مهر در گزارشی بررسی كرد

حذف نفر ۱۷ رنكینگ و یك دعوت مشكوك

حذف نفر ۱۷ رنكینگ و یك دعوت مشكوك

به گزارش اخبار ورزشی دور جدید تمرینات تیم ملی تکواندو در حالی شروع شد که اسامی دعوت شدگان به اردو نسبت به اردوی قبلی که برگزار نشد، تغییراتی داشته است.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، تیم ملی تکواندو بانوان دور جدید تمرینات آماده سازی خویش را برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک در قاره آسیا، پس از چند ماه وقفه از سه شنبه گذشته شروع کرد. این اردو در حالی شروع شد که فهرست نفرات دعوت شده نسبت به چند اردوی لغو شده قبلی تغییراتی داشت و معلوم نیست تیمی که در ۱۰ ماه گذشته از اسفندماه سال ۹۸ تابحال هیچ تمرینی نداشته فهرست نفراتش بر مبنای کدام متر و معیار تغییر کرده است؟
در حالی که انتظار می رفت کادر فنی تیم ملی بانوان بویژه مدیرفنی و مشاوران دور و نزدیکش بیشتر روی اوزان المپیکی، پتانسیل داخلی و کیفیت تیم هایی شرکت کننده در مسابقات قاره ای بویژه زیر ذره بین قراردادن سهمیه های آسیایی المپیک، بهترین های ایران را برای حضور در رقابتهای انتخابی المپیک دعوت کند، همچنان بر روی حضور در دو وزن ۴۹- و ۵۷- کیلوگرم اصرار دارند و به سنگین وزن ها هم توجهی نشده است؛ سنگین وزن هایی که راه کسب سهمیه آنها بسیار هموارتر از دو وزن انتخاب شده، خواهد بود.
با دعوت کادر فنی تیم ملی در اردویی که چند روز قبل شروع شد، مهلا مؤمن زاده، غزل سلطانی، ناهید کیانی، تینا مدانلو، طیبه پارسا و زهرا شجاعی زیر نظر مهرو کرمانی و فاطمه صفرپور تمرینات خویش را پیگیری می کنند. از لیستی که برای اردوهای قبلی دعوت شده بودند و البته که اردویی هم برگزار نشد، روی نام یلدا ولی نژاد قلم قرمز کشیده شد تا تکواندوکاری که در میان همه دختران ایرانی با رنکینگ ۱۷ المپیکی بهترین جایگاه را دارد، با توجیه اضافه وزن به اردو دعوت نشود.
از سوی دیگر تکواندوکاری با همین شرایط یعنی اضافه وزن به اردو دعوت می شود، ولی حق تکواندوکار دیگری بنابراین نادیده گرفته می شود. خانواده ولی نژاد با هزینه شخصی سرمایه گذاری زیادی روی این تکواندوکار با آتیه انجام داده و او هم با حضور در تورنمنت های مختلف و البته کسب نتایج خوب موفق شد، رنکینگ المپیکی خویش را ارتقا دهد. در چنین شرایطی آیا حق این تکواندوکار که بدون حضور در اردو و تمرین زیر نظر کادر فنی قلم قرمز است؟ چرا مدال نقره جهان بدون در نظر گرفتن نتایج بعدی ضامن دعوت به هر اردو است، ولی دارنده طلای المپیک جوانان و البته با کسب مدال های مختلف به این راحتی دعوت نمی شود؟

برخورد دوگانه تصمیم گیرندگان بخش فنی بانوان فراتر از این رفته و تکواندوکاری به اردو دعوت می شود که در دو سال قبل به سبب صدمه دیدگی و عمل جراحی از مسابقات دور بوده است. این تکواندوکار جوان، شایسته و با آتیه است که در این هیچ بحثی نیست، ولی در این برهه که تیم ملی باید برای کسب سهمیه بهترین ها را در تمرین داشته، دعوت از او مسائل دیگر را به دنبال دارد.
البته که از فهرست جدید می توان یک برداشت مثبت هم داشت و آن هم حضور ناهید کیانی در وزن تخصصی خودش یعنی ۴۹- کیلوگرم است. امیدواریم این مورد صحت داشته باشد که در این صورت می توان از آن بعنوان یک قدم رو به جلو یاد کرد.
نکته دیگر اینکه رئیس سازمان تیم های ملی در گفتگویی از منع حضور مربیان ملی در تیم های باشگاهی با قاطعیت صحبت می کند، ولی دو مربی با فعالیت در یک تیم با عناوین مختلف، هدایت تیم ملی را در اختیار دارند. مربیانی که هر چند به ظاهر قراردادی با باشگاه ندارند، ولی متولیان فدراسیون و سازمان تیم های ملی همانند تمام اهالی تکواندو می دانند که مشاور و مدیرفنی و … چه معنایی دارد!
در چنین شرایطی باید از مسؤلان تکواندو سوال نماییم که کمیته فنی در فدراسیون چه نقشی دارد؟ بدون شک وظیفه کمیته فنی مشروعیت دادن به برخی تصمیمات نیست. انتظار می رود اعضای کمیته فنی که همه از پیشکسوتان فنی و با سابقه تکواندو هستند، در چنین مواقعی ورود کرده و برای چنین تصمیماتی از کادر فنی توضیح بخواهند.
حضور در مسابقات انتخابی المپیک در قاره آسیا بدون شک مهمترین و حساس ترین میدان پیش روی بانوان است و امیدواریم کادر فنی تیم ملی به دور از هرگونه تعصب و جانبداری تنها بهترین را برای حضور در ترکیب اصلی گزینش کنند.

1399/09/22
12:23:55
5.0 / 5
1008
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی