گزارش اخبار ورزشی؛

كار سخت شاگردان خطیبی برای صعود

كار سخت شاگردان خطیبی برای صعود

شاگردان رسول خطیبی در تیم تراکتور امروز برای صعود کار سختی در پیش دارند و باید تیم صدرنشین شارجه را در خانه خود با تفاضل دوگل شکست دهند.خبرگزاری مهر، گروه استان ها؛ یاران رسول خطیبی امروز پنج شنبه در ششمین دیدار خود از سری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در گروه B به مصاف الشارجه امارات خواهند رفت.
این دیدار که از ساعت ۲۲: ۳۰ در ورزشگاه شهر شارجه برگزار می شود، آخرین دیدار مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بشمار می رود.
تیم فوتبال تراکتور از ۵ دیدار اخیر خود ۷ امتیاز کسب کرده و در رده دوم گروه قرار دارد. یک برد و چهار تساوی؛ ماحصل عملکرد شاگردان رسول خطیبی در این مسابقات است.
تیم فوتبال تراکتور در این بازی برابر تیم صعود کرده الشارجه قرار می گیرد تا در یک بازی حساس مرگ و زندگی را تجربه کند، این تیم امشب چاره ای جز پیروزی با اختلاف دو گل ندارد.
تراکتور بعنوان یکی از چهار نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ با تیم های شارجه (میزبان گروه)، پاختاکور و نیروی هوایی همگروه بود که تا این جای کار موفق شده شکستی متحمل نشود و با چهار تساوی و یک پیروزی برابر نیروی هوایی هفت امتیازی شود.
تراکتور در این دوره از رقابت ها، تنها تیم ایرانی و جزو دو تیم بدون باخت در لیگ قهرمانان آسیا بشمار می رود. تراکتوری ها با گذشت ۵ بازی، هیچ باختی را متحمل نشده اند و هنوز از شانس صعود برخوردار می باشند. آنها در ششمین دیدارشان حالا باید به مصاف الشارجه میزبان بروند که پیش از این صعود خویش را قطعی کرده است.
الشارجه در این دوره از مسابقات از امتیاز میزبانی برخوردار می باشد و از حضور بازیکنان خارجی در ترکیب خود بهره می برد که تقریباً بار اصلی این تیم را به دوش می کشند. این در شرایطی است که تراکتور به واسطه قانون منع جذب بازیکن خارجی، با دست و پایی بسته راهی لیگ قهرمانان آسیا شده است.
با توجه به این امتیازات و پیروزی سه بر دوی شارجه مقابل نیروی هوایی در بازی آخر، نماینده امارات ۱۱ امتیازی شده و بالاتر از تراکتور ۷ امتیازی، صدرنشینی و صعود خویش را قبل از آخر دور گروهی قطعی کرده است.
تراکتوری ها در انتظار یک معجزه
به این ترتیب تراکتور شانس صدرنشین شدن را از دست داده و تنها برای صعود بعنوان تیم دوم امیدوار است.
صعود بعنوان تیم دوم هم برای تراکتور مأموریت بسیار چالش برانگیزی خواهد بود چون که از بین ۵ تیم دوم گروه های منطقه غرب تنها ۳ تیم برتر به دور حذفی صعود خواهند کرد.

دو تیم برتر دومی که تا این جای رقابت ها به احتمال فراوان به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کردند به شرح زیر است:
تیم دوم گروه اول: الهلال عربستان با ۱۰ امتیاز
تیم دوم گروه پنجم: الوحده امارات با ۱۰ امتیاز
حال تراکتور و خطیبی در یک آزمون سخت مقابل صدرنشین و میزبان گروه قرار می گیرند تا با پیروزی و صد البته با عنایت به نتایج سایر تیم ها منتظر صعود بمانند. تراکتور خطیبی نشان داده است که اگر بازیکنان خواسته های سرمربی خویش را به نحو احسن انجام دهند پیروزی دور از دست نخواهد بود و اگر خط حمله تراکتور در ضربات نهایی دقت و عملکرد خوب و از خود گذشتگی داشته باشند به خواسته های خود خواهند رسید.
تراکتور برای بازی امشب به دنبال رسیدن به دو هدف است. یکی اینکه بدون باخت به کارش در مرحله گروهی خاتمه دهد و دیگر اینکه با پیروزی مقابل الشارجه، ۱۰ امتیازی شود و امیدوار باشد نتایج بازی های گروه های دیگر طوری رقم بخورد که این تیم شانس صعود به مرحله بعدی بعنوان یکی از سه تیم دوم برتر را پیدا کند.
بیشتر امید تراکتور به گروه های C و D است
در صورت برد تراکتور مقابل الشارجه، در گروه C در هفته پایانی با مساوی الدحیل و الاهلی صعود تراکتور قطعی خواهد شد و یا همینطور اگر استقلال بازی خود مقابل الشرطه عراق را پیروز نشود و تراکتور هم با اختلاف ۲ گل شارجه را شکست دهد بدون هیچ قید و شرطی تراکتور وضعیتش از تیم های آن گروه بهتر خواهد بود.
با نگاه کردن به وضعیت گروه D، برد السد یا حتی گرفتن مساوی این تیم مقابل النصر شرایط صعود برای تراکتور را مهیا خواهد نمود ولی اگر تراکتور می خواهد بدون چون و چرا صعود کند باید حداقل دو گل به الشارجه بزند تا هیچ اما و اگری در این گروه برای صعود باقی نماند.

بررسی شانس صعود تراکتور در صورت بُرد مقابل الشارجه
در حال حاضر تراکتور در میان تیم های دوم، در رده آخر قرار دارد و تراکتور برای صعود باید غیر از برد، دو تا از حالت های زیر برایش اتفاق بیافتد:
۱. شکست الوحده مقابل گوای هند (برد تراکتور)
۲. شکست یا مساوی استقلال مقابل الشرطه (برد تراکتور)
۳. مساوی الدحیل با الاهلی (برد تراکتور)
۴. برد یا مساوی السد مقابل النصر (برد تراکتور)
۵. شکست السد مقابل النصر (برد تراکتور با اختلاف دو گل)
۶. باخت استقلال دوشنبه مقابل آلمالیق (برد تراکتور با اختلاف دو گل)
۷. باخت الهلال مقابل الشباب الاهلی (برد تراکتور با اختلاف سه گل)
اگر از ۷ حالت بالا، ۲ حالت اتفاق بیافتد، تراکتور صعود خواهد نمود.
در همین راستا، مرتضی محصص، رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره عملکرد تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: رسول خطیبی عملکرد خوبی در تراکتور داشته و این تیم در کارهای دفاعی پیشرفت کرده است که این مورد را در مقایسه با مسابقات لیگ میتوان کاملاً احساس کرد. با عنایت به نتایجی که تراکتور به همراه رسول خطیبی کسب کرده، عملکردش بسیار مفید بوده و امیدوار هستیم که شاهد حضور نمایندگان مان در مراحل بالاتر باشیم.
وی اضافه کرد: تیم های ایرانی نمایش قابل قبولی در این پیکارها داشتند. اگر به مربیان ایرانی اعتماد نماییم مطمئن هستم که نمایندگان خوبی در آسیا خواهیم داشت.

شارجه با ترکیبی متفاوت به مصاف تراکتور می رود
سرمربی شارجه امارات در مورد این بازی اظهار داشت: تراکتور تیم خوبی است و شارجه با ترکیبی متفاوت به مصاف این تیم می رود.
عبدالعزیز العنبری اظهار داشت: تیم ما در مسابقات آسیایی سال جاری شرایط خوبی داشت و بازیکنان تلاش کردند و موفق شدیم به مرحله بعدی مسابقات راه پیدا نماییم.
وی افزود: تیم ما مقابل تراکتور به خاطر دادن فرصت بازی به سایر بازیکنان، نسبت به دیدارهای گذشته تغییرات زیادی دارد.
سرمربی شارجه امارات همینطور در مورد مرحله گروهی این مسابقات اظهار داشت: ما با کسب پیروزی های کلیدی و نتایج مثبت متوالی در گروهمان اول شدیم و بهره های زیادی کسب کردیم.

بازیکنان تراکتور هم قسم شده اند
مربی تیم فوتبال تراکتور هم در مورد این بازی با اشاره به اینکه تیمش چاره ای جز پیروزی برابر شارجه امارات ندارد، اضافه کرد: تلاش می نماییم بهترین نتیجه را در بازی فردا کسب نماییم.
حمید عبداللهی اظهار داشت: تا اینجای مسابقات با تمام وجود سعی کردیم و امروز هم با تمام وجود برای صعود تلاش خواهیم کرد.
مربی تیم فوتبال تراکتور ضمن اشاره به اینکه تیمش راهی جز برد ندارد، اضافه کرد: در تمام مسابقات روی کار خودمان تمرکز می نماییم و برابر شارجه هم تلاش خواهیم کرد حریف را شکست دهیم. برای رسیدن به هدفمان بازیکنان تراکتور هم قسم شده اند.
وی سپس در مورد حریف تراکتور عنوان کرد: به تیم شارجه بابت صعود از مرحله گروهی تبریک می گویم. در این زمان سعی کردیم بر روی کار خودمان تمرکز نماییم.
وی افزود: بازی کردن در فاصله سه روز یک مرتبه، کار سختی بود و فشار زیادی به بازیکنان تیم ها آورد. ما فقط فرصت تمرکز بر روی ریکاوری را داشتیم و با تمام وجود سعی کردیم. امروز هم با تمام وجود برای صعود تلاش خواهیم کرد. امروز با تفکری جدید و تغییرات مقابل شارجه به میدان می رویم.
عبدالهی اضافه کرد: به بازیکنان مان ایمان کامل داریم. در این دیدار با تمرکز بالا اساسا برای پیروزی به میدان می رویم. در بازی نخست مان در این مسابقات سه گل زدیم و در بقیه بازی ها بیشتر بر روی کارهای دفاعی متمرکز شدیم و در همه بازی ها هم فرصت گلزنی داشتیم.

برای پیروزی به میدان می رویم
بازیکن تیم فوتبال تراکتور هم با اشاره به اینکه تیمش در یک گروه سختی در مسابقات آسیایی قرار داشت، اظهار داشت: امروز برای پیروزی بازی می نماییم و امیدوارم به این مهم دست یابیم.
میلاد فخرالدینی عنوان کرد: امروز با تمام وجود وارد زمین خواهیم شد. برای پیروزی بازی می نماییم و امیدوارم به این مهم دست یابیم و به مرحله حذفی برسیم. ما گروه سختی داشتیم و تیم های خوبی در گروه بودند، اما تمام تلاش مان را به کار می گیریم تا با کسب پیروزی از گروه صعود نماییم.
وی ابراز امیدواری کرد تیمش در دیدار با شارجه به پیروزی برسد و از مرحله گروهی صعود کند.
با وجود اینکه الشارجه گران قیمت ترین تیم گروه B مسابقات است، اما امروز دعای میلیون ها هوادار تراکتور پشت بازیکنان است و به ساق پاهای خسته آنها که نشان از غیرت ستودنی شان دارد، قوت و انرژی خواهد بخشید.


منبع:

1400/02/09
13:09:31
5.0 / 5
679
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی