شهردار تهران:

اتوبوس ها و تاكسی های تهران برقی می شوند

اتوبوس ها و تاكسی های تهران برقی می شوند

اخبار ورزشی: شهردار تهران از برقی شدن تدریجی موتورسیكلت ها، اتوبوس های درون شهری و تاكسی ها برای كاهش مصرف انرژی آگاهی داد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، پیروز حناچی امروز در مراسم رونمایی از سامانه پایش اطلاعات انرژی ساختمان با اعلان اینکه برمبنای آمارهای انرژی جهانی در سال ۲۰۱۹ سه کشور چین، آمریکا و هند بیشترین مصرف نفت خام در دنیا دارند اظهار داشت: چین با مصرف ۳.۲ میلیون تن، آمریکا با ۲.۲ میلیون تن و هند با ۹۰۰ هزار تن نفت خام در رتبه های اول مصرف انرژی در دنیا هستند.
وی اضافه کرد: ایران با مصرف ۲۸۰ هزار تن نفت خام در رده یازدهم دنیا از نظر مصرف انرژی قرار دارد.
شهردار تهران اضافه کرد: سلطه سوخت فسیلی در سال ۲۰۴۰ تا ۷۴ درصد انرژی را به خود اختصاص خواهد داد.
وی با تاکید بر اینکه در ترکیه ۸.۵ برابر کمتر از ایران انرژی مصرف می شود اظهار داشت: علت آن این است که نه فقط هیچ سوبسیدی به انرژی در ترکیه داده نمی گردد بلکه مالیات بر مصرف هم دارند.
حناچی به موضوع مصرف انرژی در تهران اشاره نمود و افزود: ما در تهران روزانه ۲۰ هزار گیگاوات مصرف برق داریم که معادل مصرف روزانه برق ۴ کلانشهر، تبریز، شیراز، مشهد و اصفهان است.
شهردار تهران با تاکید بر اینکه ۷۵ درصد مصرف انرژی در تهران به مشترکان خانگی اختصاص دارد، اشاره کرد: سالانه ۷۷ میلیون متر مکعب گاز در تهران معادل تولید روزانه ۳ فاز پارس جنوبی است.
وی با اشاره به تعدد قوانین و مقررات در رابطه با کاهش مصرف انرژی که در سالهای مختلف تصویب و ابلاغ گردیده است، اظهار داشت: بنظر می رسد دراین زمینه به اهداف تعیین شده نرسیده ایم.
شهردار تهران با تاکید بر اینکه تحریم ها تأثیر مستقیم در بی نظمی در این راه داشته است، اظهار داشت: اصلی ترین عامل کاهش انرژی، افزایش قیمت حامل های انرژی است اما نمی توان در این شرایط بیش از این به مردم فشار آورد.
به گفته شهردار تهران مصرف انرژی خانگی در کشور روزانه معادل فروش ۳۰۰ هزار بشکه نفت خام است.
حناچی اضافه کرد: دولت تضمین کرده ۴ درصد در حالت فعلی و ۱۲ درصد در صورت برداشته شدن تحریم ها از تولید گازهای گلخانه ای کم شود.
شهردار تهران اشاره کرد: دغدغه های شهرداری برای کاهش انرژی در پایتخت شامل برقی کردن موتورهای دوچرخ در مرحله اول، اتوبوس های درون شهری در مرحله دوم و تاکسی ها در مرحله بعدی است.
وی تصریح کرد: موضوع الزامی شدن صنعت بیمه در بخش ساختمان، کلید اصلی اجرای کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها است.


منبع:

1399/07/23
00:16:21
5.0 / 5
1433
تگهای خبر: گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی