مهدی علی نژاد:

نمایندگان مجلس به جای انتقاد قانون را تغییر دهند

نمایندگان مجلس به جای انتقاد قانون را تغییر دهند

به گزارش اخبار ورزشی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در حاشیه مجمع دوچرخه سواری از نمایندگان مجلس خواست فراتر از مصاحبه های تلویزیونی به دنبال تغییر برخی قوانین برای كمك به سرخابی ها باشند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون دوچرخه سواری امروز یکشنبه یازدهم آبان ماه به صورت وبینار و به ریاست دکتر مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور طاهره طاهریان نماینده کمیته ملی المپیک، خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری و بعضی از اعضا به صورت محدود در سالن آکادمی کمیته ملی المپیک برگزار گردید.
مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان پس از عرضه گزارش حسابرس و خزانه دار و بازرس و برنامه های این فدراسیون دوچرخه سواری در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز شاهد برگزاری مجمع در مورد عملکرد سال ۹۸ این فدراسیون بودیم. فدراسیون انضباط مالی خیلی خوبی داشت و در این مجمع برنامه ها بررسی گردید و گزارش ها را شنیدیم و باید از تلاشهای صورت گرفته تشکر کنم. امیدوار هستیم پس از این وضعیت کرونا شاهد این باشیم که در رویدادهای آتی ورزشکاران ما خوش بدرخشند. البته دوچرخه سواری به خاطر شرایط خاصی که داشته و به خاطر شرایط بیرون از سالنی در این زمان برنامه ها و لیگ و مسابقات خویش را هم اجرا کردند.
وی در مورد صحبت های رئیس فدراسیون در خصوص گران شدن تجهیزات این رشته هم، اظهار داشت: این رشته وابسته به تجهیزات است و کار کردن در آن احتیاج به هزینه دارد و همین مبحث شرایط را دشوار کرده است. اول ما باید نگاه به تولید داخل داشته باشیم و فضایی را ایجاد نماییم که تجهیزات با قسمت کمتر به دست استفاده کنندگان برسد. رسانه ها هم می توانند در این بین کمک کنند و با پخش و توجه به آن حامیان مالی جذب شود. امیدواریم گشایش هایی در کشور صورت یکی دو وضعیت بهتری را پیدا نماییم.
علی نژاد همین طور در پاسخ به سوالی پیرامون پرسش از جانب هیأت ها در خصوص کمک به واردات تجهیزات دوچرخه سواری که دغدغه رؤسای هیأت ها بود و چگونگی کمک به استان ها هم، بیان نمود: ما به صورت کلی از دو مسیر به هیأت ها کمک می نماییم. یکی از جانب ادارات که عمده پول از راه آنها انجام می شود و از سوی فدراسیون ها هم کمک می شود. ده درصد بودجه فدراسیون ها برای کمک به هیأت های استانی پرداخت می نماییم. تا الان ۵۰ درصد از بودجه فدراسیون ها پرداخت شده و رؤسای هیأت های استانی هم باید بدانند که خودشان هم باید وابسته به بودجه نباشند و عمده هزینه های خویش را از راه اسپانسرها تأمین کنند.
وی پیرامون مطرح شدن خداحافظی آقای قمری از فدراسیون دوچرخه سواری در مجمع امروز، تصریح کرد: ایشان در واقع خودشان بحث خداحافظی را در مجمع مطرح نمودند. این طور نیست که ایشان نمی توانند در انتخابات شرکت نمایند اما خود آقای قمری نمی خواهند که در دوره بعد باشند و از سوی وزارت ورزش هم هیچ محدودیتی ندارد. شاید خودش حضورش را در این ۸ سال برای فعالیت در دوچرخه سواری کافی دانسته است اساسا ایشان از کارمندان خوب وزارت ورزش هستند و در مسئولیت های دیگر از حضور ایشان استفاده می شود.
وی در ادامه به پاسخ به پرسش خبرنگاران هم پیرامون وضعیت پاداش های سال ۹۷ ورزشکاران هم اشاره نمود و اظهار داشت: تقریباً این بحث به آخر رسیده است. اساساً چند سالی است که دیگر مبحث سکه وجود ندارد و پاداش ها برپایه بودجه ریالی است و نسبت به سال ۹۶ به ازای در امتیازها افزایش هایی را داشتیم. این طور نیست که سکه را معادل ۲ میلیون تومان بدهیم و اساساً این مساله وجود ندارد. حقوق کارمندان هم که وابسته به حاکمیت دولتی دارند، ریالی است و ربطی به بالا رفتن ارز و سکه ندارد. همان گونه که گفتم پاداش ۹۷ تمام می شود و در مورد پاداش سال ۹۸ ارزیابی را شروع کردیم و نامه ها را به فدراسیون ها زده ایم. باید جمع بندی نماییم و ببینیم چند امتیاز می شود. در جلسه با رئیس سازمان برنامه و بودجه هم گفتم اعتبار جداگانه ای برای ما در نظر بگیرند اما در مورد زمان پرداخت ها قولی نمی توانم بدهم. اقدامات اولیه شروع شده است و ما در حقیقت یک سال بیشتر به ورزشکاران بدهکار نیستیم و امیدواریم زودتر سال ۹۸ را هم پرداخت نماییم.
علی نژاد در مورد پیشگیری از اتفاقات این روزهای ورزش دوچرخه سواری و تصادفات و سوانح هم اظهار داشت: معضلات جدی در این بخش وجود دارد و من این نگرانی را به حق می دانم اساسا هم در فدراسیون و هیأت ها باید تمهیداتی اندیشیده شود که ایمنی رکابزنان در نظر گرفته شود. بحث اسکورت های دوچرخه سواران و رعایت این مساله توسط رانندگان باید رعایت شود. تصادفات جاده ای وتلفات جاده ای ما بالا است و اساسا دوچرخه سواری در جاده ها خطرناک می باشد و اگر این تمهیدات باشد این خطرات کمتر می شود. من به واسطه مسئولیتی که در فدراسیون ووشو داشتم در مجموعه آزادی بارها شاهد این بودم که رکابزنان در اطراف مجموعه با اسکورت دوچرخه سواری می کنند. اساسا امنیت مهمترین مبحث در مورد دوچرخه سواران است و اگر در اردوهایی که زیر نظر هیأت ها و فدراسیون برگزار می شود، دقت نشود و اگر این نکات رعایت نشود، حادثه ای رخ بدهد این مسئولیت مورد توجه فدراسیون و هیأت ها است.
وی در پاسخ به این پرسش که «مجامع بعضی از فدراسیون در این موقعیت برگزار نمی گردد و به تعویق نمی افتد ولی مجامع عمومی و نشست ها به این شکل برگزار می گردد چرا مجامع انتخاباتی برگزار نمی گردد یا عقب می افتد در شرایطی که رؤسای فدراسیون های مهم مانند فدراسیون پزشکی ورزشی معلوم نیست چرا سیستم الکترونیکی در مجامع انتخاباتی وجود ندارد؟»، هم اظهار داشت: شما در آخرین انتخابات فدراسیون دوومیدانی بودید و دیدید که جای سوزن انداختن نبود. مجمع انتخاباتی فرق دارد با مجمعی که به صورت وبیناری برگزار می گردد و الان در این شرایط که شرایط خوبی نیست سفر کردن هیأت ها خوب نیست. امکان برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی نیست و برپایه اساسنامه باید مجمع حضوری بوده و رأی مخفی و مکتوب باشد و غیر آن خلاف است. انتخابات شرایط اش با مجامع عمومی فرق دارد. بحث دیگر اینکه کاندیداها باید تأیید صلاحیت شوند که در بعضی مجامع این تاییدیه ها نیامده بود غیر از فدراسیون شطرنج که قرار بود ششم برگزار گردد به خاطر کرونا تعویق افتاد برخی دیگر از فدراسیون ها مانند پزشکی ورزشی صلاحیت ها نیامده بود و هر وقت این صلاحیت ها آمد طبق شرایط کرونایی حتی در صورتیکه شرایط دو سه ماه پیش را داشته باشیم می توانیم انتخابات را برگزار نماییم.
معاون وزارت ورزش و جوانان در مورد وضعیت پرسپولیس و رفتن رسول پناه هم عنوان کرد: ابتدا باید از زحمات سرپرست قبلی و هیأت مدیره تشکر کنم و تبریک می گویم به رئیس جدید. اتفاق خوبی که افتاد پرداخت طلب آقای برانکو و تیمش بود که زیاد هم بود و ظرف چند ماه گذشته پرداخت گردید. البته این بدهی میراث گذشتگان بود و برای این تیم فعلی مدیریتی باقی مانده بود.
علی نژاد در مورد استقلال هم تصریح کرد: در این خصوص هم، با زحمات مدیران این باشگاه تأمین منابع مالی انجام شده و پرداخت ها و طلب های شفر، جباروف و پاختاکور که پرداخت گردید و ظرف دو هفته گذشته انجام شده است. تائیدیه که بگیریم پنجره این دو باشگاه ظرف چند روز آینده باز می شود و کارها خوب پیش می رود. علیرغم تمام مشکلات مالی که در کشور وجود دارد طبق قانون این دو باشگاه نمی توانند از هیچ بودجه دولتی استفاده کنند و فکر می کنم دوستان مان در مجلس اگر می خواهند کمکی فراتر از مصاحبه های تلویزیونی کنند باید تغییر قانون را داشته باشند. ما نمی توانیم به خاطر تحریم ها از AFC و فیفا پول بگیریم و شرایط اقتصادی هم به خاطر کرونا مناسب نمی باشد و اسپانسرها نمی آیند و همه اینها کار را سخت کرده است اما باز هم سعی شده که مشکلی پیش نیامده و صدمه ای به این دو باشگاه نرسد.
وی در مورد انتخاب مدیرعامل استقلال هم اظهار داشت: باید هیأت مدیره تصمیم بگیرد و هر موقعی که به جمع بندی برسند اعلام می کنند اما هم اکنون هم آقای مددی همان اختیارات را دارند.
معاون وزارت ورزش در انتها در پاسخی پیرامون اینکه «آیا به مساله انتشار فیلم رسول پناه سرپرست سابق باشگاه پرسپولیس رسیدگی می شود یا خیر؟»، هم اظهار داشت: رسول پناه در این زمان زحمات زیادی کشید و در دوره ایشان به فینال آسیا رسیدیم. از ۱۳ پرونده موجود ۹ مورد بسته شده است. در مورد فیلمی که پخش گردید هم مغایر قانون و بدون اذن فرد گرفته شد. ایشان هم به خاطر احترام به مردم و هواداران پرسپولیس و افکار عمومی استعفا داد و کناره گیری کرد. نباید این طور باشد که خدمات یک نفر را با صحبت هایی که غیر قانونی و غیر رسمی ضبط شده و پخش شده، نادیده بگیریم. ایشان فعلاً در هیأت مدیره است و کار اجرایی ندارد ولی مسئولیت اجرایی با آقای سمیع خواهد بود.


منبع:

1399/08/11
20:41:20
5.0 / 5
1727
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی