كسب سهمیه المپیك و پارالمپیك تكواندو آسیا در حباب ایمن

كسب سهمیه المپیك و پارالمپیك تكواندو آسیا در حباب ایمن

اخبار ورزشی: مسابقات کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک تکواندو آسیا در فضای حباب ایمن و با رعایت بالاترین استانداردها بمنظور کاهش امکان شیوع ویروس کرونا انجام خواهد شد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، طبق اعلام اتحادیه تکواندو آسیا مسابقات کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک در این قاره مقرر است ۳۱ اردیبهشت تا ۲ خرداد ۱۴۰۰ به میزبانی اردن در شهر «امان» اجرا شود.
میزبان بمنظور برگزاری این رقابت ها پروتکلهای ویژه ای را برنامه ریزی نموده است تا این رقابت ها در فضای حباب ایمن و با رعایت بالاترین استانداردها بمنظور کاهش امکان شیوع ویروس کرونا پیگیری شود که در صورت مشاهده علایم کووید ۱۹ مثبت بلافاصله اقدامات پیشگیرانه و درمان توسط کمیته برگزاری صورت خواهد گرفت.
پیش از ورود به حباب ایمن تمامی علایم بهداشتی شرکت کنندگان توسط مسئولان پزشکی کنترل خواهد شد که در صورت ابتلاء امکان ردیابی و ثبت را به مسئولان می دهد. لازم است تعهدنامه ای در خصوص همکاری توسط افراد شرکت کننده قبل از حضور امضا شود تا امکان حضور در مسابقات را داشته باشند.
اما پس از ورود به این حباب خروج یا ترک محل ممنوعست و تنها در وضعیت خاص و با امضا فرم مخصوص این امکان فراهم می شود و حضور مجدد در حباب ایمن به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود. البته شرایط استثنایی در نظر گرفته شده و شرکت کنندگان تنها در صورت نیاز به فوریت های پزشکی (آسیب ها و خستگی) که به هیچ وجه ریسک ابتلاء سایر شرکت کنندگان را به خطر نیندازد، اجازه خروج از این حباب به همراه پزشکی میزبان امکان پذیر است که باید بلافاصله مدارک حضور در بیمارستان معتبر را تحویل دهند.
شرکت کنندگان باید ۷۲ ساعت پیش از پرواز تست کووید ۱۹ را انجام دهند و در سایت فرودگاه ثبت نام کنند؛ تنها با جواب منفی جواز ورود به اردن را دارند.
بعد از ورود، کمیته استقبال حاضر بوده و به شرکت کنندگان بسته هایی شامل راهنمای حضور در رویداد، راهنمای بهداشتی و ایمن و فرم های اقامت در هتل داده خواهد شد. شرایطی برای هر تیم در نظر گرفته شده و افراد ملزم به استفاده از ماسک N95 و دستکش در اتوبوس هستند تا به هتل برسند. افراد بعد از رسیدن به هتل باید تا زمانی که تأیید تست کووید ۱۹ از فرودگاه در اختیار هتل قرار بگیرد در اتاق های خود بمانند و در صورت منفی بودن جواب تست با هماهنگی مسئولان قرنطینه اختتام پیدا می کند.
سهمیه حضور در سالن ها برای جلوگیری از ازدحام پیش از رقابت ها در اختیار افراد قرار می گیرد و نفرات باید با همراه داشتن کارت وارد سالن شوند. همین طور دو سالن برای تمرین تکواندوکاران در نظر گرفته شده است و تعداد محدودی مجاز به حضور هم زمان در سالن هستند.
همچنین تمامی جلسات بصورت مجازی انجام می شود که یک روز قبل دسترسی در اختیار سرپرست تیم قرار می گیرد.
محل برگزاری مسابقات به مساحت ۱۰۴۰ متر مربع و ظرفیت عادی ۱۲۰۰ نفر است که در وضعیت فعلی تنها ۶۰ نفر مجاز به حضور در این محل هستند. شرکت در سالن توسط مأموران کنترل و تیم با مربی و پزشک خود در زمان مقرر حاضر می شوند؛ حضور سایر افراد نیاز به هماهنگی دارد.
تیم ملی تکواندو و پاراتکواندو ایران در بخش زنان با ۴ نماینده در این رویداد شرکت خواهدنمود تا سهمیه حضور در بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو را کسب کند.


منبع:

1400/02/01
21:47:06
5.0 / 5
935
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی