محمد دادكان:

از همان اول اساسنامه را اصلاح می كردیم

از همان اول اساسنامه را اصلاح می كردیم

به گزارش اخبار ورزشی رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با اعلان اینكه پیشكسوتان پرسپولیس با او برای مدیریت در این باشگاه صحبت كرده بودند، اظهار داشت: چرا همان نكاتی كه فیفا از ابتدا تاكید داشت در اساسنامه لحاظ نكردیم؟به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، محمد دادکان درباره تصویب اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال اظهار داشت: اساسنامه رکن اصلی فوتبال هر کشور است. فیفا برمبنای مقررات خودش که در اساسنامه ها گنجانده شده است، از فدراسیون های تحت نظرش مراقبت می کند. شما ببینید چرا اساسنامه ما پنج، شش سال طول می کشد تا با فیفا تطبیق پیدا کند؟ چرا همان نکاتی که فیفا از اول می گفت را دور سر خودمان می چرخاندیم؟ از همان ابتدا همین کار را می کردیم. می توانستیم مشکلات فوتبال کشور را به حداقل برسانیم.
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره گلایه هایی که از عدم انتخاب مدیر فوتبالی می شود، اشاره کرد: ان شاءالله که مدیر فوتبالی رئیس فدراسیون بشود. آدم های موفق آدم هایی هستند که از موفقیت های دیگران لذت ببرند ولی در کشور ما این طور نیست. اگر کسی موفق باشد دنبالش می رویم تا برایش مشکل ایجاد نماییم. مگر ایرانی نیستیم؟ باید از هر موفقیتی لذت ببریم و موقع رفتن یک مدیر هم از او تقدیر نماییم. متاسفانه وقتی من مسئولیتی در کشورم می گیرم دنبال این هستم که دوستانم را بیاورم و دنبال این نیستم ببینم ورزش کشور کجا است.
دادکان افزود: این حرف من توهین و بی احترامی نیست ولی ببینید چقدر جوانان ایران به کشورهای دیگر رفته اند. منظورم قهرمانان ملی است. چقدر مشکلات دوپینگ در ورزش ما هست. چه کسی رسیدگی می کند؟ فساد در ورزش ما وجود دارد ولی چه کسی رسیدگی می کند؟ هیچکس. فقط می گوییم باید پیشرفت نماییم. همه چیز را فدای آن چند مدال المپیک کرده ایم.
وی در پاسخ به این پرسش که گزینه شما برای ریاست فدراسیون فوتبال چه کسی است؟ اشاره کرد: دنبال آدمش نگردید. تخصص، تجربه، دانش و مسئولیت اجتماعی ملاک های مدیریت در دنیا است. دنبال کسی باشیم که این ملاک ها را داشته باشد.
دادکان درباره اینکه آیا ممکنست وزارت ورزش هم گزینه خاصی برای ریاست فدراسیون فوتبال داشته باشد، اظهار نمود: بطور قطع این کار را می کنند. صراحتاً به شما می گویم که این کار را می کنند. این چه چیزی بود؛ مگر آنها - مسئولان وزارت ورزش- از اول خودشان را برای رای دادن و بودن در مجمع آماده نمی کردند. آنها بعنوان ناظر به مجمع می آمدند. چند سال اساسنامه طول کشید که یک بندش همین بود که از رای دادن حذف شوند. قسمتی از آن هم قابل قبول است ولی اعمال نظر مطلق ممنوع می باشد.
به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباب ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی در لیگ ایران اظهار داشت: تمام این قراردادها را ببینید که چه مدیرانی امضا کرده اند. چرا به این نتیجه می رسند خارجی نیاوریم؟ چون بلد نیستند قرارداد ببندند. برای باشگاه های استقلال و پرسپولیس چه مشکلاتی از نظر مالی ایجاد کردند. مدیران این دو باشگاه را وزارت ورزش تعیین می کند.
دادکان در واکنش به اینکه خودش هم گزینه مدیرعاملی پرسپولیس بوده است، اظهار داشت: همیشه اسم من مطرح می شود اما یک نفر دیگر انتخاب می شود. با من پیشکسوتان پرسپولیس صحبت کردند و مسئولان، به اسم و فامیلی من حساسیت خاصی دارند. گرداندن پرسپولیس خیلی راحت است. باشگاه پرسپولیس یک تیم با ۳۰ بازیکن دارد اما هر سال این همه مشکل دارد. آخرش هم بدهکار است و این همه جمعیت تحت فشار قرار می گیرد؛ چرا؟ چون مدیر با تعمق انتخاب نمی گردد. کسی هم مسئولیت نمی پذیرد.
وی که با برنامه صبحگاهی شبکه دو سیما صحبت می کرد، اظهار داشت: پول های پرسپولیس کجاست؟ چه کسی دنبال فساد رفت؟ فقط دنبال این هستیم ویترین را ببینیم. الان به دنبال این هستیم بگوییم پرسپولیس در آسیا قهرمان شده است که این برای هر ایرانی موجب افتخار است ولی خیلی چیزها پشت آن پنهان می شود.
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال اظهار نمود: یک مدیر انتخاب کنید این کاره باشد و فوتبال و قراردادها و بازیکنان را بشناسد و سلامت کار کند. مدیری که می گذارید اول از همه برای خودش لباس تهیه می کند و اول مشکل مالی خودش را حل می کند. چه توقعی داریم؟ چرا در این مملکت باید به اینجا برسیم که ملاک های دنیا را اجرا نمی کنیم؛ نه فقط در فوتبال بلکه در وزارتخانه های دیگر هم همین طور است. انتخاب ها همه جا بیراهه است. اگر کسی مردم، نظام و دینش را دوست دارد معیارهایش هم خداپسندانه است.
دادکان تصریح کرد: علاوه بر تخصص، دانش و تجربه برای مدیریت، در ایران یک چیز من درآوردی دیگر هم اضافه کرده اند که مدیر انتخابی متعهد باشد. همه جای دنیا تعهد است ولی نه اینکه ملاک اول باشد. از صدر تا پایین ورزش می گویند مسلمان و متعهد هستند یک دانه اش هم اجرا نشده است. همه خلاف ها و دودهایی که از گورها بلند می شود از این آدم هاست که تجربه، دانش و تخصص و تعهد ندارند.
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در آخر اظهار داشت: ما در فیفا بیش از ۲۸۰ پرونده در این چند سال داشتیم که همه را محکوم شدیم.منبع:

1399/09/09
12:12:40
5.0 / 5
1035
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی