش صددرصدی شبكه تلفن همراه در سطح روستاها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: بنا داریم به صورت صددرصدی شبكه تلفن همراه در سطح روستاهای بالای 20 خانوار را پوشش دهیم.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی امروز در آیین افتتاح فاز نخست شبکه هوشمند مدارس دانا که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، عنوان کرد: به دستور موکد جنابعالی وزارت اراتباطات توانست قسمتی از توان خودرا در امتداد تحقق عدالت ارتباطی مصروف کند.
وی اضافه کرد: تلفن همراه هر چند در اوایل دهه هفتاد وارد کشور شده بود اما تا سال ۹۲ تنها با ۱۱ درصد سطح روستاهای کشور را پوشش شبکه تلفن همراه داده بود. اما امروز این میزان به ۹۵ درصد در روستاها رسیده است.
آذری جهرمی اضافه کرد: اتصال به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی به اینترنت پرسرعت از سال ۱۳۹۴ با دستور رئیس جمهور شکل گرفت که با فاصله نه چندان زیادی الان برای بیش از ۹۰ درصد روستاهای کشور بالای ۲۰ خانوار کشور برقرار است و همه تلاش ما این است که با مدد الهی و حمایت های شما تا اختتام دولت این عدد به صددرصد برسد تا شعار دسترسی به اینترنت همگانی در سراسر کشور محقق شود.
وی با تاکید بر اینکه آماده کردن زیرساخت های تحقق عدالت آموزشی در کشور خصوصا در دوران کرونا همچون ماموریت هایی بود که رئیس جمهور به وزارت ارتباطات محول کرده است، اظهار داشت: برای ۱۳ میلیون دانش آموزش، یک میلیون معلم و کادر آموزشی، ۴ میلیون دانشجو و ۱۰۰ هزار استاد دانشگاه اینترنت رایگان را فراهم کردیم که این یک خدمت بزرگ از سمت دولت برای مردم بود.
آذری جهرمی با اشاره به موضوع دیگری در حضور رئیس جمهور اظهار داشت: فراهم آوری زیرساخت مدارس هوشمند بدون توجه به نقاط شهری و روستایی از دیگر مواردی بود که وزارت ارتباطات در حوزه آموزش در نظر گرفته بود.
وی اضافه کرد: این پروژه به صورت همزمان در شبکه های روستایی ذیل برنامه ایران هوشمند مورد پیگیری قرار|گرفت و ما سعی کردیم زیرساخت مدارس هوشمند را فراهم آوریم.
آذری جهرمی اضافه کرد: امروز در یکی از دورترین مدارس در محل کنارک سیستان و بلوچستان فاز نخست شبکه هوشمند مدارس دانا را در همین راستا افتتاح می نماییم.

1399/07/15
11:44:02
5.0 / 5
1756
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , سرعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی