یك هشتم نهایی تنیس اپن استرالیا

صعود جوكوویچ و هالپ در روز حذف تیم و قهرمان رولان گاروس

صعود جوكوویچ و هالپ در روز حذف تیم و قهرمان رولان گاروس

اخبار ورزشی: مرد شماره یک و بانوی شماره دو جهان به یک چهارم نهایی اپن استرالیا صعود کردند اما تنیسور اتریشی و ایگا اسویاتک از این رقابت ها حذف شدند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا، مرحله یک هشتم نهایی (دور چهارم) تنیس اپن استرالیا بامدادان یکشنبه شروع شد و دومینیک تیم، فینالیست سال ۲۰۲۰ و ایگا اسویاتک، قهرمان رولان گاروس از اولین گرند اسلم سال حذف شدند.

در یکی از بازی های مهم روز هفتم تیم به مصاف گریگور دیمیتروف رفت و در یک نمایش ضعیف با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد. مرد شماره سه جهان ست نخست را با نتیجه ۶ بر ۴ واگذار کرد و در ست دوم هم با نتیجه مشابه شکست خورد. تنیسور اتریشی در ست پایانی ضعیف ترین بازی خودرا به نمایش گذاشت و بدون پیروزی در هیچ گیمی با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب حریف بلغاری اش شد.

تیم بعد از اختتام بازی اعلام نمود در جریان بازی گرفتار مشکلات جسمانی شده بود و این مساله شرایط را برای داشتن یک روز بد آسان کرد.

در این روز نواک جوکوویچ به مصاف میلوش رائونیچ رفت و ۳ بر یک پیروز شد. مرد شماره یک جهان در ست اول به سختی تنیسور کانادایی را با نتیجه ۷ بر ۶ شکست داد. نوله در ادامه ۶ بر ۴ مغلوب شد. وی در ست سوم با بریک در گیم چهارم نتیجه را ۳ بر یک به نفع خود کرد تا به آسانی با نتیجه ۶ بر یک پیروز شود. جوکوویچ در ست بعدی هم در بهترین زمان ممکن بریک کرد و از رائونیچ ۵ بر ۴ پیش افتاد. وی در گیم بعد هم پیروز شد و توانست در جمع هشت تنیسور برتر مردان قرار بگیرد.

جوکوویچ با این پیروزی سیصدمین پیروزی خودرا در گرند اسلم جشن گرفت.

الکساندر زورف برابر لایوویچ قرار گرفت و با نتیجه قاطع ۳ بر صفر پیروز شد. تنیسور آلمانی در ست اول ۶ بر ۴ حریفش را شکست داد و ست دوم را با نتیجه ۷ بر ۶ به خود اختصاص داد. وی در ادامه توانست ۶ بر ۳ پیروز شود و به یک چهارم نهایی صعود کند.

پیش از این دیدار اسلان کاراتسف با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل فلیکس الیاسیم شگفتی ساز شد. مرد شماره ۱۱۴ جهان بعد از واگذار کردن دو ست نخست در یک بازگشت درخشان سه ست بعدی را با پیروزی ۶ بر ۳، ۶ بر ۳ و ۶ بر ۴ به انتها رساند تا در جمع هشت تنیسور برتر قرار بگیرد.

در بخش زنان بازی هایی تماشایی انجام شد و در اولین دیدار نائومی اوساکا برابر گاربینیه موگوروسا قرار گرفت. تنیسور ژاپنی در حالی ۲ بر یک حریف اسپانیایی اش را شکست داد که دو بار در آستانه حذف قرار داشت. بانوی شماره سه جهان ست اول را ۶ بر ۴ واگذار کرد اما در ست دوم با نتیجه مشابه پیروز شد تا برنده در ست پایانی مشخص شود. رقابت نزدیک دو تنیسور در نهایت با پیروزی ۷ بر ۵ اوساکا به انتها رسید.

پس از این دیدار سرنا ویلیامز به مصاف آرینا سابالانکا رفت و ۲ بر یک پیروز شد. تنیسور آمریکایی در ست نخست ۶ بر ۴ بانوی شماره هفت جهان را شکست داد اما ست دوم را با نتیجه ۶ بر ۲ واگذار کرد. ویلیامز در ست سوم جبران کرد و با پیروزی ۶ بر ۴ در جمع هشت تنیسور برتر قرار گرفت.

ظهر امروز سیمونا هالپ برابر اسویاتک قرار گرفت و در یک بازگشت ۲ بر یک حریف لهستانی اش را شکست داد. بانوی شماره دو جهان در ست اول ۶ بر ۳ مغلوب قهرمان رولان گاروس شد اما در ادامه جبران کرد و بعد از پیروزی ۶ بر یک در ست دوم، ست سوم را با نتیجه ۶ بر ۴ به نفع خود تمام کرد.

در دیگر دیدار امروز مارکتا ووندروسووا به مصاف سو وی هسیه رفت و ۲ بر صفر از حریف چین تایپه ای شکست خورد. هسیه در ست اول و دوم به ترتیب با نتایج ۶ بر ۴ و ۶ بر ۲ پیروز شد و به یک چهارم نهایی صعود کرد.

منبع:

1399/11/26
23:15:18
0.0 / 5
1108
تگهای خبر: پیروزی , تیم , حریف , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی