بهتری :

سالهاست از درد كهنه مربیان غافل بودیم

سالهاست از درد كهنه مربیان غافل بودیم

اخبار ورزشی: بیمه یکی از نیازهای مهم جامعه ورزشی است که سالهاست مغفول مانده همین موضوع مشکلاتی را به خصوص در وضعیت خاص همچون دوران کرونا و ایام بازنشستگی برای مربیان و داوران به دنبال داشته است.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، محرومیت مربیان فعال در باشگاه ها که برای رشد و گسترش ورزش این مرزو بوم تلاش می کنند از پوشش بیمه تامین اجتماعی موضوعی است که سبب ایجاد مشکلاتی برای این مربیان زحمت کش شده است.
یکی از بیمه هایی که اغلب ورزشکاران از آن استفاده می نمایند بیمه ورزشی است که با پرداخت اندکی هزینه تا سقف مشخص نسبت به رخدادهای ورزشی در طول یک سال بیمه می شوند و کارت بیمه ورزشی دریافت می کنند. بیمه ورزشی تعهدی است بین فدراسیون پزشکی ورزشی و ورزشکار که در قبال حق بیمه ای که ورزشکار پرداخت می کند فدراسیون در زمان لطمه ورزشی طبق مقررات غرامت درمان را برمبنای تعرفه های دولتی پرداخت می کند. پس دریافت این کارت به منزله اطلاع و قبول شرایط مندرج در بخشنامه موجود در هیأت پزشکی ورزشی استان و وب سایت فدراسیون پزشکی ورزشی است. اما آنچه خواسته همه ورزشکاران و مربیان می باشد بیمه ای است که بازنشستگی و خدمات تکمیلی داشته باشد که در این خصوص هنوز اقدامی نشده است.
یوسف بهتری رئیس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی در این مورد به خبرنگار مهر اظهار داشت: افرادی که زندگی خودرا روی ورزش گذاشته اند در عرصه بازنشستگی آینده ای ندارند. خواسته مربیان ورزشی این است که بیمه ای داشته باشند که در دوران بازنشستگی دغدغه هزینه های زندگی و درمان را نداشته باشند. مربیان سرمایه و تجهیزات مادی، زمان و وقت خودرا برای ورزش و پرورش قهرمانان صرف می کنند اما هنگامی که به سن بازنشستگی می رسند هیچ جا و کسی نیست که دست آنها را بگیرد و از آنها حمایت کند.
وی افزود: صندوق پشتیبانی از ورزشکاران هم شرایط خاص و مربوط به قهرمانان در سطوح عالی است که در بیشتر زمینه ها شامل حال مربیان ورزشی و باشگاهی نمی گردد. امسال ما بسیار سعی کردیم که این درد کهنه را درمان نماییم، جلسات مختلف با وزارت ورزش و جوانان و وزارت کار انجام شد تا بتوانیم این مشکل بزرگ را حل نماییم که فکر می کنم تا ۶ ماه اول سال ۱۴۰۰ بتوانیم مربیان و داوران را تحت بیمه قرار دهیم.
بهتری در آخر اظهار داشت: تلاش ما این است که این درد کهنه را درمان نماییم و ان شاالله بتوانیم به این مهم دست پیدا نماییم که برای همه مربیان ورزشهای مختلف اهمیت داشته و کاری ماندگار در ورزش کشور خواهد بود.


منبع:

1399/12/25
23:36:48
0.0 / 5
767
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی