ساخت ۱۰۰ مدرسه تا سال ۱۴۰۵ در منطقه ۲۲

ساخت ۱۰۰ مدرسه تا سال ۱۴۰۵ در منطقه ۲۲

اخبار ورزشی: شهردار منطقه 22 خبرداد كه تا سال 1405 حدود 100 مدرسه با همكاری شهرداری، دولت و خیرین مدرسه ساز در منطقه 22 ساخته خواهد شد كه ساخت حدود 20 مورد آن تا اختتام امسال محقق می شود.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا، علی نوذرپور در این زمینه اظهار داشت: در سنوات گذشته فضاهای خصوصی در منطقه بدون لحاظ فضای عمومی و ساخت مجتمع های مسکونی شکل گرفته و منطقه به لحاظ سرانه های هفتگانه شهری گرفتار کمبودهای جدی است همچون این سرانه ها، سرانه آموزشی است که وضعیت موجود در منطقه ۲۲ حدود ۱۷ هکتار است یعنی حدود ۱.۳ متر مربع به ازای هر نفر.
وی با اعلان اینکه وضع مطلوب یا نیازهای منطقه در بحث سرانه آموزشی بیش از این مقدار است و در طرح تفصیلی منطقه ۲۲ برای افق ۱۴۰۵ این مساحت افزایش یافته، اضافه کرد: بخش قابل توجهی از دانش آموزان از منطقه ۲۲ به مناطق همجوار همچون مناطق ۲ و ۵ برای تحصیل سفر می کنند که این مساله هم نگرانی خانواده ها و ترافیک را به دنبال دارد و هم عدم ایمنی و تصادفاتی که با آن مواجه هستیم.
نوذرپور با اعلان اینکه ساخت مدرسه وظیفه دولت و وزارت آموزش و پرورش است اما شهرداری از باب مساعدت در این عرصه ورود پیدا کرده، افزود: به همراه چند تن از اعضای شورای شهر با آموزش و پرورش جلساتی برقرار و بر این مسئله اتفاق نظر شد که اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری تهران زمین هایی با کاربری آموزشی در تملک دولت و شهرداری را در کنار هم قرار دهند و مجموعه امکانات و منابع خودرا پای کار بیاورند تا در یک بازه پنج ساله ۱۰۰ مدرسه به تناسب سه مجموعه دولت، شهرداری و خیرین مدرسه ساز ساخته شود.
شهردار منطقه ۲۲ در توضیح زمین هایی که از جانب شهرداری برای ساخت مدرسه در نظر گرفته می شوند، عنوان کرد: زمینهای دارای کاربری های آموزشی که در مالکیت شهرداری است به شورای شهر پیشنهاد می دهیم و در صورت تایید شورا، برای ساخت مدرسه به آموزش و پرورش واگذار می شود.
وی با اعلان اینکه هشت قطعه از اراضی را برای این کار پیشنهاد دادیم که قطعاتی با مساحت دو تا ۱۶ هزار متر مربع است، اظهار داشت: در این قطعات می توان به تعداد قابل توجهی مدرسه ساخت چونکه حداقل زمین مورد نیاز برای ساخت یک مدرسه ۲۰۰۰ متر است البته این مسئله نیاز به اعتبار دارد.
نوذرپور با اعلان اینکه حسب قانون، شهرداری هیچ تعهدی برای در اختیار قرار دادن زمین به آموزش و پرورش ندارد، اضافه کرد: در گذشته قانونی به نام ماده ۱۸ قانون شورای آموزش و پرورش وجود داشت که سازندگان را مکلف می کرده در ازای ساخت مجموعه های ۲۰۰ واحد به بالا، باید سرانه آموزشی را تامین کنند که متاسفانه در چند سال قبل به سبب یک قانون دیگر تحت عنوان تامین مسکن برای نیازمندان، قانون فسخ شده و عملا حاکم نیست. بدین سبب ورود شهرداری به حوزه ساخت مدرسه نیاز به تصویب شورای شهر دارد و البته فرمانداری نیز بعد از آن باید رای نهایی را صادر کند.
وی با اشاره به اینکه ساخت این مدرسه ها یا با اعتبارات دولت می باشد یا با بهره گیری از منابع خیرین مدرسه ساز و یا منابع شهرداری، توضیح داد: ریاست شورای شهر اعلام نمود که این شورا حاضر است تایید کند که یک سوم از این مدارس با اعتبارات شهرداری راه اندازی شود.
بنا براعلام سایت شهر، شهردار منطقه ۲۲ با اعلان اینکه هر سال ۲۰ مدرسه در این منطقه ساخته خواهد شد، اظهار داشت: برنامه ریزی این است که برای امسال ۲۰ مدرسه ساخته شود و تا پیش از اتمام این دوره از مدیریت شهری، کلنگ ساخت ۲۰ مدرسه دیگر نیز برای سال ۱۴۰۰ زده شود.
انتهای پیاکمنبع:

1399/07/24
11:44:54
5.0 / 5
1741
تگهای خبر: آموزش , تیم , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی