احمدی در نشست خبری تشریح كرد:

برنامه های ویژه هفته تربیت بدنی با شعار ایران همدل ایران فعال

برنامه های ویژه هفته تربیت بدنی با شعار ایران همدل ایران فعال

معاون وزیر ورزش در توسعه ورزش همگانی با اعلان اینكه ایران همدل، ایران فعال شعار ویژه هفته تربیت بدنی است در مورد مصوبات آن توضیح داد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، عبدالحمید احمدی معاون توسعه ورزش همگانی در آستانه هفته تربیت بدنی امروز چهارشنبه طی نشست خبری در مورد برنامه های پیش بینی شده برای این هفته توضیح داد.
وی با اعلان اینکه «ایران همدل، ایران فعال» شعار پیش بینی شده برای این هفته است، اشاره کرد: هفته تربیت بدنی از ۲۶ مهرماه شروع می شود، برای هر روز نامگذاری ویژه ای شده و برنامه هایی هم مختص هر روز پیش بینی شده شده است.
احمدی با اعلان اینکه برای گرامیداشت این هفته ستاد ویژه هفته تربیت بدنی تشکیل شده، افزود: از نهادهای مختلف در این ستاد عضو داریم ضمن اینکه ستاد مربوطه در سطح استانها هم فعال گردیده است.
این معاون وزیر ورزش با تاکید بر اینکه کرونا مانع کارهای ورزشی در سطح همگانی نشده، اشاره کرد: به همین دلیل برای این هفته برنامه های میدانی زیادی پیش بینی شده است. در مجموع منطبق با شرایط هر استان و با رعایت پروتکل های بهداشتی این برنامه ها در نظر گرفته شده اند.
احمدی افزود: ۸ هزار فعالیت ورزشی در سطح تمام استانها در نظر گرفته شده است. ۴۳ فدراسیون ورزشی بیش از ۱۴۰۰ برنامه ارائه کرده اند.
وی با اعلان اینکه دستگاه های همراه هم برنامه های ویژه ای برای گرامیداشت این هفته پیش بینی شده است، به نمونه هایی از آن در نهادی مانند وزارت آموزش و پرورش و شهرداری ها اشاره نمود.
به گفته وی کنترل وزن ۱۴ میلیون دانش آموز از پروژه های پیش بینی شده برای این هفته است، احمدی در عین حال ابراز امیدواری کرد که این پروژه تا آخر سال اجرائی شود.
معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش همین طور در مورد پیش بینی های صورت گرفته برای اجرای برنامه های ویژه هفته تربیت بدنی در زورخانه ها، میان کارگران و … توضیح داد.
احمدی در مورد برنامه های فرهنگی ویژه هفته تربیت بدنی اظهار داشت: زیارت مزار شهدای ورزشکار، دیدار با خانواده آنها و … همچون این برنامه هاست.
وی به طرح پروژه های ورزشی در هفته تربیت بدنی اشاره نمود و تصریح کرد: تا آخر سال ۱۱۵۰ خانه ورزشی در سطح روستاها افتتاح می شود. با این حساب تا آخر سال مجموع خانه های روستایی به ۵۰۰۰ می رسد، این آمار تا نیمه سال ۱۴۰۰ تعداد ۷۰۰۰ خانه روستایی پیش بینی شده است.
بنا به اعلام عبدالحمید احمدی، پروژه های ورزش همگانی برای افتتاح در هفته تربیت بدنی پیش بینی شده اند.
رونمایی از طرح شکوه - شبکه کمیته ورزش همگانی فدراسیون های ورزشی - دیگر برنامه مصوب برای اجرا در هفته آینده است.
شبکه ورزش همگانی در سمن ها و تشکل های جوان به نام طرح شمس هم دیگر طرحی است که طی هفته پیش رو از آن رونمایی خواهد شد.
وی از طرح سفیران ورزش همگانی بعنوان دیگر طرح مصوب برای هفته تربیت بدنی نام برد که رونمایی از آن همراه با دو طرح دیگر در ۲۸ مهرماه در محل آکادمی ملی المپیک انجام خواهد شد.
احمدی اظهار داشت: پیاده روی روسای فدراسیون ها در مجموعه انقلاب و روسای هیات ها و ادارات کل در مراکز استانها طرحی دیگری است که همزمان ۲۹ مهرماه اجرا می شود.
وی اصرار کرد که تمام برنامه های پیش بینی شده با مجوز ستاد مقابله با کرونا در ورزش و هماهنگی وزارت بهداشت اجرائی خواهند شد.
معاون وزیر ورزش در آخر اظهار داشت: برای هفته تربیت بدنی به ادارات کل استانها بودجه لازم را داده ایم. همین طور به فدراسیون ها هم یک بودجه برنامه ای داده ایم تا برنامه ها را اجرا کنند.

1399/07/23
13:49:00
5.0 / 5
1744
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بدن , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی