یوسف كرمی :

المپیك میدان شگفتی هاست

المپیك میدان شگفتی هاست

سرگروه سابق تیم ملی تکواندو اظهار داشت: تکواندو اروپا یک سروگردن از آسیا بالاتر است و اگر می خواهیم در مسابقات جهانی نتیجه بگیریم باید بیشتر از گذشته تلاش نماییم.یوسف کرمی با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: مسابقات قهرمانی اروپا در کلاسی متفاوت با سال های گذشته برگزار گردید. وقتی تکواندوکارانی از بلاروس، لهستان، فرانسه و دانمارک با شکست قهرمانان عنوان دار موفق به کسب مدال طلا می شوند، یعنی تکواندو در قاره سبز به خوبی راه خویش را پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: در این مسابقات و در وزن ۵۸- کیلوگرم نماینده فرانسه قهرمان شد. تکواندوکاری ششدانگ با تنوع تکنیکی بالا که در چند تورنمنت هم عملکرد خوبی داشت که می تواند معادلات این وزن در بازی های المپیک را برهم بزند و با بازی های خوبی که از او دیدم، توان کسب سهمیه و حتی رسیدن به مدال المپیک را هم دارد.
دارنده نشان برنز المپیک با اشاره به اینکه المپیک میدان شگفتی هاست، عنوان کرد: در بازی های ۲۰۱۶ ریو کمتر کارشناسی فکر می کرد که تکواندوکاران ساحل عاج، آذربایجان، اردن و یا حتی چین به مدال طلا برسند. المپیک قابل پیشبینی نیست و در کنار مسائل فنی، مسائل روحی روانی خیلی اهمیت بالاتری دارد. بارها هم در مصاحبه های خود این تذکر را کادر فنی و مسؤلان فدراسیون داده ام که به این مسائل در راه آماده سازی تکواندوکاران المپیکی توجه ویژه ای شود.
کرمی افزود: تکواندو اروپا به سرعت در حال پیشرفت است. اینجا تقریباً هر هفته یک تورنمنت سطح بالا برگزار می گردد که تکواندوکاران دائم در حال تمرین و مسابقه هستند و این مورد اهمیت بالایی دارد. این در حالیست که در آسیا شاید در سال سه یا چهار تورنمنت داشته باشیم. همیت فعال بودن سبب شده که تکواندو این قاره سبقت گرفته و معتقدم در شرایط فعلی یک سروگردن از تکواندو آسیا بالاتر است. اگر پیش از این شاهد تک ستاره هایی در بعضی کشورهای اروپایی بودیم، هم اکنون هر تیم چند تکواندوکار آماده در ترکیب دارد.
وی افزود: بارها و بارها مسائلی را مطرح کرده ام که سبب ناراحتی دوستان در فدراسیون شده است، برای من تکواندو و موفقیت ایران اهمیت دارد. اگر می خواهیم در المپیک و بعد از آن در مسابقات معتبری چون قهرمانی جهان موفق باشیم باید به حرف زدن آخر داده و با برنامه ریزی دقیق تلاش نماییم. با اتفاقاتی که طی چند مدت اخیر شاهد بودیم، شرایط خوبی را برای تکواندو کشورم متصور نیستم. برای ماندن در سطح یک تکواندو دنیا باید از همه پتانسیل موجود استفاده نماییم. با تکروی نمی توان به جایی رسید. باید از تجربیات این همه قهرمان جهان و المپیک بهترین بهره را ببریم.
کرمی به نتایج شاگردان خود در صوفیه هم اشاره نمود و اظهار داشت: سه تکواندوکار از باشگاه من در این مسابقات حضور داشتند که عملکرد نسبتاً خوبی داشتند. چون مربی ملی نبودم، اجازه نشستن روی صندلی مربیگری را نداشتم. یک تکواندوکار هم در بخش تیم فدراسیون جهانی بود که به لحاظ آمادگی بدنی شرایط خوبی نداشت. ولی هم اکنون روزانه دونوبت تمرین می نماییم تا در رقابتهای انتخابی المپیک عملکرد بهتری داشته باشیم.

1400/02/01
21:46:28
5.0 / 5
742
تگهای خبر: المپیك , باشگاه , بدن , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی