یادداشت مهر؛

خوزستان تنها عنوان باشگاه فولاد

خوزستان تنها عنوان باشگاه فولاد

به گزارش اخبار ورزشی حضور تنها دو بازیکن خوزستانی در ترکیب تیم فولاد در آخرین بازی خود، نشان می دهد، فلسفه این باشگاه در استفاده حداکثری از بومی ها به فراموشی سپرده شده است.خبرگزاری مهر؛ گروه استان ها - محمد ملازاده: فولاد خوزستان یکی از باشگاه های پر افتخار و پرطرفدار حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران است. این باشگاه هرساله با کشف و پرورش بازیکنان مستعد و بومی، عناوین مختلفی را در رده های سنی مختلف فوتبال کشور کسب می کند.
مجموعه فولاد خوزستان توانسته است در همه رده های سنی قهرمانی کشور از نونهالان تا بزرگ سالان را به دست آورد که این امر یک دستاورد بزرگ برای باشگاه فولاد خوزستان است.
باشگاه فولاد خوزستان با داشتن مدارس حرفه ای فوتبال و با استفاده از دانش مربیان مختلف، هرساله ستارگان جدیدی را به فوتبال ایران معرفی می کرد اما در دو سال گذشته کمترین پشتیبانی از بازیکنان آینده دار فوتبال خوزستان در این باشگاه انجام شده است.
«جواد نکونام» در مدت حضورش در رأس کادر فنی تیم فوتبال بزرگ سالان فولاد خوزستان همیشه با شعار «حمایت از جوانان خوزستان» و «تیم های پایه باشگاه» پای به فصل نقل و انتقالات می گذارد اما در عمل نه تنها این مساله صورت نمی گیرد بلکه هرساله شاهد خروج بازیکنان خوزستانی زیادی از این باشگاه هستیم.
بازیکنانی که با هزینه های بسیار توسط باشگاه موفق شدند که نامی را برای خود در فوتبال ایران پیدا کند؛ نفراتی که با حضور در تیم های جدید به ستارگان آن تیم ها تبدیل می شوند.
در مقابل خروج نفرات خوزستانی از فولاد، ما شاهد حضور نفرات جوان و کم نام و نشان در این تیم هستیم؛ نفراتی که بازیکنان به مراتب بهتری از آنها در خوزستان و حتی خود باشگاه فولاد وجود دارد؛ سینا شاه عباسی، محمدرضا عباسی، علی سبحانی و… بر مبنای کدام عملکرد فنی جذب فولاد خوزستان شدند؟ و اگر بازیکنان با کیفیت فنی بالا هستند، چگونه است در چهار هفته گذشته لیگ برتر مورد استفاده قرار نگرفتند؟
حضور تنها دو بازیکن خوزستانی در ترکیب فولاد ظلم به بازیکنان شایسته و مستعد خوزستان است.
در فوتبال حرفه ای انتخاب بازیکن حق سرمربی تیم است اما اگر بازیکنی همچون «شروین بزرگ» از نظر فنی مورد تأیید جواد نکونام است، چرا تنها در این چهار هفته از این بازیکن فقط به مدت ۱۰ دقیقه استفاده شد؟ آن هم در خط حمله که فولاد نشان داد که با مشکلات فراوانی در این خط روبه روست.
به راستی علت جدایی بازیکنان خوزستانی همچون حسن بیت سعید، مهدی زیبدی و سید هیثم هاشمی زاده چه بوده است؟ و چه نفراتی جایگزین آنها شده است؟
فولاد خوزستان در میانه میدان از نبود یک بازیگردان خلاق رنج می برد، بازیکنی که بتواند با استفاده از تکنیک ناب خود، سرخ پوشان را در مسابقات همچون دیدار با آلومینیوم اراک از بن بست خارج کند.
لوسیانو پری را با افزایش سن روبه رو شده است و دیگر توان گذشته را ندارد و نمی تواند تمامی بار خط حمله فولاد را بر دوش بکشد و خط حمله فولاد خوزستان برای اثرگذاری بیشتر به نفرات جوان و با انگیزه نیاز دارد.
«آیاندا پاتوسی» مهاجم فولاد خوزستان که با هزینه بسیار زیاد قراردادش تمدید گردید، به دلیل تشدید مصدومیت سابقش نمی تواند به صورت کامل برای این تیم به میدان برود.
به راستی کسی در باشگاه فولاد خوزستان از مصدومیت قدیمی این بازیکن خبر نداشت؟ آیا مهاجمی در حد نام و قدرت فنی این بازیکن وجود نداشت که مسؤلان باشگاه فولاد خوزستان با وجود مصدومیت، این بازیکن را حفظ کردند؟
هم زمان با استفاده نکردن از بازیکنان خوزستانی در ترکیب تیم فوتبال بزرگ سالان فولاد خوزستان، شاهد جدایی نفرات بومی تیم فولاد نوین خوزستان هم هستیم؛ تیمی که از آن بعنوان حمایت کننده تیم اصلی فولاد خوزستان نام برده می شد.
قرار بود با تشکیل «تیم فولاد نوین خوزستان» نفراتی که قوانین اجازه حضور در تیم فولاد خوزستان را به آنها نمی دهد و یا بازیکنان جوانی که شانس حضور را در جمع تیم اصلی سرخ پوشان دارند، با حضور در این تیم و با کسب تجربه بیشتر بتوانند در سالهای بعد به تیم فولاد خوزستان در لیگ برتر کمک کنند.
در حالی که انتظار می رفت تیم خوب فصل گذشته فولاد نوین خوزستان در مسابقات فوتبال دسته دوم باشگاه های کشور حفظ شود اما ما در فصل نقل و انتقالات شاهد جدایی نفرات خیلی از این تیم هستیم.
به هر حال هواداران فولاد خوزستان انتظار دارند که سرمربی جوان این تیم با اعتماد به بازیکنان بومی، شرایط را برای بهتر شدن تیم تحت نظرش از نظر فنی مهیا کند.
تیمی که روزگاری با استفاده از بیشترین نفرات بومی ضمن کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر فوتبال، سهم بسیار زیادی را از ترکیب تیم ملی فوتبال به خود اختصاص داده بود.
* خبرنگار ورزشی

1399/09/15
13:39:11
5.0 / 5
918
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی