با پول هم نمی توان كاری كرد

هادی رضایی: برای پارالمپیك توكیو محدودیت اعزام همراه داریم

هادی رضایی: برای پارالمپیك توكیو محدودیت اعزام همراه داریم

به گزارش اخبار ورزشی به قول سرپرست كاروان اعزامی به توكیو، این كاروان برای در اختیار داشتن مربیان و دیگر همراهان با محدودیت هایی مواجه می باشد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، در جریان نشست هیئت رئیسه و هیئت اجرایی کمیته ملی پارالمپیک که روز گذشته به صورت وبینار برگزار شد، شرایط کاروان اعزامی به بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه، هادی رضایی سرپرست کاروان اعزامی به توکیو، ضمن تشریح وضعیت این کاروان بر کاهش کمی ترکیب کاروان برای حضور در توکیو تاکید کرد.
وی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد این مورد و اینکه «کاهش کمی ترکیب کاروان» شامل ورزشکاران هم می شود یا فقط به همراهان مربوط خواهد شد، توضیح داد.
رضایی با یادآوری اینکه هفته پیش نشستی با کمیته برگزار کننده بازی های پارالمپیک توکیو داشت، عنوان کرد: در این جلسه، مجدداً بر برگزاری قطعی این بازی ها در شهریور ماه ۱۴۰۰ تاکید شد اما در عین حال این مورد هم مورد تاکید قرار گرفت که به خاطر پاندمی کرونا و پیشگیری از تبعات احتمالی، اساسا محدودیت هایی نسبت به اعزام نفرات، اعمال خواهد شد.
سرپرست کاروان ایران تاکید کرد: در ادوار گذشته بازی های پارالمپیک این امکان وجود داشت که کشورهای مختلف با پرداخت پول و هزینه هایی خارج از چارچوب، نفرات اعزامی خویش را بالا برند اما برای این دوره از بازی های پارالمپیک به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی مبارزه با کرونا، هر گونه اعزام خارج از چارچوب و قوانین منع شده است.
رضایی با تاکید بر اینکه محدودیت مورد نظر کمیته بین المللی پارالمپیک و کمیته برگزار کننده بازی های ۲۰۲۰ برای اعزام نفرات فقط شامل «همراهان» می شود، افزود: این همراهان هر فردی غیر از ورزشکار را شامل می شود. ازاین رو مربی، پزشک، مترجم، بدنساز و.... نفراتی هستند که اعزام آنها به توکیو نسبت به ادوار گذشته پارالمپیک، محدودتر خواهد بود. حتی خبرنگاران هم از این حیث مستثنی نیستند. به خصوص که جایگاه خبرنگاران در سالن برگزاری بازی ها بر مبنای پروتکل های بهداشتی آماده می شود.
وی اضافه کرد: ورزشکاران از هر کشور و به هر میزان که صاحب سهمیه شده اند، منعی برای اعزام به توکیو ندارند اما تعداد همراهان آنها باید با قواعد مورد نظر برگزار کنندگان بازی ها همخوانی داشته باشد.
سرپرست کاروان اعزامی به پارالمپیک توکیو در پاسخ به این پرسش که «با این اوصاف پیشبینی شما از ترکیب کلی کاروان ایران و تعداد نفرات آن چقدر است؟» اظهار داشت: هیچ پیشبینی دقیقی نمی گردد در این حوزه داشت چون که هنوز ترکیب ورزشکاران اعزامی ایران به توکیو مشخص نمی باشد.
رضایی در این رابطه افزود: بر مبنای ترکیب برگزار کنندگان پارالمپیک و طبق قوانینی که برای این بازی ها وضع کرده اند، تعداد همراهان هر کاروان بر مبنای تعداد کلی ورزشکاران آنها باید باشد. ازاین رو ما ابتدا باید تعداد ورزشکاران خویش را نهایی نماییم تا در مورد تعداد همراهان و رسیدن به ترکیب نهایی کاروان مجوز لازم را بگیریم.
وی با یادآوری اینکه ورزش جانبازان و معلولان ایران بیشتر از ۵۰ سهمیه برای پارالمپیک توکیو کسب کرده، در مورد پیشبینی مورد نظر برای افزایش تعداد سهمیه ها، خاطرنشان کرد: در دوومیدانی همچنان شانس کسب سهمیه داریم اما رقابت های گزینشی در بعضی از رشته های دیگر بلاتکلیف هستند. امکان دارد سهمیه های باقی مانده طبق رنکینگ جهانی مشخص شوند. از طرفی ما در مجموعه کمیته ملی پارالمپیک ایران هم قوانین خاص خویش را برای اعزام گذاشته ایم. به این صورت که تنها کسب سهمیه ملاک اعزام نخواهد بود. بلکه حضور در جدول چهارگانه (مدال طلا، نقره و برنز و یا قهرمانی آسیا) هم برای گزینش نهایی ملاک است.
رضایی اظهار داشت: با این اوصاف در مورد تعداد ورزشکاران اعزامی هم نمی توانیم فعلاً پیشبینی دقیقی داشته باشیم؛ به خصوص که بحث کلاس بندی ورزشکاران هم مورد نظر است. در توکیو هیچ اقدامی برای کلاس بندی ورزشکاران صورت نمی گیرد. ازاین رو در انتخاب ورزشکاران علاوه بر سهمیه و حضور گروه های مورد نظر باید به بحث کلاس بندی آنها هم توجه گردد.
سرپرست کاروان ایران تاکید کرد: پس از نهایی شدن ترکیب ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک توکیو، می توان در مورد تعداد مربیان اعزامی و دیگر همراهان هم به جمع بندی رسید.

1399/09/11
13:31:19
5.0 / 5
1359
تگهای خبر: المپیك , بدن , رقابت , كمیته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی