ملی پوش بدمینتون :

مصدومیت بزرگترین شوك زندگی ام بود

مصدومیت بزرگترین شوك زندگی ام بود

اخبار ورزشی: بانوی بدمینتون باز ایران که به سبب لطمه دیدگی در آستانه جراحی قرار دارد، در مورد وضعیت خود برای این عمل و پس از آن حضور در رقابت های گزینشی المپیک توضیح داد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، در جریان رقابت های بدمینتون باشگاهی بانوان کشور که از مهرماه شروع شد و در هفته نهم این مسابقات ثریا آقایی بازیکن تیم میلاد تبریز در جریان دیدار این تیم با آکادمی تهران گرفتار لطمه دیدگی شد به شکلی که دیدارهای باقیمانده تیم باشگاهی اش را از دست داد.
وضعیت لطمه دیدگی ثریا آقایی که بنا به تشخیص پزشکان و طبق آزمایش MRI از پارگی رباط صلیبی ایجاد شده، به شکلی است که وی باید برای درمان تحت عمل جراحی قرار بگیرد، این در حالیست که آقایی رقابت های گزینشی المپیک را در پیش دارد و امید زیادی داشت که بتواند بعنوان بازیکن رزرو از حضور در این رقابت ها سهمیه المپیکی خودرا قطعی کند اما به خاطر مصدومیت به وجود آمده و دوره نقاهت لازم برای بهبود آن، وضعیتش جهت حضور در میادین گزینشی المپیک مبهم است.
این ملی پوش بدمینتون باز بانوان کشور در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه سه هفته از لطمه دیدگی اش می گذرد، گفت: طی این مدت از تمرینات دور بودم و فقط شاهد پیگیری دیدارهای تیمم در مسابقات لیگ بودم که خوشبختانه با قهرمانی هم همراه شد.
وی با تاکید بر اینکه این روزها وضعیت درمانی اش را دنبال می کند، اشاره کرد: تشخیص پزشکان این است که حتما باید جراحی داشته باشم. البته هنوز زمان آن بطور دقیق اعلام نشده اما مقرر است تا چند روز آینده موضوع را نهایی کنم تا هر چه زودتر جراحی خودرا انجام داده و دوره نقاهت را طی کنم. نمی دانم دقیقاً چه مدت زمان برای بهبودی کامل نیاز دارم. فقط امیدوارم این دوره زودتر طی شود تا بتوانم به تمرینات و مسابقات بازگردم.
آقایی با یادآوری اینکه چهار سال پیش هم با مشکل مشابه مواجه بود، اشاره کرد: آن زمان با تمام قدرت تمریناتم را ادامه دادم و توانستم خودرا باردیگر به اوج آمادگی برسانم. این دفعه هم مصمم هستم پس از جراحی و با کمک فیزیوتراپ و مربی و پزشک خودرا به آمادگی هفته های قبل برسانم، هر چند که هنوز در بهت و شوک لطمه دیدگی ام به سر می برم.
این ملی پوش بدمینتون باز افزود: بیشتر از هر کسی خودم بابت لطمه دیدگی که گرفتار آن شده ام، ناراحتم چون با تمام انگیزه و قدرت تمریناتم را حتی در دوران کرونا و شرایط قرنطینه پیگیری کردم تا بتوانم به آمادگی صددرصدی برای حضور در رقابت های گزینشی المپیک برسم اما مصدومیتی که یک دفعه در جریان مسابقات باشگاهی با آن مواجه شدم، شوک بزرگی به من وارد کرد.
آقایی اشاره کرد: رؤیای من در سالهای اخیر چیزی جز کسب سهمیه المپیک نبود. می دانم خانواده بدمینتون و اعضای خانواده خودم هم منتظر تحقق این رؤیای من بودند اما با مشکلی که پیش آمده و دوره نقاهتی که برای درمان لازم است، نمی دانم چه وضعیتی در آینده خواهم داشت. قاعدتاً حداقل تا دو ماه پس از جراحی نمی توانم در رویدادی شرکت کنم، در صورتیکه تا چند ماه دیگر هم میادین گزینشی المپیک شروع می شود.
وی با اعلان اینکه فدراسیون جهانی بدمینتون چند رویداد را برای توزیع سهمیه های المپیک در نظر گرفته، اشاره کرد: البته هنوز برگزاری صددرصدی این مسابقات معین نیست بااینکه بازیکنان تعدادی از کشورها برای حضور در آنها اعلام آمادگی رسمی داشته اند. من هم مصمم به حضور در این مسابقات بودم تا کسب سهمیه کنم. هنوز هم رؤیای کسب سهمیه دارم و امیدوارم بتوانم برای توکیو مجوز لازم را بگیرم.
آقایی تصریح کرد: فدراسیون جهانی مشخص نکرده که در صورت عدم برگزاری رویدادهای گزینشی، سهمیه های المپیک را به چه صورت توزیع می نماید اما در هر صورت وضعیت من به شکلی است که در بین رزروی های المپیک قرار دارم و خیلی خودرا نزدیک به کسب سهمیه می دیدم. امیدوارم شرایط هر گونه پیش می رود به صورتی باشد که بتوانم به این مهم برسم چون همچنان با وجود مصدومیت خیلی جدی به آن فکر می کنم.


منبع:

1399/11/18
10:29:46
0.0 / 5
1213
تگهای خبر: المپیك , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی