نگاهی به روزنامه های جهان

از برد سیاهان تا آشوب فوتبالی

از برد سیاهان تا آشوب فوتبالی

اخبار ورزشی: صفحه نخست اغلب روزنامه های آمریکا و اروپا به نتیجه دادگاه درک شووین، پلیس متهم به قتل جورج فلوید سیاه پوست اختصاص دارد. دادگاهی که سرانجام بعد از روزها بحث و مشاجره در نهایت با بیان گناهکار بودن مامور پلیس، به انتها رسید.


آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، با اهمیت ترین اخبار دنیا را روایت می کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.
به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا، برخی اخبار امروز (اول اردیبهشت ماه) روزنامه های جهان به شرح زیر است:
_ «یو اس ای تودی» در گزارشی با اشاره به گناهکار شناخته شدن پلیسی که جورج فلوید را کشت، نوشته است: موجی شادمانه، دنیای سیاهان آمریکا را فرا گرفت. جوانی که فیلم خفه کردن جورج فلوید را گرفته بود و در شهادت ها نیز حضور داشت، اظهار داشت که از اعماق جانم فریاد شادی کشیدم. می گویند این پیروزی عدالت بر جنایت، لحظه ای درخشان در تاریخ آمریکا است.
_ «وال استریت ژورنال» نیز دراین زمینه نوشته است: جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا می گوید که دیگر کشتار بی معنی، بس است. حالا پرسش این است که آیا حکم دادگاه درک شووین، به مفهوم تغییر رفتارهای پلیس در آمریکا است؟
_ «فاینتشال تایمز» نیز نوشته است: درک شووین، پلیس پیشین مینیاپلیس در قتل جورج فلوید گناهکار شناخته شد؛ او ۴۰ سال را در زندان خواهد گذراند. حکم دادگاه شووین اتفاقی نادر در محاکمات قتل توسط پلیس در آمریکا بشمار می رود.
_ از طرف دیگر «لوفیگارو» نوشته است: فوتبال آشوب به پا کرده است. یک فوتبال سیاسی و اعتراض مقابل «سوپرلیگ»؛ حادثه ای که بنظر می رسد فوتبال اروپا را دگرگون می کند. اعتراض در تمامی اروپا با شعار نه به «سوپر لیگ» برگزار شده است. ۱۲ باشگاه اروپایی با انگیزه های اقتصادی خواهان برگزاری سوپرلیگ شدند و اروپا به آنها نه گفته است؛ این حادثه، فوتبال را ویران می کند.
* از حاشیه خبرها:
بدن انسان، صاحب ساعتی درونی در خود است که ضرباهنگ یا ریتم گردش روز و شب را در مغز انسان تنظیم می کند. ساعتی که در ناحیه هیپوتالاموس مغز انسان است. ژن هایی هستند که این ریتم یا ضرباهنگ را کنترل می کنند که هر صدمه ای به آنها می تواند به این چرخش نیز لطمه می زند. حالا دانشمندان با بهره گیری از نور و روشنایی برای ایجاد واکنش های مغزی بر روی مطالبی همچون یادآوری خاطره ها و حافظه کار می کنند. البته درمان بی خوابی، افسردگی وخستگی مفرط نیز همچون دیگر اهداف این پژوهش شمرده می شود.
منبع:

1400/02/01
22:56:38
5.0 / 5
985
تگهای خبر: باشگاه , بدن , پیروزی , پیشكسوت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی