گزارش تحلیلی - خبری مهر؛

قحطی مدیر و دلهره رعب آور وزارت ورزش

قحطی مدیر و دلهره رعب آور وزارت ورزش

وزارت ورزش كه مالك دو باشگاه پرطرفدار ایران است حالا كه می خواهد برای این دو تیم مدیر انتخاب نماید، به علت آنكه از سالها قبل تدبیری برای پرورش مدیران كارآمد نداشته به بن بست رسیده است.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، تیم های استقلال و پرسپولیس که متعلق به وزارت ورزش هستند به علت بی تدبیری هایی که از این وزارتخانه از قبل داشته و همچنان هم ادامه دارند در شرایطی به فعالیت خود ادامه می دهند که هر دو باشگاه از بی ثباتی مدیریتی رنج می برند و تکلیف مدیریت آنها مشخص نمی باشد. در حالیکه استقلال طی سال های اخیر به علت تغییرات مدیریتی زیاد با مشکلات پرتعدادی مواجه بود و با نرسیدن به یک قهرمانی خون به دل هوادارانش کرده است، پرسپولیس هم که شرایط بهتری داشت با بی تدبیری وزارت ورزش به سرنوشت آبی پوشان مبتلا شد و در انتظار انتخاب مدیرعامل است. البته با عنایت به سوابق گذشته و تجربه ای که در مدیریت این دو باشگاه وجود دارد بعید است وزارت ورزش مستقیم مدیرعامل را انتخاب نماید و احتمالاً برای اداره امور این باشگاه سرپرست انتخاب خواهد نمود. اتفاقی که برای استقلال هم رخ داده است. استقلال و پرسپولیس که میلیون ها هوادار دارند با بی تدبیری وزارت ورزش در ایام بی ثباتی به «ثبات» رسیده اند و کمتر مقطعی را سراغ داریم که اوضاع مدیریت این دو باشگاه آرام و بی حاشیه باشد. در حالیکه وزارت ورزش در تلاش است تا بتواند به وضعیت مالکیت این دو باشگاه سروسامان دهد و سهام آنها را وارد فرابورس کند اما تا آن زمان این دو باشگاه به مدیرانی نیاز دارد که بتوانند امور را اداره کنند و وارد لیگ بیستم شوند.
در این میان وزارت ورزش تلاش زیادی کرده است تا برای استقلال یک مدیر قوی و کارآمد پیدا کند اما هر چه کوشیده به جایی نرسیده و با «قحطی» مدیر روبرو شده است. اتفاقاتی که در سال های اخیر برای مدیران این باشگاه رخ داده و سرنوشتی که برای آنها رقم خورده به مدیرانی که توانایی و دانش و اعتبار دارند این اخطار را داده که عاقبت خوشی نخواهند داشت و همان اعتبارشان را هم از دست خواهند داد. به همین خاطر مدیرانی که می توانند تأثیرگذار باشند و طبیعتاً هم باید از خارج ورزش به باشگاه استقلال بیایند، تمایلی برای قبول مسئولیت در باشگاه استقلال و یا پرسپولیس را ندارند چون که سابقه و اعتباری که تابحال کسب کرده اند با وضعیت فعلی این دو باشگاه به خطر خواهد افتاد. نکته ناراحت کننده و سبب تأسف این است که با بی تدبیری وزارت ورزش که در دهه های گذشته مالک استقلال و پرسپولیس بوده، از بین بازیکنان و پیشکسوتان این دو باشگاه فرد یا افرادی برای مدیریت تربیت نشده اند و اصلاً وزارت ورزش به این مورد مهم فکر نکرده است. بنابراین است که در شرایط فعلی این وزارتخانه در مورد هیچکدام از پیشکسوتان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به اطمینان نرسیده است که می توانند اوضاع مدیریتی باشگاه را سروسامان دهند. قحطی مدیر برای این دو باشگاه کار را به جایی رسانده است که وزارت ورزش ناچار است برای انتخاب سرپرست سراغ افرادی بروند که در خواب هم نمی دیدند در استقلال و پرسپولیس مسئولیت بگیرند. اما وقتی اوضاع بحرانی می شود و چاره ای برای وزارت ورزش نمی ماند، سراغ افرادی می روند که در لیگ دسته سوم هم مدیرعامل نبوده اند اما ناگهان نفر اول یک تیم پرطرفدار می شوند.
حاصل این بی تدبیری و کج سلیقگی را در ماه های اخیر در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شاهد بوده ایم. مدیرانی که به جای پیش بردن وضعیت این دو باشگاه به سمت حرفه ای شدن، کوه مشکلات مالی را بزرگ تر کرده اند و با افزایش رقم قراردادها و پرداخت نکردن مطالبات خارجی ها، وضعیت این دو تیم را بحرانی کرده اند. باید دید وزارت ورزش که در انتخاب های گذشته اش شکست خورده و مدیرانی را برگزیده که به اعتبار این دو باشگاه لطمه زده اند، در ایام دلهره آور نزدیک به شروع لیگ و تحت فشار هواداران چه افرادی را برای مدیریت سرخابی ها انتخاب خواهد نمود. ترس از تکرار اتفاقات گذشته توسط مدیران منتخب وزارت ورزش، اوضاع را برای این نهاد سخت و دشوار کرده است.


منبع:

1399/08/06
22:29:27
5.0 / 5
1419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی